Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Jino

Tak nějak nevím co si mám o tomto filmu myslet. Herecká jména předurčovala ke kvalitnímu filmovému zážitku, opak je bohužel pravdou. U komedie čekám, že se budu smát a tohleto kozí zírání mě teda moc nepobavilo. Na každý povedený vtípek spadá spousta patosu (tím myslím děj), který má do lehkosti a zábavnosti daleko. Čímž více tíhne k nudě od cesty do nikam a pro nikoho. Popravdě, kdyby nebylo Bridgese, jeho vojenských eskapád, netradičních forem cvičení a hlavně jeho typického výrazu spokojeného a nad věcí postaveného chlapíka, asi bych hodil na ten Clooneyho knírek daleko horší hodnocení. 40% ()

O´Neill

Zklamání. Těšil jsem se na pořádnou řezbu aka Pařba ve Vegas (samozřejmě ne dějově, ale smíchem), a místo toho dostanu béčkovou (ale se zatraceně dobrým obsazením) záležitost, s jen špetkou humoru. Bohužel, ne každý má talent na to točit filmy, ještě k tomu komedie, které mají zaručeně pobavit, zvláště pak herec, který se rozhodl být režisérem. Jak už jsem ale naťuknul, obsazen bylo hodně dobré, a Clooney s Spaceyem hráli skvěle, stejně tak jejich kolegové. Nicméně herecké výkony toto nespasí, šel jsem na komedii, šel jsem se zasmát. A to se opravdu moc nepovedlo. ()

Skleena

Hodně ujetá záležitost, která však nepředčila má očekávání. More than a feeling od Bostonů fajn, na druhou stranu ani solidní muzika nedokázala poslepovat mozaiku příliš mnoha (byť zdánlivě) nesourodých fragmentů snímku. U mě lepší průměr. I když je fakt, že Clooney, rozhánějící mraky, stál za to. Hlavně, že se drží ve formě. ()

MrPierc

Hippie vojáci míru, kteří v 80. letech ničili nepřítele láskou a silou myšlenky. Film je zcela a naprosto o ničem. Rádoby vtipné scénky provázejí celý film. Není to komedie, ale úsměvný film o blbích, kteří věří nesmyslům. Scéna s LSD a křižovatkou mne pobavila. ()

Elyssea

Mírné zklamání. Ten trailer byl tak nadupaný vtipem, že jsem prostě čekala víc a ony v tom traileru byly všechny nejvtipnější scény. Obsazení se ale povedlo a Jeff Bridges je kouzelný. ()

Amroth666

30.1. 2010. I takto se dá pojmout pojem Jedi. Smál jsem se prakticky celý film. Nejvíce vyšperkované to bylo od té doby, kdy Boba a Lyna unesli Iráčani a pak se začlo s pořádným výcvikemm, který opravdu stál zato a Clooney se to opravdu ukázal jako největší Jedi. Také dobrá akce byla, jak Norme nahatý začal střílec pří výcviku.Celý film byl pořádná zápletka a ohromně jsem se bavil. Skvělá komedie na odreagování! ()

starbrejkr

Že to bude magořina, bylo už dostatečně jasný po traileru. Doufal jsem však, že to bude magořina vtipná, k čemuž to rozhodně potenciál mělo. Taky tak film nastartuje, ač to postupně slábne, slábne a vyšumí totálně do ztracena, až jsem si na konci uvědomil, že vůbec nechápu o čem to bylo a k čemu to mělo směřovat. Je tam pár narážek na Ameriku a na její (army)politiku a vyhulený hipícko-nazelenalizmus, ale patrně to nebylo úplně cílem. Zábavných míst tam nebylo málo, ale taky ne moc a celkově to nějak nedrželo pohromadě. To hvězdné herecké obsazení nakonec vyšlo tak napůl. Hvězdou filmu je jednoznačně Jeff Bridges, jež nejdokonaleji zosobňoval úchylnou stránku filmu. Clooney rovněž perfektní, ale Kevin Spacey bohužel nemá moc co hrát a McGregor skoro celý film jen vyjeveně kouká. Podruhé bych se už nepodíval.....49% ()

