Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Jazzzz

Tento pořead je jeden z mála který chci okomentovat - za prví 4 hvězdy jenom mezi soutěžními pořady to snad chápe každý... Jde mi o to, že tento pořad chápe svůj účel - nebá potřebu se měnit a modernizovat. Umožňuje lidem kteří mají obsáhlejší znalosti přivydělat si pár drobáků. Není to o náhodě a rychlost, ale o znalostech. Rád se na takovíto pořad pokoukám - oproti jiným soutěžním pořadům kde místo v chytrosi se mnohdy soutěží v trapnosti a blbosti. ()

kurcatovium

Tohoto pořadu jsem byl hrdým účastníkem a tím pádem jedním z největších loserů a dementů co se tam kdy objevili. A vzalo mi to iluze, které jsem o tomhle pořadu do té doby choval. ()

T-pack

Tahle soutěž nikdy nebyla nic extra, ale je na ní něco, co mě nutí se k ní vracet. Člověk si tak nějak hodně pasivně rozšiřuje obzory. Je pravda, že moderátorská dvojice se perfektně hodí do panoptika České Televize a jejich humor bývá křečovitý. Soutěžící bojující o stokoruny nejsou většinou moc věkově rozmanití, ale to k diváckému zážitku ani tak nepatří. Jelikož jsem nikdy nebyl fanda fotbalu, AZ-kvíz mi sledování zápasu a prostor pro emotivní rady, jak to hrát, dobře supluje. A tuhle znáte? http://www.youtube.com/watch?v=_tmS_KLHIc8 ()

majxik

Soutěžní pořad české televize kde se jedná o výhru pomocí všech možných znalostí a chytrosti kde je odměna nejen pro výherce, ale i pro poražené, pokud se chce člověk pobavit a při tom se naučit pár zajímavých věcí, je tento pořad rozhodne pro něho. Pro to, hodnocení ***. ()

Kmotr76

Televizní klasika, která neomrzí. Ales i Eva stejne jako zástupy dúchodcú (záliby? krizovky, zahrádka...) proste nemohou zklamat. Skoro dvacet let vysílání vyprodukovalo hned nekolik scén, které kralují ceskému you-tube. Namátkou: Franta Pepa Jednicka, Pestební delnice nebo nedvane troleni Ladislavem Ziburou. Zkrátka legenda. ---- "A taková atypická - sbírám figurky slonů." ()

sskrblik

Vědomostní soutěž, co vám provětrá mozkový závity, to je opravdu dobrá, ale vyhrává se v ní zatraceně málo. ()

sheldonka.

Jedna z těch normálnějších soutěží v televizi, ale vždy se docela nudím. Jen u dvou dílů jsem nemohla spustit oči z obrazovky, protože tam byl strýc. Jinak že bych si to pouštěla pravidelně, to rozhodně ne. ()

morena.jea

Dosť jednoduchá a nenáročná súťaž v ktorej pokiaľ nie ste úplný debil máte šancu na postup k nízkorozpočtovému bankomatu. ()

fabecc1222

Další z řady klasických vědomostních soutěží. Stejně jako ostatní, tak i AZ-kvíz si určitě vždy najde své diváky. Nějaké velké inovace bych zde nehledal, a ani bych je ani nedoporučoval vytvářet. Klasický model otázka - odpověď na pyramidovém poli je zkrátka nesmrtelný. ()

ABCD Marta

Inteligentní a zábavná soutěž, kterou jsem několik let zpět sledoval pravidelně, a velmi mne překvapilo, jakou srandu u toho divák může zažít. :D ()

Kosmik 1

Jako soutěž pro inteligentní lidi nejspíš ne. Spíše pro ty, co denně nemají nic jiného na práci, než sedět u křížovek. Co se týče moderátorské stránky, tak není co vytknout ani pochválit, jelikož předčítání otázek zvládne každý bez ohledu na nějaký talent. Soutěžící se objevují chytří (v tom křížovkářském smyslu) a mají naluštěno, nebo chytří, co však nikdy křížovku ani neviděli a tím pádem pohoří a nebo ti hloupí. Jako relax se na to dívat dá. Jen ty výhry mohly být trochu lepší. Jednak trefit v bankomatu bonus se povedlo asi jednomu ze sta. Jinak výhra pár stovek byla na denním pořádku, což by tak zaplatilo tu cestu do studia a zpátky domů. :-) A ano, soutěžící ty částky co lítaly na obrazovce opravdu neviděli - takže to bylo pouze o náhodě a o štěstí. Ale je to jedna z dalších možností, jak si trochu rozšířit obzory. 50% ()

spikey1 odpad!

Aleš Zbořil se mi zapsal nesmazatelně do paměři svým pozdravem pro Az kvíz Junior " ahoj roštěnky a rošťáci!" ()

giovanni3

Tradiční pořad na ČT co si drží pořád svůj směr již mnoho let.. Jeho problémem je neustálá velká výhoda pro 1.hráče, který s i může skrz svoji pozici dovolit klidně i 1 chybu a stejně vyhraje... 3z5 Tom Riddle: Proč nestopují bankomat na bonusu? Oni vidí všechny políčka stejně ne jak mi v TV to již v pořadu několikrát ukazovali a vysvětlovali.. Kdybych viděl vždy bonus tak proč bych ,,střílel,, jinam? :) ()

venca163

Baví mě hádat odpovědi a užívam si i celkem pestrou přehlídku exotů, kterejch se tam objevuje hojně. Hlavní je, že neotravujou zbytečně dlouho kecama, kam chodí soutěžící rádi za kulturou. Výhry jsou groteskní, ale to mě vždycky spíš ještě víc pobaví. (80%) ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno