Problém byl, že jsem se těsně před puštěním filmu až nelidsky přežral. Takže než mi slehla vana, viděl jsem jen vrchní část obrazu a to byla škoda. Začátek a úvodní bitevní scéna totiž stojí za to a já se obával, že budu muset ke konci srovnávat s Raynem. Jenže se tak nestalo a ani nestane. Navíc díky mé přežranosti byla jakákoliv empatie ta tam a a tak jsem se musel omezit na sledování rozvleklého děje ze zajímavého prostředí, jenž je díky své tématice tolik působivé. Jenže kulisy a ponurý vizuál není vše a tak jsou 3 hvězdy akorát.(29.8.2012)

• Rex Mundi

Pred nejakými 15-timi rokmi sa mi náramne páčil špiónsky triler/romanca Záblesk s Douglasom a Griffithovou - Leningrad sa mi zdá podobný, lenže z tej romantiky som už vyrástla. Ak sa s takýmito filmami zahráte hru na fiktívnu pravdu (realita sa odohrala dávno, všetko po nej sú príbehy), unesiete to a nájdu sa aj dojímavé momenty. Ale romantika, ktorá páchne jednoduchosťou Hollywoodu, toho dosť pokazí. Čo sa dá robiť, pátos je pre veľkofilmárov prednejší ako autenticita či trochu realistického cynizmu.(6.8.2012)

• Herr_Flick

Událost, která si zajisté zaslouží pozornost. Ale tohle zpracování? Všechno špatně od samého začátku. Postavy i bitvy jsou hodně nepřirozené, bez zřetelu na historickou přesnost. Výbuch bomby nebo letadla (to měly být Bf 109 házející z kokpitů granáty?)... Z toho náletu na autobus a jednu blondýnu se mi dělalo už opravdu zle.(24.9.2011)

čakal som trošku viac napätie a vykreslenia utrpenia ľudí ...(21.4.2013)

Historický film vypovídající o životě v Leningradě v době nacistické blokády. Do obklíčeného Leningradu přijíždějí zahraniční reportéři a při náhodném bombardování zmizí novinářka Káťa. Objeví ji rudoarmějka Nina, která ji ukryje v domě, kde žije matka se dvěma vyhladovělými dětmi a také operetní pěvkyně. Když se přítel Káťi, dozví, že je Káťa naživu, vyhledá ji, ale Káťa se z břehu Ladožského jezera vrací k opuštěným dětem, aby se vydala na dobrovolnou smrt hladem. Nádherný příběh o přátelství, který se však nevyhýbá ani pohledu na Stalinovu krutovládu. Stalin radši nechal půlku města chcípnout hladem než vydal povel ke kapitulaci. Pět hvězdiček dramatu jen podtrhuje vynikající režie i projev představitelů hlavních rolí.(10.5.2015)