Yul a Melissa se právě vzali. Během své svatební cesty se rozhodnou navštívit rodinu Yula, která bydlí v jedné čínské vesnici. Když dorazí na místo, ukáže se, že obyvatelé vesnice očekávají bestii, která jednou v roce navštíví náš svět. Na Zemi hledá oběti, aby tak zahnala svůj hlad. (LIVINGDEAD)

Freemantle

"Seventh Moon" se úspěšně zařadil do mé soukromé sbírky "skok do tmy". Dle hodnocení a dřívější Sánchezovi režijní tvorbě "The Blair Witch Project", u kterého jsem jásal, plesal a liboval si, jsem s velkým nadšením spustil tohle. Hrůza, která mě v polovině filmu jímala, nebyla ze strachu z kreatur, které až nápadně podezřele připomínaly "kolegy" z mého oblíbeného hororového snímku "The Descent", ale z času zbývajícího do konce. Už dlouho jsem neměl chuť hned třikrát za film zmáčknout stop. Příběh ničím výrazně nezaujme. Roztřesená kamera je hitem moderní doby, ale už jí začínám být překrmen. Čeho je moc, toho je příliš. A proto v tomto filmu bylo její použití abnormálně nepříjemné. Záběry jsou buďto příliš zblízka, schválně tak, aby nebylo moc vidět okolí a divák byl nucen sledovat tváře herců, případně byly střihy velmi rychlé a nebyl čas si užít nic. Rozhodoval jsem se mezi odpad! a 1*. Nakonec volím druhou možnost, a to za velmi přitažlivou Amy Smart. ()

Chuppa

Nedá se říct, že jsem tento film viděl, ale spíše slyšel. Všudypřítomná tma a mizerný monitor mě připravili o skutečně zajímavý film. Atmosféra byla hutná a prostředí originální. Možná, že po druhém shlédnutí řekl bych v jasnějším světle půjde hodnocení nahoru. ()

Allka

Mám rozporuplné pocity... První polovinu filmu hodnotím jako mnohem lepší, temná atmosféra, podtržená "amatérskou" kamerou, na mě dost zapůsobila a hodně jsem se bála, čekala jsem, co se vynoří ze tmy... Druhá půlka už byla bohužel o dost slabší, ta super kamera najednou způsobila, že nebylo vidět ani prd... A nějak bylo po kouzlu... Škoda, vyústění se mohlo určitě povést daleko víc... Za tu první půlku čtyři až pět hvězdiček, za druhou slabý dvě, celkově tedy hodnotím za silné tři. ()

Alouette

Až po vyladění kontrastu, barevné sytosti a hlavně jasu to byla skvělá, napínavá podívaná.98% z filmu se totiž odehrává v naprosté tmě. Přesto vřele doporučuji! Krvelačné potvory alá Pád do tmy a hlavně Dennis Chan, vzpomínka na staré akční filmy z mého dětství. Film se svou stopáží zhruba 80 minut šlapal od začátku do konce a já si spokojeně, s dávkou adrenalinu, chrochtal spokojeně v křesílku. ()

zly.dvojce

Atmosféra čínského venkova, kdy nevíte co se to vlastně děje a proč, natož co se stane v příští chvíli, je hlavní devizou tohoto horroru. Prakticky celý se odehrává v jakoby snové rovině v průběhu jedné úplňkové noci a nemusíte se bát, že Vás nebude často mrazit v zádech. Po dlouhé době kvalitní horror. ()

solaco

Ten kto nemá rád roztrasenú kameru, ktorá pobehuje sem a tam s hlavnými hrdinami určite nebude jasať. My ostatní si užijeme slušnú porciu strachu a napätia. Sanchez znova predviedol v čom vie byť dobrý. Strach z neznáma a atmosféra, ktorá sa dá krájať. http://strasidelnyblog.blogspot.com ()

Soubi

Obrovské, bezvýchodné, neutuchající zklamání. Absolutně nesnesitelný párek herců jako hlavní hrdinové. Roztřesená kamera (chápu ji, ale pokud je výsledným obrazem několik barevných šmouh...).Absence napětí, či dokonce strachu. Podivný náhled na asijskou mytologii. NE! TAKHLE OPRAVDU NE! ()

intro

Mám rád filmy od Eduarda Sáncheze a i Seventh Moon se docela povedl. Podle mě je sice asi nejslabší z jeho výtvorů, ale i tak má v sobě kousek originality a ve srovnání s ostatními horory co se dnes točí určitě vyčnívá. Já doporučuji. ()

srncek odpad!

