Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

D||X

Skvělý film, napínavý od začátku až do konce. Linie minulosti dokonalá, atmosferická, vypiplaná, emotivní a jednoznačně za 5*, linie současnosti bohužel mírně chaotická a rozhodně ne dokonalá, šla udělat lépe. Jessica Chastain výborná. 4* ()

Pavlo

Veľmi netradičný film zachytávajúci život špiónov v reálnom svetle. Akčné scény nie sú dominantou a ustupujú pred vykreslením zložitého a nebezpečného života na nepriateľskom území a v súčasnosti, v ktorej majú veľký, prevažne negatívny, dopad na postavy, všetky činy spáchané v minulosti. Režisér ide ďaleko, do hĺbky duše a mysle všetkých zainteresovaných. Skvelý príbeh, skvelé herecké výkony a taktiež realisticky vykreslené oba svety, radia túto snímku medzi najlepšie filmy o agentoch, čo som videl. ()

landavid

No,nazdar.Pokud to měl být film protižidovský,tak přidávám jednu hvězdu navrch Johne a divím se,že to prošlo cenzurou,ale předpokládám,že to mělo být naopak. Celý život žiju v přepychu a ve lži a užívám si to,dělám besedy žiju si svoji slávu dělám jak mě to trápí a v 80letech na smrtelný posteli vyjdu s pravdou ven jako hrdina,tak to umí asi každej. Velká pravda ve filmu padla a to ta ,že na 300 židů stačili čtyři vojáci díky jejich vlastnostem národních antihrdinů a pokud oni Velká trojka byli vycvičení agenti plní soucitu a tolerance,tak se nedivím,že to nikam nedotáhli,amatéři.Ráchel plna nenávisti způsobených křivd na jejím národě se pomalu rozbrečí,když krmí pro ni německou hyenobestii.Kdyby na ni byl pan Dr.Pták laskavější a neprovokoval,tak jsem měl pocit,že ho pustí na svobodu ,přesvědčená,že se změnil k lepšímu.Takže všechen ten humbuk kolem války,pravd a nepravd,lží a nelží co se dělí vedví, a spekulací,fabulací a jak to všechno bylo a nebylo a kdo,komu, kdy ,kde a proč, už se stejně nikdy nikdo nedovíte,protože Ráchel by vám to stejně neřekla,že Ráchel? Všechno to byl jeden 114ti minutový sen při kterém vyšly pouze dvě hvězdy a ta jedna ještě zrovna padala,no a tak jsem si něco přál a to ať už se o válce nic netočí. Ani vy Johne ani nikdo jinej.Danke. P.S. tento film se opravdu s Mnichovem srovnávat nedá. ()

karel63

Nápad, nasazení - poměrně dobrý. Diváka však nestrhne, ani mě. Konec mi připadal americkej. A určitě by scénáristé našli lepší, drsnější námět této tématiky. ()

fabregas1

Dluh rozhodně není akční film. Rejža vsadil na realitu a civilnější přístup.Trojice agentů řeší vzájemné a dost komplikované vztahy a to je věc na kterou jsem nechtěl koukat.Dluh je přece o jiném tématu.Dluh je dobře zrežírovaný a má i dobré herce,ale je to přesně ten film na který za pár hodin zapomenu. ()

Johgas

Napínavý psychothriller. Věci nejsou tak, jaké se zdají být. A když někdo 30 let vydává lež za pravdu, dokáže to unést? Ne každý to dokáže. Zajímavý pohled na jednu a tutéž událost - nejprve na základě vyprávění hlavních hrdinů, následně tak, jak to bylo doopravdy. Pak následuje jeden dějový zvrat za druhým. Opravdu napínavé až do konce, závěr mne nijak neurážel. ()

ELDoctorow

V strižni sa im tuším pomiešali kotúče a koniec tam nastrihli z filmu Red, ale inak v pohode dráma. Len ten Ciarán nemusel tak skoro stratiť hlavu a mohlo ho tam byť viac. ()

o-cab

ja ani nevim, co tomu dat za hodnoceni. po cca 105 minut cistych pet hvezd, aby to tech poslednich nekolik uplne znicilo. kez by se to dalo odvidet. meli to nechat otevrene ()

complex

mne osobne sa to naozaj páčilo, hlavne celý ten dej... síce občas mi prišli niektoré časti nepotrebné, ale tak to asi má byť.. spokojnosť, ak si chcete pozrieť naozaj zaujímavú drámu, kde to nesvíští americkými guľkami, tak vrelo odporúčam... ()

