• španělský

• slovenský

Mexiko / Španělsko, 2010, 148 min

Ťaživý film, s veľmi hutnou a depresívnou atmosférou - to je presne to, čo mám na dráme najradšej. Takže v tomto smere je všetko na jednotku. Po obsahovej stránke ma zaujal viac ten rodinný život, problémy medzi Uxbalom, jeho ženou a ich deťmi. Opäť to chcelo trocha empatie, preniesť sa do toho špinavého bytu a do mysle chudáka Uxbala, ktorý aj keď stojí na hrane zákona a pred bránou smrti, stále je to milujúci otec, ktorý sa snaží všetkými možnými prostriedkami zabezpečiť svoje deti. Páčilo sa mi, že to nikdy nevzdal, to je obrovská vec. Čo je možno trocha na škodu, na atmosfére uberala sonda do Barcelonského podsvetia, aj keď aj tam by sa našlo pár smutných, dramatických momentov. Ale to je čisto len môj subjektívny pocit, čo sa tohto týka, mám radšej vzťahové, rodinné drámy ako krimi mafiánske podsvetie a veteš. Maximálna spokojnosť, najlepší Iňárritu. 85/100(4.2.2015)

Klasické drama kde hlavní představitel umírá a snaží se udělat v posledních dnech něco užitečného. Tenhle styl filmu natočil snad každý režisér, takže jsem nic moc neočekával. Jenže Javer Bardem zahrál tak dokonale, že posunul tenhle snímek z průměru do lehkého nadprůměru.(18.9.2011)

• TeeAge

| Scenár: Alejandro González Iñárritu, Armando Bo, Nicolás Giacobone | Hudba: Gustavo Santaolalla | Produkcia: Alfonso Cuarón, Guillermo del Toro | Distribúcia: Focus Features | Štúdio: Cha Cha Cha Films, Focus Features, Universal Pictures |(20.1.2011)

,,DEJ SI SVOJE VĚCI DO POŘÁDKU. TO JE VŠE, NA ČEM ZÁLEŽÍ.“..... /// Divnej film. Bez emočního náboje, napětí, jen komplikovanost vztahů v rodině, kde matka je kráva a Uxbal to má ,,za pár“. Neštěstí střídá neštěstí, lidé řeší stresové situace a i když mám pocit, že to nikdy neskončí, vlastně nedostávám žádnou zásadní informaci. Snad jen, že lidé z okraje společnosti (nad kterými můžeme ohrnou rypák) dělají vše proto, aby přežili. Přiznávám, jména - Iñárritu a Bardem jsou stále lákadlem. Všechno zlý je k něčemu dobrý? Rozhodně ne, když máte raka (v předstojný žláze) a dvě děti (na krku). Ledaže by jste to chtěli věnovat ,,NÁDHERNÉMU STARÉMU DUBU“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět nelegální čínskou dílnu. 2.) Daroval jsem své milence na památku holuba (toho nechutnýho). 3.) Zjistím, kdy zase začnu nosit pleny. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.6.2011)

• Enšpígl

Tady se někdo tak moc a tak okatě snažil o moje city, že jsem to nezbaštil (nemoc, děti, uprchlíci, to je fakt trošku moc ran na jeden film ) . Motiv hlavní postavy je osmý div světa, kdo proboha psal nebo spíš nepsal postavu Uxbala, vždyt to bylo odnikud nikam a další postavy ?? Ufff skvělý Bardemův výkon nemůže záchranit tuhle scénaristickou amaterštinu. Od režiséra, kterej se párkrát vychrápe a má dalšího Oscara jsem čekal trošičku profesionálnější prácičku.(4.5.2016)