Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

HorrFi

The Children jsou po Eden lake to nejlepší co jsem zatim z Velký Británie viděl.. takovej masakr a tak mrazivou atmosféru jsem fakt nečekal.. děti naženou svým způsobem větší strach než kdejakej psychopatickej zabiják.. opravdu dobrej horor.. ()

TomStall

Tikají vaší přítelkyni biologické hodiny? Pusťte jí The Children! :) Film který splnil svůj účel co se týká požadované dávky strachu. K Eden Lake bych ale rozhodně nepřirovnával. O co je Children narozdíl od Eden Lake méně nechutné, to vynahrazuje počtem momentů kdy vás opravdu zamrazí v zádech. Chování postav je chvílemi vcelku dobré a logické a řeknete si že byste asi taky tak jednali, pak ale přijde pár momentů které vás o to více zarazí svou nelogičností. Ale i přesto vás nakonec film dokáže přesvědčit že se těch dětí máte fakt bát i když jste si na začátku filmu říkali že by stačilo pár facek a byl by klid.. ()

peteq

tohle prostě mělo atmosféru!!!ještě ted mě mrazí když vybavuji výraz v těch dětských očích....víc takových hororů na nás..střih,hudba a lekačky super...7.5/10 ()

Cedr

Povedený horor s několika opravdu kvalitními scénami. Absence sympatických charakterů mi nevadila a skoro jsem se až těšil, až to ty opravdu vypatlaní rodičové od svých rozmazlených dětiček schytají :) ()

miguel_111

A vraj deti sú naša budúcnosť to sú keci. Nádherné atmosférické divadlo, ktoré svojou atmosférou z času na čas spôsobovalo nemalé zimomriavky. Veľké Britské prekvapko pre mňa a po Eden Lake asi druhý najlepší horor čo som z britskej kuchyne videl. Pre mňa 60% ()

Copacabana

Máte chuť na niečo chladivé v horúce letné dni? Tu to máte – lepšie ako zmrzlina. Špičková kamera, mrazivá atmosféra, námet ostrejší než žiletka a banda „nevinných“ deťúreniec – good job . Za kameru, dôveryhodné spracovanie, aby nevyznelo smiešne (čo bolo myslím dosť ťažké) cením za 5. V tomto prípade sa mi za gore vôbec necnelo, úplne mi to vyvážila šokujúcosť. ()

Khumbac

Orientální medicína, jak vidno na západní obyvatelstvo nefunguje. Rodinná vánoční sešlost nedopadne tak jak by měla. Děti ty vánoce neberou moc vážně a raději si hrají po svém...s noži, čerstvě nastrouhanými pastelkami, kameny a hrátky na honěnou. Sáňky a motyčky mají také děti rády :) ()

Doudis19

Myšlenka pěkná, zpracování taktéž a účastí děcek i sympaticky nekorektní. Jen kdyby si tvůrci lépe pohlídali možnosti, jak z oné situace ven. 5-ti milimetrový poprašek sněhu na polní cestě mi nepříjde, jako důvod proč by se k místu nemohla dostat Policie ani Záchranka.. ()

Sfinkter

Kinder-gore (můj výraz) jak má být. Tato děcka vážně nahánějí hrůzu a detailních záběrů také nebudete ušetřeni. Dětská hra v novém hábitu. ()

bubun

TAK předvídatelné, TAK iracionální, TAK banální, TAK stupidní. Klasická klišé, připitomělé rychlostřihy, nuda, vztek. U hororu bych se měla spíš bát, mít strach, a ne neustále lamentovat nad blbostí "obětí" a genialitou "těch zlých". Dospělí se během filmu skoro nepoučí ze svých chyb a jejich smrt je mou úlevou - stejně tak smrt povedených dětiček. Dětem pár facek. Sakra. To jsem se zas vytočila. Jediné plus tohoto filmu je, že má pouze hodinu dvacet. ()

ecceHOMMO

Fúúúúú....tak toto bola hororová kvalitka. Mysteriózne, mrazivé, atmosferické, vražedné a hudbou skvele doplnené. Nezabudnuteľný zážitok. ()

hajdano

Doporučuji plánujícím velkou rodinu (v tomhle případě by stačila i malá). Zkoukněte si to a řekněte si každý nahlas: "Na tohle já mám !" ()

kinghome

Úžasnej horor s malými vraždícími dětmi. Silně nereálná zápletka, ale komu to vadí, když tam děcka řežou dospělý? Má to dokonce dobrou atmosféru a je to celé dobře vymyšlené, nečekaně se mi to dost líbilo a dokonce si pamatuju i nějaké scény, a to jsem film viděl před sto lety. Už jen to je ukázka kvality. ()

Avathar

Meh. Akože okej, je to remeselne zvládnuté. Ale niežeby som po ohlasoch nečakal viac. O DOSŤ viac. Rozhodne to nie je tak znepokojivé ako by si námet zaslúžil. Napínavé to síce celkom je, ale len v určitých momentoch. Čakal som, že v dome a okolí sa rozpúta omnoho väčší psycho-teror. Roztomilé detváky sú síce obsadené vynikajúco a človek by im najradšej švihol lopatou medzi oči, dospelé postavy sú však mizerne napísané, tristne zahraté a skrz-naskrz nesympatické (snáď až na Casey, ktorá ako jediná reaguje na situácie okolo nej viac-menej racionálne). Ich prázdne tlachy ma rozčuľovali a ani náhodou som im nedržal palce, nieto ešte aby som sa strachoval o ich životy. Koniec-koncov, svojim správaním si o to odpravenie vyslovene koledovali. Ženská nájde svojho ťažko zraneného/umierajúceho manžela v stane svojich ratolestí, ktoré na ňom skúšali ostrosť kuchynských nožov. Následne sa decká pokúsia ženu ubodať priamo v stane. Čo urobí ona? Obviní najstaršiu dcéru (Casey), že detičky zmanipulovala, aby na ňu zaútočili, pretože veď oni sú predsa tak cute. Logic, motherfucker. Alebo ultra nesympatický hipisácky tatko, ktorý zdrhne autom hneď pri prvej možnej príležitosti (nonštalantným hereckým štýlom „Christ. Fuck all ya, I’m going home“). Samozrejme s dcérenkou na vedľajšom sedadle. To som si už normálne hovoril: „Tak ti treba, zmrd,“ a škodoradostne očakával, kedy sa objaví jeho mŕtvola. Skutočne... tie postavy ma tak neuveriteľne srali, že pre mňa bolo nemožné sa s nimi stotožniť. Ku koncu to už navyše solídne stráca dych, čo je pri takejto krátkej stopáži neodpustiteľné. Taký EDEN LAKE bol omnoho viac disturbing, takže vo výsledku skôr sklamanie. 2,5* zaokrúhlene nadol. ()

gjjm

Vánoční vyvražďovačka. Vtero větví věhlasné velerodiny vověšených výrostky vyjede v vodlehlo-vzdálenou vsněhu vtopenou vodpočinkovou výstavbu. Vraždění vodstartuje významné vonemocnění výrostka vo vánocích! Velekrátký věk volného veselí vyvrcholí ve vražedné vorgie! Vodtud vážně, bez slovníku synonym mne to přestává bavit: nabité klišoidními motivy (skladba postav a vztahy mezi nimi jsou v každém Včku, pardon, Bčku identické, telefon, děti vraždí své rodiče, počmáraná kniha) stejně jako originálními nápady a vynikajícím spojením s geniální hudbou (xylofon, krev, která se pomalu vsakuje do sněhu s detailem na naposled mrkající oči, proměna dětí v rozzuřené, vražedné a převelice zombíkoidní tvory). Režisér kupodivu umí donutit děti ke slušným hereckým výkonům (dost pochybuji, že se to donucování obešlo bez tělesných trestů), ještě kupodivěji ale totéž nedokáže s dospělými, eventuálně adolescentními představiteli, kteří jsou do jednoho příšerní (asi se nepodařilo aplikovat ty tělesné tresty, zvláště Eva Birthistlová by za svou roli nějaké potřebovala, i když možná by bylo jednodušší její postavu prostě zabít o trošku dřív). Dobrý, slušně atmosférický horror (temné lesy - v každé scéně jinak zaplněné sněhem, bílé vánoce, rozjuchaná chata plná dětí), v němž jsou zhruba tak půl na půl dobré nápady a béčková klišé. Technická kvalita a celá líbivostní stránka filmu je vzhledem k žánru hodně dobrá (především to má skvělou kameru) a celý film je tak díky dobře hekticko-děsivé atmosféře jen velice mírně zmateného děje rozhodně velmi nadprůměrný, ačkoliv respektuje takový ten trapně ukecaný americký poměr dialogy / morbidity (i když kvalita morbidit je na európském standartu). ()

lennyd

Měly to být svátky klidu a míru. Ale pro dvě rodiny s dětmi se tento víkend stane nejhorší noční můrou. U domu jedné z rodin, kdesi v divočině, totiž číhá něco zlověstného. Něco, co pohlcuje mysl jejich dětí a z těchto nevinných stvoření dělá vraždící stvůry. Jak rodiče, tak i mladá Casey (která považuje víkend z rodiči za totální opruz) si tak nemohou být jisti životem ... Ač mám jinak horory docela rád, tento mi až tak úplně nesedl. Možná to bylo tím, že jsem malé prcky jako vraždící bestie nějak nemohl tvůrcům filmu sežrat - ale nemůžu popřít, že by mi při sledování neběhal mráz po zádech. Sice se mi nechce věřit, že by nikdo z dospělých nebyl schopen spráskat ty malé zmetky na jednu hromadu a jen tak pobíhají sem tam, ale to by asi film nebyl tak zajímavej, že ano. Docela by mě i zajímalo, jak vlastně natáčení probíhalo - aby to natáčení v dětských hercích nenechalo nějaké nepříjemné zážitky... ()

Redi

Nejhorší na tom je pitomý scénář, který ani moc nezachrání 'šokující' konec, ani pár povedených krvavých scenérií. Také to postrádá atmosféru, u které bych se nedloubal jen v nose, protože děcka jsou desivé asi jako krabice s koťatama na nočníku. Velké zklamání. ()

Jazzzz

Brutální, až zvrácené, nechutné. Matky jsou nuceny zabíjet své děti, děti zabijejí své rodiče, sourozenci se zabijejí mezi sebou. Na to aby se pro mne tento film stal kultovním tvůrci tlačí moc na pilu. Ve filmu je moc krve a moc mrtvých. Děti jsou dle mého nazoru vybrány špatně. Hlavní klučina je asi vybrán po vzoru městečka prokletých, bohužel do role se nehodí, hraje špatně. Stejně jako ostatní děti. Jediná dívka, která dokázala zahrát je ona blondýnka, která byla nakažena až jako poslední. Přesto jde o film, který ze snahy o něco "lepšího" dokázal udělat alespoň lehce nadprůměrný horor. Pokračování by mi vůbec nevadilo, konec vybízí k přemýšlení nad tím, jakých to všechno mohlo dosáhnout rozměrů... ()