Uprostred tichej a opustenej vidieckej krajiny sa tiahne nedokončená diaľnica. Len pár metrov od bezpečnostných bariér stojí dom. Otec, matka a ich tri deti tu šťastne žijú už desať rokov. Idylka sa končí v okamihu, keď sa výstavba skompletizuje a v tesnej blízkosti domu začnú hučať prvé autá. Odpor rodiny rastie, odmieta sa vzdať svojej oázy pokoja. Novodobí švajčiarski robinsoni strácajú definitívne zmysel svojho doterajšieho života. (oficiální text distributora)

IvcaSammet

Příběh se mi opravdu líbil, zpracování bylo ale bohužel trošku slabší ... Docela mě to i mrzí, protože pokud by to to bylo zpracované jinak, mohl to být opravdu skvělý film. Je to něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale spíš se přikláním k těm třem, protože to bylo místy i trošku nudné ... Škoda, opravdu to mohl být skvělý film ... ()

fifi.m

Originální téma, zajímavě zpracované. Přestože to nemělo rychlý dějový spád a bylo to relativně poklidné, tak mě to bavilo. Nelogické chování? Samozřejmě, ale to byl snad záměr. ()

kostej_

Film pokrývající hned několik tematických rovin, od ústředního problému stavby vysokofrekvenčních silnic, přes syrový rodinný život až po nejobecnější alegorii vyrovnávání se s velkými životními změnami s minimem východisek. Uprostřed všeho je pod tlakem testována psychika a vzájemné vztahy všech členů rodiny. Olivier Gourmet jako figura nové psycho art vlny v příběhu, který po Andělu u moře úspěšně skládá reparát. ()

anitae

Zvláštní film, rodinka žijící poklidným životem na rozestavěné dálnici, ale po jejím zprovoznění začne psycho.  Nějak jsem nechápala fixaci matky na dům, který je několik metrů od rušné dálnice a když jde doslova o život dětem. ()

markotter

Nejsem ekolog ani zarytý zástupce zelených, ale to jak jsem cítil s obyvateli toho domu, kvůli něčemu, jako je obyčejná dálnice se mi dlouho nestalo. Proto dávám 5, i když konec už byl hodně ulítlej a ne moc uvěřitelněj. No vlastně, jakoby do toho filmu posledních 15 minut ani nepatřilo. ()

Šípek

Vida upoutávku a znaje námět jsem si od nezávislého až absurdního filmu dost sliboval. Po shlédnutí musím bohužel konstatovat, že té nezávislosti a absurdity je zde příliš na to, aby bylo možno uvěřit. Navíc vše působí velmi amatérským dojmem, takže lituji. ()

HoR

Tak to je nešťastie, že tá diaľnica nesmerovala skrz dom. Ušetrilo by to rodinke psychické zrútenie, pretože by boli už dávno na inom mieste. I keď vlastne, rodina, ktorá vie žiť spôsobom "na Adama" to podľa môjho názoru nemohla mať v hlavách v poriadku už pred prvým prejazdom automobilu. Zaujímavé, trochu deprimujúce, vďaka námetu jedinečné ale hlave nie nudné. ()

GTS_PUNK

Dráma so zaujímavým námetom o rodine žijúcej pokojný život neďaleko nedostavanej diaľnice. Pokojný, dokým sa práce na diaľnici znova nerozbehnú, čo drasticky zmení ich nevšedné bývanie na nekončiacu sa nočnú moru. Vlastne aj dennú, autá donekonečna premávajú a premávajú a premávajú. A na chvíľu premávka ustane iba v noci, no aj napriek tomu musia obyvatelia domu používať štuple, aby sa aspoň ako tak vyspali. Hlava rodiny tak príde s drastickým riešením a za pomoci kopy betónu a tehál spraví z domu nedobytný a (takmer) zvukotesný sarkofág s jedným jediným účelom. Dať všetkého prietrž a skoncovať tak zúfalstvo, do ktorého svojím spôsobom upadli všetci členovia rodiny. Film je síce prezentovaný ako dráma a snaží sa na diváka chrliť psychológiu, ale jej náznaky sú veľmi slabé a divák ju takmer vôbec nepociťuje. Aj napriek tomu ma však dokázal zaujať viacerými vecami a síce. Vo Francúzsku nedajú ľuďom v blízkosti "zabudnutej diaľnice" vedieť, že sa pokračuje vo výstavbe a chystá sa otvorenie. Vo Francúzsku pravdepodobne asfaltujú cesty najrýchlejšie na svete. A vo Francúzsku majú z otvorenia diaľnice taký sviatok, že to neustále pripomínajú v rádiu a meno prvého vodiča oslavujú ako národného hrdinu. Ako vážne?! A určite by sa dalo nájsť viacero takýchto momentov. Toto sú len niektoré z nich. Home je každopádne niečo jedinečné. Priemerné, ale obzvlášť treba oceniť originalitu námetu. S domov pri rušnej diaľnici snáď neprišiel nikto iný a aj keď build-up príbehu je slabší, určite stojí za to si ho pozrieť aspoň raz. Poteší aj viacero záberov na Judith (Adélaïde Leroux) a Marion (Madeleine Budd). ()

