Kimssi pyoryugi

Hae-joon Lee

Byeong-seo Kim

Hong-jib Kim

Moo Ryung Kim

Kdo by to byl řekl, že v Jižní Koreji může vzniknout romantická komedie, která nebude afektovaná ani se neplahočí ve vleku schémat ustanovených po komerčním úspěchu "My Sassy Girl" a nadto ještě bude mít naprosto originální a dokonce aktuální zápletku? "Kim’s Island" je i v dalších ohledech v rámci domácího mainstreamu zjevení: nekřiklavé herecké výkony, užívání velkých detailů a dlouhých záběrů, maximální vytěžení slibné a mnhovrstevnaté premisy.(28.10.2009)

Určitě nejen komedie, ale spíše drama o existenci, absurditě, probléméch moderního světa jako ekonomická krize, kreditní karty na všechno, spotřební šílenství, hikkikomori. Popírá to naprosto zásadně klišé v romantických filmech, zejména těch korejských. Poklidné tempo plynutí, neobvyklí hrdinové. V rámci roku 2008 určitě jeden z nejoriginálnějších filmů v Koreji.(28.11.2009)

Zřejmě první korejský film, který jsem viděla. Byl pro mě velkým překvapením a zároveň vstupenkou do úžasného světa, který mi dosud zůstal utajen, a do kterého se momentálně s nadšením vrhám.(21.3.2010)

Jestli mi někdo řekne, že dnešní romantické filmy stojí za starou belu, ukážu mu Castaway on the Moon, ze kterého originalita a nápady se vrší jedno na druhé. Jo a ten puberťák byl geniální. Jeho ztrápené grimasy vskutku stály za to.(26.11.2009)

Pro mě osobně velmi originální film a opět s krásnou hudbou. Korejci mě opět příjemně překvapili něčím novým.(13.10.2009)