Nikdy nepochopím,ako tak talentovaný človek,akým Eduardo Sánchez je,dokáže popri kultovom Blair Witch a vynikajúcej Lovely Molly natočiť tak bezduché pičoviny ako Seventh Moon či Unesení..väčšieho filmového schyzofrenika nepoznám.. 0% ()

konysua odpad!

Jako rozhlasová hra by se to možná chytlo, ale obraz to kazí totálně. Nejen, že většinou není nic vidět, ale když už něco je, jsou to dva pokusy o herectví a stvoření, kterých bych se měl bát. NOT! 1/10 ()

oliveros

Sánchez do mňa vlial nadmerné očakávania, veď kto by sa aj netešil na nové dielko režiséra so zmyslom pre rozbúrenie hladiny v stojatých vodách žánru. Opäť veľmi minimalistický snímok, za svojim slávnym bratom ale nestíha. Sedí mi forma budovania napätia, nesedia mi však tí, ktorí za tým celým v Seventh Moon stoja. Ako sa mám báť, keď sa na mňa neúnavne ksichtia napúdrovaní komparzisti a myslia to dokonca seriózne? Tu pre mňa celý, dovtedy super rozbehnutý film, padá. Eduardo, prečo? Tak som sa tešil.. ()

Insomniac

Celkom fajn atmosféra, ale to je tak všetko. Film je pomerne krátky, no aj tak som sa nemohol dočkať konca. A keď sa ešte aj skoro polovicu filmu nudím... A koniec to dorazil z dvoch * na jednu. ()

Sticks

Má to veľký potenciál. Prostredie temného lesa, jaskyne, super príbeh, uveriteľné konanie postáv a k tomu sekta. Avšak všetko kazí kamera, ktorá sa neustále trasie, 80% filmu sníma iba nepriehľadnú tmu a neustále nahadzuje nové zábery ako v nejakom akčnom filme. Vďaka tomu je film veľmi nepriehľadný, úmysly tvorcov bez odozvy a jediné čo si z neho odnesiete, sú boľavé oči na konci filmu. ()

djbarrel

Klady filmu jsou hlavně lokace ve kterých se děj odehrává - všudypřítomná temná pustina a v ní číhající cosi ... Hlavní hrdinové taky ujdou a příběh ač dost průhledný je taky celkem solidní. Humanoidní monstra moc strachu nenavodí a nejvíc se jim dařilo z kraje filmu kdy si libovali v rozostřených záběrech a nebo při rychlých průletech okolo. Při bližším zkoumání mi masky připomněli neumělé masky zombies z béčkových hororů 70tých a raných 80tých let. Ale to asi není největší zápor filmu. Největší zápor je totiž nuda. Ačkoliv se to nezdá, tak po chvíli jsem koukal jen na to jak naše ústřední dvojice stále prchá temnotou a nic. Škoda, že akce bylo poměrně pomálu, protože pracně vybudovávaná atmosféra se bortila s delšími nudnými pasážemi. Celkově takový průměr. 55 % ()

kacir

Keď je spln, tak je u nás všetko pekne vidieť skoro ako cez deň. V Číne majú nejaký pančovaný spln, pretože tam bola taká tma ako keď sa pozeráte v tuneli o polnoci cez slnečné okuliare do černochovho zadku a je teda vidieť úpl é hovno.. ()

Charvy.666

Skvělý scénář kazí roztřesená kamera a to dost:Tohle bylo jako natočit FF bez FF. Wah-Chuen Lam by zasloužil přes pazoury.Jinak poctivé strašení :) ()