RoyBatty444

Worthington je mojim hlavným tŕňom v oku v celku dobre spracovaného filmu. Napriek tomu je dej trochu roztrhaný častým prelínaním dvoch období. Napriek mojej hlavnej výčitke ani ostatný protagonisti nie sú presvedčivý a tým trpí inak dobrá výprava a zaujímavý námet tak v psychologickej ako historickej rovine. ()

Sunny Cash

,,Why do you think it was so easy to exterminate you people? Your weakness. I saw it. Every day I saw it. Every one of them thinking only of how to avoid being flogged, or kicked or killed. Every one thinking only of themselves. Why do you think it only took four soldiers to lead a thousand people to the gas chambers? Because not one out of thousands had the courage to resist. Not one would sacrifice himself. Not even when we took their children away. So I knew then that you people had no right to live." ()

cajda77

Krimi z prostředí tajných služeb je pro mě vždy zárukou poutavé podívání, obzvláště když se jedná o Mossad. Úkolem agentů bylo zatknout v NDR Dietera Vogela alias Chirurga z Birkeanu a dopravit ho k soudu do Izraele. Pomocí retrospektivy se postupně příběh rozplétá ... ()

Sathine

Zase po delší době film, který mne nadchnul. Samozřejmě, daly by se zde najít scény, které se mi moc nezdály (např. proč vůbec měla s tím jedním sex, konečný "souboj"), ale jinak jsem byla v napětí, jak to vlastně skončí, líbilo se mi, jak sice opakovali některé scény 2x, ale vlastně úplně jinak. Opravdu jsem celou dobu čekala, jak to vlastně nakonec bylo a jak to opravdu skončí. ()

mirushbiatch

Dlho mnou opominany film.Praskol som do toho a aha ho.Vyborny spionazny film,ako nizsie spomina POMO,ten koniec ,uff,ale celkovo napinavy film s vybornymi hercami a Jessicou.Z nej bude velka herecka. ()

anaad

Z větší části komorní drama, kde se jistá osudovost promítne hlavně do soukromých životů mladé trojice. Právě tato část je ve filmu asi nejsilnější, nepropracovanější, s dokonalou atmosférou. Přesah do současnosti už je jen spíš naznačen a finále je zbytečně akční. Ze starší trojice je středobodem dění hlavně Rachel Helen Mirren, čímž se logicky strhává největší pozornost i na její mladší verzi a díváme se na příběh optikou ženské hrdinky. Právě obě její verze a mladý David jsou nejzajímavější a herecky nejvýraznější, Stephanova postava mi přijde poměrně schématická. ()

Pythonator

Jessica Chastain je sexy a opírá se o ní celý film, protože tam prostě nic jiného nedokáže zaujmout. Napínavé scény u gynekologa by mohly být ještě zajímavější, kdyby nás kamera oblažila záběry z opačné strany - tedy od toho psychopatického fašistického doktůrka. Geronto závěr se soubojem a bodáním nůžkami je nechtěně vtipný. Tak nějak se mi nechce věřit, že by se ženská s bojovým výcvikem (byť zestárlá) neubránila sotva stojícímu staříkovi, nekryla si vůbec záda a vůbec se chovala jako necvičená kráva. A už vůbec neuvěřím tomu, že by Jessica Chastain zestárla do podoby nepřitažlivé Helen Mirren a tudíž nechápu, proč filmaři nevyužili dnešních maskéřů, kteří by dokázali namaskovat na důchodce kohokoliv. Volba tří starých herců a tří mladých mi přišla nevhodná, a navíc musela produkce vyplatit namísto tří, herců šest, takže rozpočet značně povyrostl. ()

adako

Celkom sklamanie. Ako píše Pomo, chce to byť psycho dráma aj thriller naraz., také SUVčko medzi filmami. Vo výsledku neschopné v teréne a zbytočne veľké a nepohodlné do mesta. Príliš prázdne a ploché na drámu, príliš nudné na thriller. Záver pokračuje v línií celého filmu, buď mal byť dlhší, premyslený s nejakým väčším významom, alebo tam nemal byť vôbec. Pointa je, že keď sa snažíš zaujať na viac frontoch nezávisle, môže sa stať že sklameš na všetkých naraz. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008