Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

hororwatch

já nevim, možná že to nebyla žádná pecka, ale koukat se na to rozhodně dá a nenudil jsem se což je u mě nejdůležitější. Stačí sympatické obsazení a půlka vítezství je tu. ()

helloween93

Průměrný thriller od Eastwooda, který trpí zejména některými nelogičnostmi v ději, nevyváženým poměrem prostoru pro jednotlivé postavy a hlavně hodně naivním pohledem na příběh. Čekal jsem strhující politickou zápletku, ta se ale nekonala. Clinte, umíš natočit lepší filmy než je tenhle. ()

burton

Supr detektivka. Přestože natočená 1997, dýchly na mě staré dobré sedmdesátky. Výborní herci. Žádné zběsilé střihy a honičky. Inteligentní záležitost. Rozhodně :). ()

GOREGASM

Na papíře luxusní a velmi ambiciózní sestava talentovaných herců a rodící se i režisérské legendy nakonec nedostojí papírovým předpokladům, přesto jde o nadprůměrné drama z kruhů politicky prohnilých. Herci opravdu přesně obsazení a hlavně úlisný Hackmanův prezident, který pro veřejnost nešetří velkorysými frázemi, ovšem v soukromí smrdí mordem, stojí za pozornost. Tak, či onak od Clinta čekám vždy něco navíc a tady jakkoliv slovo rutina znehodnocuje celkový dojem, cítíte, že místy ten filmový setrvačník v provozu je. Ale na plakátu se Clint hezky mračí ;-). 65% ()

pravo

Clint Eastvood pozná argumenty, ktoré môžu zničiť kariéru zopár ľuďom a tí sa snažia ho eliminovať. Napriek skvelému hereckému obsadeniu (C. Eastwood, G. Hackman a Ed Harris) film postráda väčšie napätie a z tohto pohľadu je lepšie pre oko diváka spracovaný film s príbuznou témou ( muž poznajúci priveľa a prenasledovaný vysokopostavenými ľuďmi) v snímke napr. Nepriateľ štátu od Tonyho Scotta. V prípade Absolútnej moci sa jedná o veľmi priemerný thriller, ktorý zaručene bohvieako nezaujme, ale ani neurazí. . ()

Dárius

Pan herec Clint Eastwood při svém koníčku viděl co neměl.Ted se obává o to nejcennější,není to lup ale vlastní život-nebo život dcery která paradoxně pracuje na prokuratuře?Uvidíte! ()

candy_daze

To se Clintovi moc nepovedlo. Jak herecky, tak režijně. Není to strašný, ale s jiným filmy, co jsem od něj viděla, se to nedá srovnávat (namátkou třeba Milion Dollar Baby, Mystic river). No, všechno se excelentně prostě nepovede. Na Absolute power mi vadilo hlavně to, jak to bylo strašně natahované. Je tam plno scén, které bych vidět nepotřebovala. Taky mi "mistr Eastwood" připadal docela prkenný, moc jsem mu to prostě nežrala. Ale jinak si to 3* celkem zaslouží, na 2 bych nešla ()

Kasmodiah

Perfektně rozkouskovanej thriller, kde si zlodějíček a vlk samotář chce přijít na nějakej ten lup a přitom vidí to, co by neměl a tím se rozběhne běh událostí z kterého se mu začne točit hlava a vypadá to jako beznadějná situace ze které se nejde dostav ven. Ale to by nebyl starej dobrej Clint, kterej si výdycky tu nějakou cestičku najde a zbourá všechny mýty o nedotknutelnosti nejmocnějšího muže Spojených států. Clint si toto zábavné drama sám režíroval a také si v něm zahrál hlavní roli fikaného zloděje v penzi, kterej si chce trochu přivydělat. Doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a pěkně zašmodrchanou zápletku. ()

kluzo

Mám pro Clinta Eastwooda slabost. Tenhle film není jeho obvyklá pecka, ale i tak je to pro mne vyšší nadprůměr, než 64% ()

Odpadlik

Docela napínavé, celkem originální námět, už jen proto, že je v tomto snímku snad poprvé prezident USA padouch (vzpoměňte si jen na "neohrožené" prezidenty ve filmech jako Den nezávislosti nebo Air Force One), zajímavý výkon Gene Hackmana (scéna "tance" v Bílém domě je prostě sladká). Ke konci se však nemohu ubránit dojmu, že je z toho cítit typický Eastwood a že odněkud pokukuje pozůstatek Drsného Harryho (scéna s injekcí v nemocnici). ()

waska

Jeden ze slabších filmů od režiséra Clinta Eastwooda. Ani jako herec se tady moc nepředvedl, to se mi víc líbil Jak Hackman, tak Harris. ()

Zet

Absolutní moc by nebyla špatná, kdyby ovšem neměla absolutně průměrnou režii, místy absolutně hloupý scénář, absolutně přehnané některé scény a absolutně nelogické některé pasáže. Clint Eastwood to prostě absolutně odflákl. ()

Rodin

Docela nápaditý příběh vyústil v jen lehce nadprůměrnou kriminálku. Ty scény "dobývání" Bílého domu jsou ovšem opravdu stupidní. A opět vytýkám Clintovi zbytečně dlouhou stopáž, protože to, co unesou Nesmiřitelní, případně Million Dollar Baby, tahle prostinká látka prostě nezvládne. Kolik to tu je? 61%? Ano, to je přesné. ()

beso74

Tak tomu sa hovorí šťastie, ísť vylúpiť sejf v prázdnom dome a zistiť, že dom nie je prázdny, že domáca kica má milenca, ktorý má trošku násilnú povahu a že z mačičky sa stane veľmi rýchlo mŕtve mačiatko a z opitého násilníka prezident najdemokratickejšej krajiny vo vesmíre. Luther Whitney ho práve mal, v totálne nesprávny čas sa ocitol na tom najblbšom mieste. A keď nechce dopadnúť ako jeho menovec Martin Luther King, bude sa musieť poriadne oháňať. Pod vedením Clinta Eastwooda režiséra sa Clint Eastwood herec stáva nezmieriteľným osamelým jazdcom, ktorému neostáva nič iné, než zlomiť absolutnú moc. Musí si však dať poriadny pozor, pretože pravda zabíja. Prvotriedny thriller, ktorý našepkáva, že nie každý americký prezident je práve Abraham Lincoln či George Washington. ()

dkas

Do práce hoši, dokažte, jak moc milujete vlast... Žádný průšvih se nekonal, jen skvěle gradující thriller. Pár nedostatků by se našlo, ale celek vyzněl dobře :-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis