Očistec (TV film)

Purgatory

Western / Fantasy

USA, 1999, 94 min

Ona je to vlastně pohádka pro odrostlejší diváky. S vědomím, že je to tv film, bych si pouze posteskl nad tím, že se tvůrci nepokusili vytvořil řádně tajemnou atmosféru, ke které námět přímo vybízí.(22.9.2007)

Tak tento hororvý western mi fakt perfektne sadol. Videl som už jeden hororvý western a to Dead Birds (2004), takže už som bol celkom pripravený na to čo by to mohlo byť. No toto horor prakticky ani nie je. Skôr nejaká mysteriózna dráma, jemne máznuta akčným thrillerom. Film ma potešil hneď na začiatku, dej sa odohrával v púšti a ja mám atmosféru púšti sakra rád. Potom prešiel do mestečka, kde bola atmosféra tiež celkom hustá. Pointu bolo tušiť síce do predu, ale dobré herecké výkony, zaujímavé scény a dobré dialógy držali film na vysokej kvalite. Páčilo sa mi aj zloženie zločincov: Vodca - bezohľadný tvrďas, jeden chalan s morálnymi hodnotami a jeho prechľastaný sríček. Proste jemne mysteriózna westernová klasika .(17.6.2010)

Oficiálny text distribútora by si zaslúžil zmazať a hodiť do pekelnej jamy: niežeby rovno spoileroval, ale predsa len dopredu prezrádza podstatné tromfy tejto chrumkavej jednohubky. Dovolím si polemizovať aj s kolegom Červenákom, ktorý by Purgatory rád videl nafutrovaný stomiliónovým rozpočtom a vystužený hviezdnejším obsadením. Ja sa naopak domnievam, že tá "televízna béčkovosť" bola súčasťou celého konceptu. Je to to isté, ako keby chcel niekto rodokapsové historky (ktoré si vášnivý čitateľ a romantik Sonny nosí so sebou vo vreckách) predávať viazané v koži so zlatou oriezkou. Purgatory je každopádne jedným z najoriginálnejších "iných" westernov posledného desaťtročia minulého storočia.(15.3.2010)

Dej filmu je čím ďalej, tým viac záhadnejší a priam automaticky spúšťa v človeku rozmýšľanie nad najdôležitejšími vecami v jeho živote...(10.7.2007)

Dobrý TV film rozjetý hned od začátku se zajímavou myšlenkou. "Sejdeme se v pekle": řekl BlackJack a netušil, jak je k tomu blízko. Hororové prvky jsem nezaznamenal, spíše trochu mysteriózní nádech.(2.12.2007)