poster

Kimssi pyoryugi

 • Jižní Korea

  김씨 표류기

 • anglický

  Castaway on the Moon

 • anglický

  Kim's Island

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Ostrovy menom Kim

  (festivalový název)

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2009, 116 min

Režie:

Hae-joon Lee

Scénář:

Hae-joon Lee

Kamera:

Byeong-seo Kim

Hudba:

Hong-jib Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Folpa
  *****

  Pro mě osobně velmi originální film a opět s krásnou hudbou. Korejci mě opět příjemně překvapili něčím novým.(13.10.2009)

 • Payushka
  ****

  Ten konec jsem si predstavovala trochu jinak... Ne takhle predvidatelne :) Ale jinak samozrejme uzasny mimonsky film :))(30.7.2010)

 • Adrian
  *****

  Maly ucineny filmovy zazrak a potesenie pre moje oci i dusu. Lahky ako pierko vo vetre, sviezi ako morsky vanok po ranu, usmevny ako pohlad milovanej osoby. V dielcich castiach mi to pripomenulo pracu viacerych tvorcov a niektore ich filmiky (od Kaufmana az po Parka), zakladna premisa zas niektore moje dumky z detskych rokov ked som prechadzal bratislavskym mostom, v hlave nedavno precitany pribeh Robinsona ci Tarzana a pozeral na niekore miniostrovceky na Dunaji.(3.10.2009)

 • Sobis87
  *****

  Příběh o tom, jak jeden zkrachovalý Korejec musel ztroskotat na pustém ostrově hned za městem, aby objevil pravé hodnoty života a stal se z něho ten pravý muž pro traumatizovanou asociální dívku, která uvízla ve virtuálním světě, si mě získal nebývalou lehkostí a svérázným, rozmanitým humorem, který v některých momentech dokonce i umně balancuje na hranici dobrého vkusu (radostné chvilky s rukama plnýma ptačího trusu budiž důkazem). V druhé polovině filmu vstupuje do popředí dramatická rovina, která pak předvídatelně spěje ke kýženému happyendu. Z formálního hlediska mě u Kimssi Pyoryugi zaujala především kompozice a složení záběrů a celková práce s mizanscénou (barevné řešení hrdinčina pokoje, atd.). Tak či tak to je neuvěřitelná pecka a jeden z nej "feel-good" filmů za poslední dobu (jako nej "fell bad" film v rámci korejské kinematografie zase boduje Viděl jsem ďábla).(20.6.2011)

 • heyda
  ****

  Pěkný film, takový živočišný, originální, trochu zvláštní, ale celkově sympatický. Korejci mile překvapili a moje hodnocení = 80%. Jen nechápu ten šílený plakát :-D, ale budiž.(28.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace