Nostalgická tragikomedie nás zavádí do jednoho newyorského baru, jehož neurvalý majitel Jacques (Brian Cox) už chce pověsit řemeslo na hřebík. Najde si proto na ulici svého následovníka, mladého pobudu a snílka Lucase (Paul Dano), který má ale na barmanskou profesi až příliš „dobré srdce“. Lekce otrlosti může začít... Mladík se rychle učí práci za barem a přizpůsobuje se místnímu stylu. Všechno jde podle plánu. Až jednoho deštivého večera do pánského baru vejde krásná a namol opilá letuška. Lucas se bezprizorní cizinky ujme a nabídne jí útočiště. Přítomnost ženy atmosféru baru zcela promění, což cholerický majitel nese s nelibostí. Od této chvíle už se události mohou vyvíjet jen špatným směrem. (oficiální text distributora)

Katy86

Hned poprvé, jak mu utekla ta kachna, tak jsem si říkala prosím, ať ho nezajede to auto... ale stalo se... sice napodruhé, ale stalo. Nedokázala jsem si představit, že by umřel právě on, ale od začátku jsem to předvídala. Sice mě ten konec trošku pokazil celý film, ale i tak mu musím dát 5*. Krásn ěse na něho koukalo. ()

Benedygtus

Je jako slovnik sprostych slov a nadavek v te nejprostsi forme, presto si myslim, ze tento film neni pro tupce, ani pro lidi s malou slovni zasobou, mozna prave naopak. V onom filmu se skryva velice drasavy a zajimavy pribeh, ktereho donuti snad kazdeho se aspon letmo zamyslet, jestli zijeme tak, jakbychom meli! Az na "April", ktera me absolutne nesedla,a spise kazila celkovy dojem z filmu jsem si postupne oblibil i vsechny herce, to, ze je tento film predvidatelny bych rozhodne netvrdil, alespon ne v porovnani s ostatnimi! (1* ubiram prave za nestastne ztvarneni April, a tak trochu i za ne uplne stastne dokonceni filmu) ()

!Borec!

Atmosférou není snímek vůbec špatný, ale otázkou tu zůstávají motivy postav a veškerého dění. Scénář prostě pokulhává a je tu mnoho "proč". Jako klad beru, že necpe do diváka tolik sentimentu, i když nevím, jestli je to účelem. A April? Deus ex machina? ()

Wally

Až na ten konec, který si dle mého zasloužil 'něco' navíc, to byl parádní filmařský majstrštyk. Takového protivu mrzutého jako zde zahrál B. Cox jsem už dlouho neviděl...bavil mne. Díky za milé překvapení a fajn filmový zážitek. ()

Witta

Prijemne se na to kouka, oba hlavni hrdinove podavaji presvedcive vykony, i kdyz Paul Dano je mozna az trochu moc "Mirek Dušín":-) Jediny co film srazi je hrozna pruhlednost, jelikoz asi po peti minutach filmu mi bylo jasne jak skonci. Nicmene k onomu okamziku se cely film ubiral zajimavou cestou, prilis nenudil a patosu bylo opravdu jen nezbytne male mnozstvi.. ()

Tristaver

Na jedné straně trapně přehrávající Cox, na druhé straně úplně prkenný Dano. Příběh plytký, scénář taktéž, režie absolutně obskurní. Na jednoduchý film poměrně propracované prostředí, za to 1*. ()

iampatrik

Jeden z filmů, kdy si řeknu, že csfd hodnocení je na hovno, protože člověk neví, (i když jde o hovno) jak film ohodnotit, ani ne 4 ani ne 3. I když se člověk nedoví, plno věcí (např. proč si Jacques vzal Lucase domů, zjevení Avril..), přesto je film občas vtipnější než některé komedie a přitom působí svou "barovou" atmosférou. ()

agass

Chci, aby byl Brian Cox mým barmanem. Má úžasný talent jak v přípravě kávy, tak odhánění tzv. nestálých zákazníků. ''Kristaboha, vy jste jako kus hovna, který ne a ne spláchnout. A teď odpalte do prdele, nebo začnu být sprostý.'' ()

dormouse

Strašně černobílé postavy a předvídatelný příběh. Jsem přesvědčena, že Paul Dano má na mnohem víc. Ale pejsek i husa si každý zaslouží po jedné hvězdě. ()

sona123

Velmi záhy je jasné, o co půjde, ale to vlastně vůbec nevadí. Kus filmu je čirá nuda, nic moc se neděje, objeví se pár vtípků a postřehů (kdybyste náhodou nevěděli, tak kapacita baru je 13 lidí a ženský do baru nepatří, ty maj cukrárny a kavárny), Paul Dano sem tam i promluví a jedna ženská se tu přece jen objeví, a taky husa a nové auto a zapálená kořalka a sem tam něco, co spolu moc nesouvisí. A nakonec to celé tedy nějak dopadne... ()

Renfield

Na Dagura Káriho překvapivě nevyrovnaný film, čemuž zřejmě přidává ještě to střetnutí dvou filmařských stylů, severského a americky nezávislého. Druhý jmenovaný je tu cítit podstatně víc a to samozřejmě díky výborným scénám v baru, s jedinečnou atmosférou. Pohled na život a věčná moudra, která pronáší Jacques baví, navíc Brian Cox ho hraje výborně. Ale nejzajímavější mi přišly právě všechny postavy štamgastů, žel o nich film neprozradí příliš, přesto jejich vzájemné dialogy zaujmou a o životě lehce napoví. Jenže, v úvodu komentáře jsem psal o nevyrovnanosti, ta je hodně patrná především ve scénáři, ale také ve scénách z baru a zbytku filmu. Scénář je naivní, až se snad nedá věřit, že ho opravdu psal Kári... tak brzy prozradit vše, opravdu? Přesto ta scéna zasáhne, aby ovšem byla polozapomenuta následným zbytečným "dalším závěrem" hm. Z tohoto důvodu bych postavu April ani neřešil, samozřejmě děj pouze doslazuje, ale film má jiné překvapivé mínusy. 55% ()

Pawlisman

Líbivý snímek s kvalitnou především v hořce komediálních prvcích v první polovině filmu. Věc, na kterou vím, že se za rok za dva jsem ochoten podívat ještě jednou. Barové dialogy jsou tím nejlepším z filmu. 7,5/10 ()

LudeCZek

Příběh retardovaného dobráka a věčně naštvaného cholerika v kterém každou chvíli víte co se bude dál dít. ()

Saur.us

PROJEKT 100 2011 Nezávislá tragikomedie s velice nenormálními postavičkami v čele s ultrahodným naivou Lucasem (Paul Dano), kterému by člověk i korunu dal a jeho extranerudným šéfem Jacquesem (Brian Cox). Jediné co kazí film je jeho nepříliš povedený závěr, který mě osobně na zadostiučinění nestačil. Ještě, že tam byl tak krásný humor. Slabší 4. ()

TomasKotlant

Syrový film promíchaný se špetkou romantiky klade důraz na kontrasty lidských vlastností a daří se mu to. Celková výstavba je trochu nečekaně utnuta a film se přeměňuje do jiné roviny, stejně jako charakter Jacquese. Výborní herci. *** Ve zkratce: Je důležité mít srdce na správném místě. ()