cineboy

Vnímám poselství tohoto filmu, ale v reálu by naše zákony nepřipustily mít domek u dálnice, nereálné, v rámci územka by to  neprošlo. Filmařsky a emociálně  v rámci poselství ****, ale v reálu bohužel nesmysl :( ()

vozralec

O životě v domě u dálnice. Postupně to všem leze na mozek. Několik hanbatých scén, několik docela nudných scén a několik hodně dobrých scén. Judith to má na háku. ()

dogma97

Námět je skutečný bizár. Režisérka se celkem zdařile pokouší o komediální drama místo pouhé grotesky. Příjemně a přirozeně fyzické, neeroticky. ()

Martas011

Souhlasím s Barussem že řada věcí ve filmu je mírně řečeno nelogických. Nicméně mě zase na druhou stranu dostalo budování atmosféry a zajímavá práce s kamerou, světlem a se zvuky a ruchy. Téma rozkladu rodiny mě předem odrazovalo, ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Celkově bych tento film více než doporučil a zařadil do současné nezávislé evropské špičky navazující na tradice experimentálního filmu především ze 60.- 80.let. ()

bobin

Zajímavý filmový námět . Rodinka žijící v isolaci v domku těsně u dálnice. Psychicky tlak prostředí na jednotlivé členy rodiny a jejich následný mentální rozklad je značně působivý. Moc jiného děje v tom není , ale stoupající napětí a neschopnost řešení zoufalé situace je značně působivé . ()

martij06

Dobrá oddychovka, která na mě udělala dojem. Šílený hluk aut celý den, děti vracející se domů ze školy odpadní rourou pod dálnicí. Dobrý bylo počítání aut, pěkný cifry. Asi bych zešílel, ale zajímavá myšlenka. ()

DonBraso

To byla neskutečná blbost.Nechápu,že od Ursula Meier jsem viděl film "L'Enfant d'en Haut",který byl úplně jiný kafe.Tohle jsem neměl daleko k odpadu,ale za ten náměť a pár minut tu jednu dám.Absolutní nelogičnost a míra tolerance někde u prdele,že vůbec nevíte o postavách vůbec nic.Sonda do jedné rodinky u dálnice a to je vše v natahovaným spektru,aby v posledních minutách se něco začlo dít.Drama,který není dramatem.Dálnice je postavena během pár chvil,nikomu není divný ten dům u dálnice.Prostě nikomu.Jediný svět je rádio,které mluví o dálnici,ale o domě,který tam je široko daleko jediný na dva metry od krajnice,to prostě je pohoda jazz.Rodině je to jedno,ta prostě má domov asi nejspíš další a opět nevíte nic.Jestli tohle měla být realistická parodie,tak se to povedlo.Herci přestanou bavit a kocháte se,jak kluk přejde dálnice.Opět se nic neděje,ani ta debilní policie nepřijede nebo nějaký média,jéžišššiii.Fakt ultra violence,kdy si nakonec zabedníme dům a udusíme se tam,protože matka nechce odejít.Bazén stále nehotovej,holka se sluní...doopravdy bych dal odpad,protože nesnášim imbecilní filmy,který se snaží přesáhnout tím,že rodina ....Ale asi už jsem stejně starej jak Tomáš Magnusek :D ()

Mr. Movie

Poselství filmu bych ani při polovině mýho IQ nepochopil, na druhou stranu by mě to nevadilo. Za pokus udělat něco zvlaštního 2* Jen tak dál Ursulo, jednou to vyjít musí... ()

juluch

alebo pokus zit alternativne v dnesnom svete - ide aj bez americkych folkovych spevakov. prepracovany a nevsedny namet, skoro sci-fi ()

finkie

Variace na Kafkovu Proměnu. Také tady se hrdinové ocitnou ze dne na den v pozici vystrašených, do lidské společnosti nezačlenitelných zvířátek (navíc mají smůlu, že se na ně narozdíl od vzácných druhů brouků žádná Natura 2000 nevztahuje), také tady vychází absurdita jejich konání z tragické snahy chovat se normálně a rutinně ve zcela nemožné výchozí situaci. ()

lumi1

Film so zaujímavou myšlienkou, niečo podobné som ešte nevidela a tak ma to celkom oslovilo.... len som mala pocit akoby od polky sa to už len ťahalo a režisér nevedel čo ďalej. Niečo tomu ešte chýbalo ale inak dobré. Páčilo sa mi to. ()