Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Deftie odpad!

Mne tento druh programu i jeho diváci prídu dosť úchylné. Ono som to párkrát videla a takmer vždy to bol proces z rozvodu, nejakých susedských ťahaníc. Keď sa jedná o vraždu, človeka to zaujme, však pozerávam thrillery a tak, ale rozvody ma neberú. Pardon, ale pozerať sa na to, ako sa osočujú ľudia a nadávajú si a všetci ich známi (lebo tv si neodpustí ani zverejniť mená) teraz vedia, čo sa dialo za dverami ich bytu, resp. často aj spální. Nech nikto nevraví, že to nie je úchylné. ()

nevezicak odpad!

V úvodu tohoto .. (co to kura vlastně je? seriál, reality show??) by mělo stát varování : Pozor! Sledování může vyvolat prudké pocity nevolnosti a pořadem vyvolávané pocity mohou pokazit kus vašeho dne.. Opravdu nejsem zastáncem pseudo-reality show, jako Survivor či Faktor strachu, ale netušil jsem, že si někdo může v televizi DOVOLIT uvést takovou marnost. Není to vtipné, není to vážné, není to veselé a bohužel to není ani smutné. Je to fakt ještě horší. ()

Ydrosten odpad!

Z čiré zvědavosti , jsem vydržel 2 díly. Nevím jestli tohle je pořad který má ukázat co se děje , ale nějak nevěřím tomu že se to doopravdy stalo - mizerný pořad , který nemá žádný spád a ani nemá co nabídnout. 1 hvězda je za to že jsem vyděl díl který byl celkem koukatelný a pojednával o svěřování dětí do společné péče - shodily se oba takovým způsobem , že bych jim ty děti odebral oboum a ještě bych jim napařil pokutu za pohrdání soudem ( + tak 1 000 hodin slušného chování ) /// EDIT - 6.8.2013 _-_ Ježišmarjá, to si snad dělají srandu že už dávají asi 5 dílů po sobě. Moja drahá polovička na to hledí, a to vám řeknu že jeden díl ještě vydržím, ale 4 nebo 5 po sobě ? To je peklo !!! Odpad všech odpadů + mínusové hodnocení za neustálé vnucování - ani reklama není tak otravná jak tenhle pořad. Každodením peklem se to nazvat musí, protože neznám odpadovitější pořad jako je tohle. ()

stOKYi

Niektoré veľmi zaujímavé skutočné prípady prenesené so súdnej siene do mojej obývačky :) Herecké výkony nič moc, ale o tie tu predsa nejde. Pre mňa je zaujímavé čo ponúka dnešný svet a možnosť vyvarovania sa rôznym situáciám. Však idiot sa učí na vlastných chybách, múdry človek na chybách druhých :) (12.11.2010) ()

Slartibarkfast odpad!

Byl jsem svědkem několika dílů a musím uznat, že tak trapné představení jsem už dlouho neviděl. Věřím, že na tuto žluč televizní zábavy koukají snad jen opravdu škodolibí jedinci, nebo momentálně zaostalí. Když už jsou důvody soudního sporu k pousmání, ostatní je spíš k pláči, nebo skutečné psychologické drama pro otrlé. Rozhodně nedoporučuji divákům s alespoň drobnou dávkou soudnosti a vkusu a ostatním vzkazuji: "Kdo se bojí, sere v súdnej sieni!".. Pro vychutnání opravdových lahůdek a skutečného prostředí doporučuji zajít k normálnímu soudu, kam bývá normálně vpuštěna i veřejnost a není třeba se svíjet doma v křesle s křečemi z trapnosti způsobených touto kolosální hovadinou. 10% ()

• Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)
  • Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)
  • Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)