xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: The Return of Xander Cage

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2017, 105 min

• RedAK

Takhle by to dopadlo, kdyby Methan Hunt a Čak Norris měli dítě; mělo by leukémii a vypadalo by jako Vin Nafta. Cander Xage, nebo jak se ten gumový kokot jmenuje, lyžuje po stromech, motorku řídí pod vodou, souboje vyřizuje výhradně za letu a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani MacGyver. Ženy samozřejmě za jeho přítomnosti vytékají jak staré pračky a touží mu adoptovat svoje rodidla. Naftu to však nechává naprosto chladným, jeho hlavním úkolem je zlikvidovat čínské metrosexuální bojovníky. Ti mu sice dlouho pijí krev, ale Vin je nakonec všechny najde a jednoho po druhém sundá jak prádlo z věšáku. Všichni jsou šťastni, nastupuje americká vlajka, gospel, pár motivačních mouder a titulky. Hotovo dvacet. Některé filmy by zkrátka měly být opatřeny varováním „nevhodné pro lidi s IQ nad 15“. Kdo si dokáže zavázat tkaničky a reaguje na světlo, ten by měl prostě smůlu. Jednu hvězdu dávám za charismatickou Ivanu Chýlkovou, nechápu, proč ji nikdo nevyplnil do castingu.(8.2.2017)

• Lacike

Dej sa sklada zo striedania lokacii, zien v Dieselovej posteli a akcnych scen. A aby to nebola uplna nuda, tak dost casto striedaju strany aj niektore postavy. Neveril som, ze by to mohlo byt este horsie ako gangsta rapper dvojka. Ale stalo sa. Dvojka mala aspon par realnych akcnych scen. Akcia v trojke je uplne odtrhnuta od reality a je plna mizerneho CGI. Najprv ma napadlo prirovnanie ku komixom, ktore su nonstop zalozene na digibordelu, ale treti triple X ma svojim stylom blizko k indickym akcnym filmom v ktorych sa deju tak strasne prehnane veci a v mizernom prevedeni, ze sa z nich kazdy smeje. No a ked uz sa obcas dockame niecoho realneho, tak je to zbesilo zostrihane, takze si aj tak nic nestihneme vychutnat. Angazovanie Donnieho a Tonyho bolo uplne zbytocne. Obidvaja predvedu uplne minimum zo svojich schopnosti. Dost tragicky dopadli vsetky postavy, ktore su charakterizovane oblecenim alebo ucesom. Ucast väcsiny z nich v Dieselovom time som vôbec nepochopil. Zase dalsi film v ktorom su za akcnych hrdinov postavy, ktore sa spravaju ako pubertiaci a pritom uz na to ani nemaju vek. Najsmutnejsie to je u stareho Diesela, ktory si asi stale mysli, ze pôsobi cool. V tejto polohe uz davno nie. Filmu strasne chyba nadhlad. Namiesto toho sa snazi byt za kazdu cenu cool a pritom pôsobi trapne. Jeden z mala vydarenych vtipov bolo pomrknutie na Avengers. Dalej sa mi celkom pacila akcna scena na dialnici a Donnie obcas aj v tom bordeli predviedol nieco celkom efektne. Takze vysledok je pre ma najhorsi diel serie v ktorom som namiesto poctivych akcnych scen dostal klasicky sucasny digibordel druhej kategorie. 3/10.(22.3.2017)

Trpí to snad všemi myslitelnými neduhy novodobých akčních blockbusterů (idiotská zápletka, nesmyslný děj, ploché postavy, ignorace fyzikálních zákonů), ale naštěstí se to nebere vůbec vážně, stopáž je snesitelná a po celou dobu je na co koukat (ať už je to šílená adrenalinová akce plná více či méně nerealistických akrobatických kousků nebo jen nekončící přehlídka krásných modelek), takže cílovka (kluci okolo 13 let) by měla být jakž takž spokojená. Subjektivní malé plus za solidně využitého Donnieho Yena (na druhou stranu Tony Jaa tu je s blond čírem a minimem prostoru spíš za šaška). Ale Diesel už by si měl dát s tím věčným machrováním pohov. Žádný "moderní Bond" se z něj stejně nikdy nestane... 50 - 60 %(21.1.2017)

„Na tomto ostrove je plno neoznačených hrobov.“ – „Tipujem, že ten, čo ti predal košeľu je v jednom z nich.“ Spomienky na jednotku sú strašne hmlisté a vlastne, aby som pravdu povedal, aj sa trocha hanbím, že sa mi svojho času páčila, že som na ňu skočil do kina a že som jej flákol až 80%. Lebo s odstupom času je to dosť veľké zverstvo človeče. Dvojka bola hrozná, tej som dal 40%. Trojke som spočiatku ani nechcel venovať pozornosť. Pripadalo mi trápne a smiešne, ako sa vypapkaný Vin Diesel, nebezpečne sa blížiaci k päťdesiatke, tvári ako najväčší sexoš a macher pod slnkom a ženám okolo neho neurobí nič väčšiu radosť, než sa ním nechať oplodniť. Proste tragikomické. Lenže viete čo? Zbožňujem horory. No ako dieťa som okrem nich vyrastal aj na akčných filmoch. A veľmi si vážim prácu kaskadérov, koordinátorov bojových umení a podobne. Vážia si ich aj akční herci, ktorí to majú v hlave v poriadku a vedia, že by bez nich nič neznamenali. Napríklad Arnold Schwarzenegger alebo Keanu Reeves ich „verejne“ uznávajú a hlásia sa k nim a títo ľudia si vážia ich za to, že sa nehanbia priznať, že potrebujú pomoc profesionálnych kaskadérov. A potom do spolupráce s nimi idú naplno a prevádzajú fakt neuveriteľné akčné grify. A ja? Ja si vážim nielen takýchto hercov, ale, prirodzene, i kaskadérov. A keď som v XXX 3 videl všetky tie neskutočné blbosti a šialenosti, „musel“ som rezignovať a s povzdychom dať 80%. A nikdy by som nebol povedal, že budem taký nadšený z Icea Cubea („11 rokov čakal, kým niekto vytočí 9.“). Ku koncu je toho (všetkého) tak strašne veľa, že som nevládal a proste všetko pod 80% by som vnímal ako falošnosť zo svojej strany.(25.3.2017)

• majo0007

Kto si myslel, že po XXX: State of the Union to už viacej na hovno byť nemôže, bude žasnúť - veru môže! Možno to bude aj tým, že "i'm too old for this shit", ale niekde v 3/4 filmu som zaspal. A doháňať to už rozhodne nemienim. Nabudúce už by som sa možno v spánku dovracal.(13.3.2017)

• Nina Dobrev

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)