Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

kolly13

Přihlouplá armádní agitka hrající na city a nejslabší film od velikána filmového plátna. Nemluvím o zklamání, spíše o ztrátě času. ()

Vital

Dobrej Eastwood,a jeho záchodovej hůmor tomu dodává štávu,a evidentně je tento styl žánru velmi oblíbený,myslím tím že přijde starej veterán k nováčkům,a udělá z nich pořádný chlapy,přijde mi to už jako klišé,ale tady nějak ne,tady jsem se i navíc skvěle bavil:-) ()

Cubah

Pár hluchých míst, ale jinak jsem se při tomhle filmu pobavil opravdu dobře. Dost mi to připomínalo "Policejní akademii" ve vojenském, jen to samozřejmě není tolik crazy. Eastwood je v roli v každé situaci tvrdého veterána opravdu skvělý a jediné, co ho dokáže rozhodit je (jak jinak) exmanželka... ()

dccz

Můj oblíbenej válečnej film. "Serža Hájvej" je pro mě nejtvrdší z tvrďáků, kteří se po filmovým plátně kdy procházeli... ()

Baroque

pateticky ortodoxný a radikálny patriot špinavý harry alias thomas highway nám tu nastrúhal toľko korenia do nosu, že sa nedalo zadržať telesnú schránku a prinútil nás vybuchnúť svojimi nekompromisnými hláškami chtiac - nechtiac do smiechu. to, čo tomuto chodiacemu a salutujúcemu nápravno-výchovnému vojenskému ústavu vychádza z úst je síce ďaleko za hranicou vkusného humoru, je to tzv. megachlapácky násilný humor, ale v jeho chladnokrvnom a akomsi charizmatickom podaní slová ako kokot, jebat, kurva vyznie ako novoročné požehnanie od pápeža. téma síce nie je originálna, ale clint eastwood sa jej chopil tak bravúrne, že všetky ostatné filmy jej týkajúce sa (teda minimálne väčšinu) zhrnul zo stola a nechal ich so svojim pohľadom ako skala ležať na zemi, pričom sa triasli, pretože: "teď je moje vůle proti vaši a vy prohrajete!" kto nevidel, má sa na čo tešiť, aj keď takéto filmy nie sú jeho žáner. a nečudoval by som sa, keby si nejakú tú frázičku nechal ako tajné eso do rukáva, keď ho dobre naštvú kamoši v putike a bude ich chcieť odpísať... napr. tá o tom kocúrovi :DDD ()

jakup57

Prvých dvadsať minút som sa tešil, vyzeralo to, že pôjde trochu o recesiu, lebo to bolo naozaj humorne ladené (teda aspoň pre mňa). Humor postupne odznel a ostal film, ktorý bol kvalitne nudný a s príšernými akčnými scénami...Nechce sa mi veriť, že je to od Clinta...40% ()

dauby

Netvrdím, že tenhle film je nějaké umělecké veledílo, ale mě se prostě líbí. Starý dobrý sarkastický Clint. Jako komedie dobré a vtipné, děj příjemně odsejpá, vůbec jsem se nenudil. 90% ()

Vladimus

Dobré, zábavné. Eastwood hláškuje, tvári sa správne drsňácky a je to celé naivne roztomilé. Ale... aj keď je jasné, že od toho človek nemôže a nebude čakať akciu v štýle Black Hawk Down, jej spracovanie je miestami až trapné a dosť pokazí výsledný dojem. 7/10 ()

MarekT.

"Kdybych byl tak škaredej jako ty, vystupoval bych v kampani za snížení porodnosti." Zlaté časy českého dabingu. . . Seržant Highway vypil víc piva, vychcal víc krve a měl víc devek a zmlátil víc chlapů, než vy všichni blbci dohromady. Takže bacha, ty, kdo zkříží cestu seržantu Highwayi. Protože je zlej, hnusnej a unavenej. Když dostane rotu, která by se nepostarala ani o svý poluce, je to jedině on, kdo z nich vytvoří bojeschopnou jednotku. Clint Eastwood se s nikým nemaže. Tváří se nasraně dvě hodiny a deset minut, a sype jednu hlášku za druhou. A z jednotky, která by se neprobojovala ani z hajzlu, vzniká užitečná součást armády. Takže hej kryple, jestli chceš chlastat kafe z mýho hrnku, měl by ses dát očkovat. Čelem vzad! ()

SantaCruz

Myslím, ze s odstupem času se Clint za tento přinejmenším Beckovy film musí stydět. Kamera, hudba, scénář, obsazeni, propadák. Šílená nuda,vypovídající hodnota na 0. ()

Mark1983

Tedy najde se tu občas úsměvný moment, ale rozhodně bych tento snímek nekategorizoval do komediálního žánru. Jinak se jedná o průměrný snímek. ()

Armat-M41A

Hláškující Clint, tvrdší než "klacek" T-800 je perfektní. Škoda toho přepáleného závěru který působí většinou trapně. Tohle si odpusit šel bych do 4 *. ()

futislav

Hodně americké ale dokonale Eastwoodovské. Nějaké mouchy v podobě rozvláčnějších pasáží se najdou ale jinak dobrá oddechovka když si člověk odmyslí tu neutuchající reklamní kampaň na americkou armádu. ()

blatouchm

Přišlo mi to moc křečovité. Půlka vojáků vypadala jako buzny a druhá půlka si hrála na drsňáky. Jestli to měla být parodie, tak jsem to opravdu nepoznal. Vždyť tam nebyl ani náznak vtipu. Pokud mu šlo o zesměšnění sebe a US army, tak to jediné se mu povedlo. ()

clep

Jeden z mých velmi oblíbených filmů s Clintem a od Clinta:) Hlášky nemají chybu, nejlepší částí je rozhodně výcviková, kdy se z flákaču a bůhví čeho, stanou řádní průzkumníci resepktující svého velitele. Bojová část, nepřišla mi nějak zručně natočená, chvílemi trošku zmatená, ale neurazí. Clint to prostě umí, pro ty co No habla:-D ()

Vindemiatrix

Filmový kříženec Olověné vesty a Policejní akademie. Prkennost vojenského prostředí odpovídá Clintovým hereckým možnostem, které povyšuje hláškami z konverzační příručky pro zelené mozky (úroveň C4: rodilý mluvčí na buzerplace). Děj jede jako po slalomu, který tvoří praporky s nápisy "klišé", mezi nimiž rovina chlap Clint nemíní kličkovat. A proč by taky měl, když to tím středem docela frčí? Jen v závěrečné akci se jízda nějak zadrhne. ()