Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

aannemer

Česká distribuce se zase jednou předvedla. V hysterii mít všechny cizojazyčné názvy přeložené za každou cenu se k nám dostal film s názvem, že by samotní tvůrci asi nechápavě kroutili hlavami. No ale budiž to Novákům přáno, když to musí mít... Ale rozhodně nedoporučuji právě Novákům tento snímek na shlédnutí. Nedokoukají ho do konce. Není to žádnej krvák ála Conan a už vůbec ne velkofilm typu Gladiátor atd. Film s minimálním rozpočtem ale maximálně pocitový. Pouť osamělého bojovníka drsnou severskou krajinou za doprovodu úžasné minimalistické hudby, která pocity osamění jen umocňuje. Není to film pro každý večer a každou náladu, ale své diváky si jistě najde. ()

gezper

Kamera je skvělá, interiéry přírodně pěkně naturalistické, vše umocněné podmanivou hudbou, s vyprávěním příběhu se tu jaksi ale moc nepočítalo a do toho všeho hlavní hrdino-drsňák Mikkelsen, u kterého jsem se ještě tak do půlky sám se sebou sázel, zdá promluví nebo aspoň zabučí. Jestli vyhrálo mé já-č.1 nebo já-č.2 ovšem neprozradím. Nebýt správně navozené hutné a tajemné atmosféry, ktéra doprovází jinak ukrutně líný dějový obsah, tak bych snad použil i slovo nuda. Lze v tom najít určitě různé variace na víru, cestu, očistec, osvobození atp., nicméně je to podáno hodně strohým a nepřístupným způsobem. Pro me spíše zklamání jako celek. Ovšem hned následující snímek od Refna (Drive) je extrémně podmanivý! [50%] ()

hcfish

Pokud máme brát oficiální text distributora vážně, pak se verbalova charakteristika - hledat v hovně nestrávené zbytky - může stát přesným popisem. Mě ale bavilo zahodit na chvíli hodnocení a úvahy, zesílit vše trochou whisky a užívat si dojem z pohledů do nepřítomné krajiny, kontrasty bahna, násilí a síly výrazu Mikkelsena. Dialogy, jak rány kladivem? Kdyby nebyly doprovázeny mlčením a odpověďmi dítěte, které se toho všeho účastní, pak určitě. Zřeknout se posuzování, zda jde o velké umění či prázdnou onanii, a máme před sebou scenérii surovosti obalenou v nepohodlném snu. Dojem, pocit, bůh ví co..ale rozhodně to mé smysly těšilo. Teď ale nasaďte střízlivost a chuť po srozumitelnosti a obávám se, že dostaneme karikaturu výše popsaného v obludných rozměrech. ()

Merenre

Seru na skandinávskou přírodu, kdybych se chtěl skoro dvě hodiny čumět na podělanou měsíční krajinu bez jediného stromu nebo náznaku něčeho zajímavého, pustil bych si nějakou capinu na diskavery. Ale já se do toho pustil s tím, že to bude film. A jsem asi ze staré školy, ale u filmu očekávám nejméně atmosféru, příběh a děj, smysluplné dialogy, a pokud možno nějakou alespoň trochu smysluplnou pointu či rozuzlení. Tento brak splňoval tak maximálně první podmínku a přitom to mohlo být fajne. Mikkelsen je výborný herec a postavu zvládá naprosto uvěřitelně a ani po technické stránce to nebylo nijak zoufalé. Tak proč??!! Protože si zase někdo mastí ego a hraje si na nesmírně důležitého intelektuála, co vysedává s károvanou šálou v etiopské restauraci a plodí tam takové zvěrstva, která jsme pouze my, obyčejný plebs, prostě neschopni pochopit ve své omezenosti. ()

karnifex

Obrazy a v nich pomalu plynoucí pohyb, který občas ustrne. Slov málo, také plynou pomalu. Výrazná hudba, přecházející ve vítr.. Vše působí hypnoticky, snově.. ()

Carnosaurus

Přirovnávání k Malickovi je pochopitelné, ale totálně mimo mísu. Tam, kde Terrence (většinou) válí, se tahle pseudoartová nuda potácí od ničeho nikam a tak nám zbývá jen boží Mads a pár luxusních brutalit. Atmosféra nulová. ()

petr.al

Téměř každý kulturní ,,Barbar" ví, že by na filmy Nicolase Windinga Refna neměl chodit bez rozcvičení, ale naopak řádně protažený a zahřátý. Komu není známa tvorba tohoto dánského pozéra, zvláště z poslední doby, bez uposlechnutí úvodní rady dotyčnému kinofilovi hrozí, že se zařadí do týmu ,,Klub spícího diváka." Točit Valhallu běžný režisér, stopáž by jistojistě nepřesáhla délku pěti minutového videoklipu, avšak Refn není jen tak někdo. Masochisticky si pohrává s divákovou trpělivostí a předkládá mu pomalu se vlekoucí syrový epos o jednookém sekerníkovi, který nejen, že nám nic nepoví, ale ani nic nenaznačí. Neprokrveného milovníka filmu vyvede z letargie pár vskutku explicitně natočených krvavých scén, avšak posléze se vše vrací do klidných, mystických vod, které jsou protkány Jednočkovými snovými momenty. Valhalla je zdá se v nedohlednu a s ní možná i divákova trpělivost. Já trpělivý byl, páč jsem se rozcvičil. 2,9*. P.S. ,,Barbarovi" by rozhodně více slušelo, krom obou zdravých očí, filmové plátno, nikoli 15" monitor. ()

Kalda69

Film je snuskou radoby filozofickych momentu, ktere bohuzel zadnou folozofii neprinaseji a ukazuji jen bezmezne zirani do prirody. Jednu hvezdu si film zaslouzil za cca prvnich 30minut a docela pekne udelanych brutalnich souboju, bohuzel to je asi tak jediny klad tohoto dilka. ()

Gregor_Samsa

Zajímavá podivnost s Madsem Mikkelsenem od N.W. Refna z období ještě před Drive. Vizuálně už trochu přitažené za vlasy a nízkej budget z toho bohužel kouká na sto honů, ale má to své takové zvláštní syrové kouzlo, jak to není úplně přímočaré, černobílé a dopředu odhadnutelné... [70%; 2014-06-03 Home sweet home] ()

Easykill

Takových filmů jako barbar je opravdu málo, proto si jich velmi cením. Pro klasického diváka, který sleduje tuctovky a nesmysly typu ordinace v růžovce, to může být hrozný a nudný brak o ničem. Pokud jste jeden z nich ani si valhallu nepouštějte. Je to dobový, syrový a brutální kousek s excelentním Madsem, dlouhými záběry na úžasnou krajinu skoro bez dialogů, navíc obalen nadpřirozenem a hutnou atmosférou jakou je rákosníčkova mlha. Pro mě fascinující ART záležitost. Skvělých 5*. ()

veverysiak

Keď som ako junoch čítal Tri gaštanové kone od Margity Figuli, cítil som sa presne tak, ako keď som dokukal tento kúsok, trošku zmätok v hlave a ani zaboha neviem, o čom to bolo, najobdivuhodnejšie obišiel búchač Mads, bez námahy obdržal honorár, ani brvou nepohol, stačilo a akademici môžu ďalej krochkať, takže 15%. ()

v0jt1s3k

Lepsi 4*, tak 4,5 spise. Vyborne, u toho filmu jsem si po dlouhe dobe uzival kazdou minutu at uz vizualne, zvukove!!! nebo jen mlcenlive tvae charakteru. Mads jako mlcenlivy valecnik uzasny, to ze ve fil,u promlouva skrze dite z meho pohledu posouva obycejneho reznika uplne nekam jinam. Libil se mi neklipovy styl vypraveni, delsi zabery, kdy byla sance si uzit scenu, hudba, zvuky, zvlast v horach, hloubka ve zdanlive prostem pribehu, proste celkove ano :). Ale trvalo mi docela dlouho se rozhodnout, jestli se mi film libil nebo ne. Proto soudim, ze to ma na imdb relativne nizke hodnoceni. Dost lidi bude asi spis cekat vetsi rezbu ala Pathfinder/ 13th Warrior - diky traileru. ()

cernymotyl

Ano, film měl syrovou, realistickou a hlavně ušpiněnou atmosféru, ale většinu filmu jsem se neubránil přívalům nudy. A závěr? Pro mě ne úplně pochopený. Valalla Rising není pro každého. ()

Koffe

Velké zklamání, asi prostě nic pro mě tohle dílko a i přes to, že Madse Mikkelsena mám moc ráda. Za něj je vlastně ta jedna hvězda. ()

fikee

Američani mají Dead mena a Tenkou červenou linii, Rusové Stalkera a seveřani Valhalla Rising. Mlčenlivý film plný podivně překrasných obrazů. ()

snupko13

Určite sa niekto po vzhliadnutí filmu našiel, no ja som našiel len zvláštny druh depresie..Iný pocit vo mne neostal. Chýbalo mi slabé rozvinutie One-eye, rátam k nej aj chlapca, tam by sa dalo viac stavať..Celkovo by z toho bol asi dobrý epický pilot k niečomu epickému? Neviem, zvláštne a ako to tu bolo spomenuté, halucinogenné :) ()

jakes

Naozaj nie pre kazdeho, ale pre mna ANO :) nehladam tu art alebo nejake skryte myslienky. Zabila ma atmosfera, jednoduchost, surovost a samozrejme ONE EYE. Takto si predstavujem svojich milovanych vikingov :) ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn