Leningrad

• Rusko Leningrad (více)

Píše se rok 1941 a 2. světová válka stále zuří. Nacistům se podařilo ovládnout přes polovinu Evropy a část Ruska. Postupovali rychlo, dokud se ovšem nedostali k Leningradu. Hitler v roce 1941 nedokázal Leningrad obsadit ani po tříměsíční ofenzívě, a pochopil, že město nemůže dobýt silou. Rozhodl se tedy město obklíčit a nechat tři miliony lidí k smrti vyhladovět. Uprostřed tohoto strašlivého obležení se ocitá i mladá anglická novinářka Kate Davisová, která se ve zbídačelém a hladovějícím městě snaží přežít. (oficiální text distributora)

backi

Leningrad je pre mňa malým prekvapením. Dobré spracovanie bojových scén i dôraz na ľudské osudy v obliehanom meste. K slzám vás film nedojme, ale rozhodne nenudí. ()

jack_scott

Viděno po 14ti letech znovu - opravuji hodnocení z úplné sračky na "opravdu průměrný film s válečnou tématikou", kde válka je spíše na pozadí, a prim hraje příběh o zapomenuté novinářce, který nabízí mnoho klišé, ale nakonec to není tak strašné. Jen je to něco fakt jiného, než bych čekal a chtěl od filmu s takovým názvem. 50%. ()

Miloško

Výborný pohľad na hladujúci Leningrad,na osudy roznych postáv,ktoré trochu prehnane nereálne vedeli po anglicky.Až triaslo,čo museli obavytelia leningradu v tých rokoch prežiť.kanibalizmus z dovodu nedostatku potravín,bol myslím,niečo neuveriteľné.7/10 ()

david666

Působivě natočený snímek, který ukazuje hrůzu blokády Leningradu na osudech jedné rodiny. I bez nějakých velkolepých bojových scén a srdceryvných výlevů se jedná o silný a uvěřitelný film. ()

peaceNwar

Dá sa na to pozerať a má to aj zapamätaniahodné scény, ale nejak to utrpenie nie je dostatočne zobrazené a viac by zapôsobilo, pokiaľ by to bolo naturalisticky natočená tragédia. Takto to neplní svoj účel. ()

Paserak

Nebudu komentovat hrůzy, které museli obyčejní lidé Leningradu snést. Jinak tento film je přesvědčivý po vizuální stránce. Ovšem sebevražedný útok německého pilota byl vyloženě úsměvný, to tam vůbec být nemělo, svůj účel tahle scéna nesplnila. Jinak opravdu přesvědčivé.... ()

Karin00

3,5*. Smutný film, potěšil mě konec. Atmosféru to mělo opravdu pochmurnou. Ten nedostatek jídla vás úplně ohromí, jak to musí být strašlivé. Čekala jsem že ve filmu bude aspoň zlehka promítnuto pojídání mrtvých (byla asi jen jedna scéna). A taky jsem se dost zhrozila při pohledu na filmového Hitlera, to si teda mohli dát víc záležet. ()

cernymotyl

Brrrr. I v teple obývacího pokoje s plnou lednicí na dosah jsem z filmu cítil krutou ruskou zimu a všudypřítomný hlad. Příběh, ač trochu naivní, mě v táhl a nepustil. ()

zekon

Na ruský film slušné. Nicméně něco filmu chybí, to co má vykreslit je vždy tak nějak nedotažené. Barvy jsou otřesné, patrně digitál, triky nic moc a výbuchy jsou trapně nepovedené. Co ale dokáže film podat je hlad a zima, bohužel zabalená do klišé. SE verze 212 minut? No nazdar............ ()

surprise

Jak už to u válečných filmů bývá, scénář je troško schématický, trošku sentimentální, trošku nevěrohodný, nicméně budiž připsáno scénáristovi ke cti, že zobrazil sovětskou stranu plastičtěji, než jenom jako neskonalé hrdiny nebo oběti. Rovněž se pokračuje v trendu najít nějakou kladnou postavu na obou stranách fronty. Filmu naskakují body za prvních 15 minut a za přiblížení hrůzy leningradského hladomoru, ale jinak na mě film nezapůsobil. Možná zkusit ještě jednou a s jiným režisérem a jinou blondýnou. Takle vhodné jen pro televizi. ()

marti

Aby anglická novinárka (nech aj s ruskými koreňmi) prežila blokádu Leningradu a to ešte ilegálne a pritom je aktívne hľadaná KGB, tak to ste trochu prehnali... ()

Dr.dogous

Reportérka londýnského žurnálu, uvízla ve správný okamžik na nesprávném místě. Hrobové se otvírali, vejdi lide leningradský v matku, chladnou zemi svou! Tak nějak to bylo v zimě 1941 během leningradské blokády. 70% ()

smalda

Vyholené podpaží sovětské milicionářky v bojích 2.sv.války je na mě "silná káva"! Taková významná historická událost si zaslouží úplně jiné zpracování a né to takto pohřbít. ()

mskarabeus

Celkově zdařilé válečné drama z jiného úhlu pohledu než je běžné. Za těmi heroickými ruskými vojáky stojí obyčejní lidé kteří mají úplně jiné starosti a to základní - přežít hladomor, docela mile mě překvapilo že samotní rusové natočili něco jiného a ukázat i svou slabost ,než jen " dopředu , zpátky ani krok !!" . ()

Ravel

Velmi zajímavý příběh o lidech v mezních situacích. Ale moc mi tam neseděl ten uvědomělý pilot Luftwaffe :-( ()

golf78

Ačkoli ten film není napěchovaný speciálními efekty a výbuchy, tak má tento film svojí hloubku a velmi věrohodně vypovídá o tom, co se v Leningradu při obléhání dělo. Každopádně doporučiji tento film shlédnout.... je velmi působivý. ()