Yongseoneun eupda

V oblasti s minimální kriminalitou je u řeky nalezeno tělo mladé, krásné ženy s odřezanými končetinami. Takto závažný zločin přijíždí objasnit uznávaný soudní patolog profesor Kang. Vyšetřování neobvyklého případu je i výbornou příležitostí pro mladou ambiciózní policistku Min, Kangovu bývalou studentku, která je neustále podceňována svými staršími mužskými kolegy. Spolu s profesorem vytipují okruh možných pachatelů. Podezření směřuje k ekologickým aktivistům, kteří brání stavbě přehrady a tím i zničení okolní přírody. Přehrada však znamená ohrožení i pro místní rybáře. Po zadržení a výsleších hlavního podezřelého začíná mít Min pocit, že s profesorem Kangem, mužem kterého vždy obdivovala, není něco v pořádku.
Příběh vypovídá o věčném morálním dilematu, zda je oprávněné zachránit své blízké, když události s tím spojené mohou ublížit někomu jinému, byť nám vzdálenému. Některé činy projdou bez povšimnutí a upadnou v zapomnění, některé však mohou mít katastrofické následky. (Ketri)

Rybizek

Touha po pomstě dohnaná k dokonalosti. Dávný čin, který dost brutálně rozhodl o životě/smrti jedné mladé dívky. Konec opět překvapivý a brutální, jak se na Jižní Koreu sluší a patří. Za mě 82%. ()

Tyckin

Tak tomu říkám poctivé, napínavé a dobře zahrané kriminální drama po jehož dokoukání vám bude asi těžko u srdce, nic pro slabší povahy a odpůrce pitev :-) Na plný počet sice ještě malinko chybí, ale ve své podstatě tu nepostrádám nic zásadního - snad až na jednu dost průhlednou záležitost. 86% ()

C0r0ner

Uf, no kurva. Strašná škoda pomalého rozjezdu, protože od půlky to chytí pořádné tempo a ten konec... No, moc "lepších" konců jsem neviděl a to už jsem pár filmů zhlédl. Rákosníci si opět dali záležet na scénáři a je to znát, protože děj je neokoukaný, inovativní, napínavý a drsný. Tedy přesně takový jak ho mám rád. 85% ()

forsythia

Bolestivý film. Ti Korejci se umí dobře mstít. Nebýt toho kreténka poldy, co mě nebavil a lezl mi na nervy, mohlo to být ještě lepší. Závěr ovšem špičkový, rozhodně nezklamal. To vůbec nevadí, že to bylo předvídatelné. Ono to bylo předvídatelné v principu, ne v podrobnostech. A právě ty podrobnosti měly největší šmrnc. ()

Ketchi

Celou dobu jsem si myslel, že jde jen o lehce nadprůměrnou kriminálku, ale po finálním WTF momentu a konci filmu musím dát za plné kule! ()

Cedr

Solidní krimi thriller, kterému do "Oldboy-ovské" velikosti chybí jen velmi málo. Zápletka a její rozuzlení patří rozhodně k těm lepším v celém žánru a to bez ohledu na zemi původu. Mírné přitažení za vlasy v rámci uvěřitelnosti je snadné odpustit, co se mi tráví hůře je, že ono závěrečné rozuzlení šlo prodat ještě o něco lépe. Poslední výtkou by mohl být poněkud nešťastný filtr, ale vzhledem ke skvělým hereckým výkonům a napínavému příběhu jde jen o drobný detail. 4 a půl hvězdy. ()

Sonnik

Bomba! Jižni Korea je pro mě ráj thrillerových detektivních žánrovek. Celou dobu jsem byl spokojen, prostě klasický nadstandartní, skvěle natočený krimi/thriller, ale posledních cca 15min je opravdu silných. Musím dát plný počet, protože inenzita závěru pro mě byla opravdu nesmírná. Někomu to možná dojde v průběhu, mně se to nestalo a jsem tomu rád. "Bolí to, že?" ()

Sfinkter

Na jihokorejskou produkci příliš teatrální a zbytečně komplikované, v určitých pasážích naopak infantilně dovysvětlované. Stále nad průměrem evropských thrillerů, ale daleko pod laťkou toho nejlepšího z Jižní Korey, a to jen například za rok 2010. ()

Redi

Zpočátku až průměrné krimi pomalu se vlečící... díky zbytečně přesvětleným scénám až s atmosférou jak z romantického filmu, jako v jarních zaláskovaných časech (Poté, co jsem tenhle snímek objevil v oblíbených vedle I Saw the Devil, jsem si říkal, kde nastala chyba). Jenže tím se jen rozvíjí něco, něco co začíná houstnout, z čehož asi nebude až taková nezáživná a nepromyšlená idylka bez atmosféry, jak by se zprvu zdálo - a máme tu nadprůměrný temnější krimi-thriller, který nakonec dospěje až do temnoty samotné, do kulervoucího, čistě thrillerového, promyšleného závěru, který mění úplně celý počáteční pohled na film. 75% ()

ghatos

Jak to jen přesně vyjádřit. Asiaté mají svůj styl a poetiku. Málokdy se stane, aby něco vyloženě zklamalo, pokud se to týká etických otázek. Zdejší rozehraná partie není příliš dynamická, spíše trošku klame tělem a některé záležitosti se dají dopředu normálně odhadnout. Finální fáze s vyvrcholením vyloženě nešokuje. Hlavně se snaží vyvolat silný emocionální dojem. Tragický sled událostí ukazuje bezmoc, mstu a nenávist. Nevím, jestli vše ve scénáři sedí až tak dokonale, ale některé věci jsem, co se týče samotného plánu msty nepochopil. Rozumím nadšeným reakcím, je však z druhé strany třeba vidět i 90 minut nevýrazné omáčky a silně převařené (neoriginální) ingredience v ní. 68%. ()

DavidS.

...Až do posledního okvětního lístku...Protože právě poslední třetina film vytahuje z průměru a teprve zpětně dává předchozím scénám, nad nimiž jsem hořekoval, smysl i logiku...Napsat cokoliv dalšího by znamenalo spoilerovat... ()

Torako.chan

Nebylo to vůbec špatné, až na malé nesrovnalosti. Každopádně Bílé Maso(Chugyeogja) bylo dle mého názoru o něco málo lepší. I tak, si myslím, že to stojí za zhlédnutí. ;) ()

krusty2

Tak toto je majstrovske dielo.Jasne ze sa to niekomu moze na niečo podobať,ale paci sa mi ze to začína ako obyčajná kriminálka bez neakych nápadov a postupne zistujeme ,ze v tom bude niečo viac.Vôbec ma neprekvapí ak toto vezmú hosi s Hollywoodu a urobia re-make.Pre mna zatial jeden z najlepších filmov tohoto roku a spolu zo skvelým Hello Murderer zatial naj filmy roku z Ázie. ()

Strike

Jsem celkem zklamaný. Slyšel jsem a četl jsem o drsném, a napínavém thrilleru. Bohužel jsem ale viděl pouze thriller, který, krom posledních cca 10 minut ala Se7en, je absolutně bez atmosféry a napětí. Krom již zmíněného závěru zde snad není ani jedna scéna, kde by byl nějaké větší emoce nebo hutnou atmosféru. Když se k tomu připočte několik logických děr a ne moc přesvědčiví herci, tak nemůžu hodnotit nějak vysoko. Je sice možné, že kdybych neviděl nějaké asijské filmy s podobnou tematikou tak bych šel výš. Takhle je to ale jen 6/10. Oproti I saw a devil je tento film opravdu pohodovou záležitostí. ()

warrenur

Fuuu ... hutna atmosfera, deprimujuce temne zakutia mysle, pocity bezmoci a na zaver "dorazackovy" hak ma na cas spolahlivo rozhodili..... Prave tento druh zanru je jednou zo silnych stranok korejskeho filmu. Vacsinu hlavnych predstavitelov som mal tusim uz tu moznost v zhliadnut a ich vykon ani tento-krat nesklamal. Plneho poctu som sa napriek tomu neochotne zdrzal, pretoze mi trochu vadila dlhsia stopaz, pre mna sem-tam predvidatelny dej a par drobnych dejovych nelogicnosti. Napriek tomu, vynikajuci temny thriller pre otrlejsie povahy. Radim rozmysliet si, ci ho sledovat este v spolocnosti blizkej osoby. Ako aj niekolko Vami spominanych filmov, utoci i tento dost neprijemne na psychiku citliveho a vnimaveho divaka, nuz a to lahkemu spanku neprospieva. ()

Helldo

Vengeance kolekce Jížní Koreje vítá nový přírůstek. Ten sice v detailech není toliko důmyslný jako např. Chan-wook Parkova trilogie, ale jež za svými druhy v intetenzitě ani nedostatku ostychu určitě nezaostává. Jedná se o snímek, jehož rozuzlení je natolik působivé, že i jen kvůli němu by stálo za to, jej vidět, přesto nebojte... No Mercy vás ani ve svém průběhu nudit nebude. ()

Lucretius

"Yongseoneun eupda" je otravný v tom, jak se snaží o něco, co je dalece nad jeho možnosti. Jeho hraní si na Oldboye selhává proto, že není schopný pracovat se směrováním pozornosti diváka. Morálně nadřazené chování záporaká už v úvodu vyspoileří, že má své důvody a celý film je jen útrpným čekáním jak moc se nakonec perspektiva přetočí. Děj se vyvíjí neorginálně a rutinně, přičemž se ale pořád snaží vytvářet iluzi chytré hry. To by samo o sobě poslalo snímek do průměru, čím je ale pro mě nesympatický je využívání neúměrných prostředků. Nevadí mi explicitní věci, čím větší je ale brutalita filmu, tím lepší pro to musí mít důvod. "Yongseoneun eupda" jej nemá, za energii vynaloženou na vyrovnání se s nechutnostmi divák díky nízké kvalitě vyprávění mimo pocitu "to bylo drsné" nedostane nic. Na takovéto opíjení rohlíkem jsem už starý. ()