wohna

Musím říct, že sem se místy opravdu bavil. Jenom škoda, že v traileru se vyplácaly skoro všechny scénky z filmu, keré za něco stály. Jinak George Clooney trošku v jiné roli, kterou zahrál s bravurou sobě samému. Ewan McGregor pouze sekunduje lepšímu Clooneymu, ale i on má své světlé stránky. Hlavní Jedi Jeff Bridges byl tichý, ale přec jenom i vtipný. A Kevin Spacey? Ten vyhrkl jednu z nejlepších hlášek filmu (Na svatbě). No a kozy? Ty byly geniální. ()

Džef!

Řekl bych, že tato "komedie" je spíš životopis... A to zejména Ewana McGregora... Dalo by se to pojmout jako: Než jsem se stal Jediem ze Star wars, to jsem měl těžký život a George mě učil trhat mraky, běhat zkrz zdi a být neviditelný. Stejně tak bych to nenazval komedií, ale dramatem. ()

Wladi.mir

Ve filmu se objeví Ewan McGregor jako rytíř Jedi, ale kozy nikoliv i když kozy tam jsou. Je to ve směs blbost, ale vtipů je tu dost a herecké výkony v podání mistrů (jedi), také za něco stojí. ()

baaaja

No já nevim, podle mě i ty největší herecký esa ze špatnýho filmu prostě trhák neudělaj. Ani nevim, jestli jsem se tam něčemu pořádně zasmála, spíš ne.. tohle rozhodně neni komedie podle mýho gusta. To už radši doporučuju Clooneyho Tvrdé palice (Leatherheads), to je komedie jak má být :) ()

Daveed

Na film jsem se dlouho nechtěl kouknou a když jsem se konečně podíval na film, nevěřil jsem vlastním očím. Film byl skvěle zábavný, smál jsem se od začátku do konce. Prostě komedie s pořádnou dávkou humoru. ()

nithiel

Zajímavé, ale nevyrovnané, výborné scény se střídají s naprosto hluchými, navíc občas přijde moment typu "Co to kur...". Ale abych byl i pozitivní, Clooney tradičně vynikající, ale Hippie kapitánovi v podání Brigese nesahá ani po kotníky :). Za to McGregor mě tentokrát vyloženě otravoval svou ublíženou nulou. Popravdě naprosto nejgeniálnější je hned uvodní scéna s generálem naběhnuvším do zdi. ()

C0r0ner

Tak já vlastně nevím, o čem to bylo. Pár vojáků kouká na kozy a ty padají na zem. Pak se zruší a poskakují po základně. Sem tam to bylo vtipné, ale zpětně vůbec netuším, co to celé mělo kurva znamenat. Přežít se to dalo bez problému, ale bohužel mi chybělo jakékoli vyústění, nebo smysl, což výsledný dojem dost sráží. 35% ()

Flynn

Je to tak mezi třema až čtyřma, na film jsem se hodně těšil, ale stalo se to, co se stává dosti často. Sice, že použili notnou část vtipů v traileru, aby nalákali diváka. Kevin Spacey měl docela málo prostoru, ale i tak bych dobře podlý a ulítlý... jako bavil jsem se, ale potenciál to mělo rozhodně větší. Hlavní dvojice je super a Ewan McGregor je se svými otázkami o Jedi fakt týpek :) ()

Wormboy

Po viac nez dobrych a predovsetkym mimoriadne slubnych 30 minutach sa film utapa v scenaristickej neschopnosti a ponuka len viac menej niekolko epizodickych (a cim dalej tym menej) vtipnych absurdnych scen, ktore plynu do ocakavaneho samoocistiaceho holywoodskeho zaveru. Ako bol viac krat spomenute, velky potencial, velki herci, velka sanca...no velke sklamanie...2,5/5* ()