Očistec (TV film)

Purgatory

Western / Fantasy

USA, 1999, 94 min

Dej filmu je čím ďalej, tým viac záhadnejší a priam automaticky spúšťa v človeku rozmýšľanie nad najdôležitejšími vecami v jeho živote...(10.7.2007)

I když ,,jen" TV film,musím smeknout jak si autoři pohráli s charaktery historických osobností (pistolníků) a jak se jim podařilo povahy těch slavných přefiltrovat do tzv.dobra,-toho času někde mezi peklem a nebem.Jen mi trochu trvalo,než mi došlo proč jsou všichni o něco starší než to vzali zkratkou přes hřbitov obutých. Šak i v očistci se asi stárne.(Rozhodný a odvážný Hitchcock,potrhlej psychotik Billy Kůzle,inteligentní a trošku zákeřnej Doc. Holiday,chladný psychopat Jesse. -Ještě mi tam chyběl jeden z Earpů a bylo by to na rok 1886 komplet /rok odvozuji od smrtiti Divokého Billa v r.76/).--Skvělý hlášky- ,,...Vy jste Jesse James? Sem si myslel ,že jste vyšší." /kvůli podobným narážkám Jesse střílel často dřív než věta dozněla/,- Jesse- ...,,jsem chtěl počkat na bráchu,ale ten bastard ne a ne pojít."/narážka na bratra Franka,který ze všech skopičin vyvázl bez trestu a zemřel až v r. 1915!/ ,-... ,,šerife,zítra v poledne jedete domů!",atd.--Film vlastně stojí na jediném nápadu-konfrontace těch nejtvrdších z nejtvrdších s bandou buranských zabijáků,kdy ti slavní mají na výběr-věčné zatracení nebo tzv. hrdost.Moc pěkný. ( a i někteří herci stáli za to-Stormare,Roberts, Shepard)--Kdo se někdy alespoň trochu zajímal o Pohraničí 1850-1890 (Vinetou se nepočítá!!!),určitě si tenhle filmeček pěkně užije, a ostatní se alespoň můžou mrknout na originální,zajímavý western.(14.7.2010)

Geniálny nápad so záhrobným mestečkom, v ktorom slávne postavy Divokého západu čakajú, či ich odvezie Boží dostavník do neba, alebo ich hodí indiánsky démon do jamy pekelnej, a keď ich situácia prinúti vytiahnuť kolty proti útočníkom zo smrteľného sveta, hrozí im to druhé, by si zaslúžil natočiť s áčkovými hercami a 100-miliónovým rozpočtom. Ale aj táto verzia je výborná a nápad je vyťažený dokonale.(15.4.2007)

Znáte to, že se podíváte na film a v hlavě se vám hned skládá super komentář? A znáte i to, že si řeknete, jak ho napíšete později? No, potom děláte milión jiných věcí, takže když se do toho konečně pustíte a chcete napsat ten zázrak, co všechny oslní, tak už absolutně netušíte, kde začít. Znáte to teda? No, a to se stalo mně. Teď můžu jen říct, že to byl vlastně celkem dobrý snímek. Ehm, z toho se asi nikdo blahem nepotentočkuje.(22.12.2014)

Dobrý TV film rozjetý hned od začátku se zajímavou myšlenkou. "Sejdeme se v pekle": řekl BlackJack a netušil, jak je k tomu blízko. Hororové prvky jsem nezaznamenal, spíše trochu mysteriózní nádech.(2.12.2007)