Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Vabr

Schválně jsem si nic o filmu nezjišťoval, protože to jedna youtuberka, kterou bratr sleduje, říkala. Jen, co jsem věděl je to, že je to zombie film odehrávající se v rádiovém studiu. Opravdu hodně mě navnadilo to prostředí rádia s kombinací zombie filmu. Moc jsem se těšil, zvlášť na to prostředí. Ze začátku se to zdálo dobré, ale lehce mě na začátku štvala hlavní postava, protože neposlouchala své spolupracovníky. Postupně se to zlepšovalo, ale ve filmu se začalo objevovat čím dál tím víc věcí, které jsem vůbec nechápal a když se o zombících více dozvíte, tak to film hodně sníží dolů. Dále se vůbec nesnažili bránit vniku zombíků, což jsem taky vůbec nechápal. Od vysvětlení to začíná být o dost, jako myslím o dost horší. Kdyby udělali normální zombíky a jejich vniknutí by bylo o dost lepší a reálnější, a celkově kdyby vše udělali reálné, normální a jednoduší, tak by to film zvýšilo možná i o 3 hvězdy výš! Prostředí se velmi cení, ale jinak velká škoda. VYHODNOCENÍ: PŘESTAŇME SE OKAMŽITĚ UČIT VE ŠKOLÁCH ANGLIČTINU!!! ()

bakeero

Hodně originální námět. Atmosféra nechybí, takže rozhodně stojí za shlédnutí - i když ne každej tu pointu asi dá... ()

vikino1

Hmm super - konverzační horor.. Mohl být super - obvzláště, když z hlasu Granta Mazzyho šlo charizma jako prase... Bohužel kvůli debilnímu finále a celkové pointě se tento komorní horůrek kultovním určitě nestane.... ()

Euchrid

Důležité je o Pontypoolu vědět, že je těžce originální, nenudí a že všichni 3 :-D herci jsou skvělí, zvlášt McHattie-ho charisma vás jenom tak nenechá to vypnout. Stejně důležité je ale nečíst si tady další komentáře, protože ty, se popisy průběhu oněch 90 minut a pointami (i když, nijak zásadními, ale stejně) jenom hemží. Takže bacha na myší kolečko... ()

Bounded

Za svoje hodnocení u tohohle filmu se trošku stydím. Jednak mi přišel, až na hlavní hororovou myšlenku dost obyčejný a přiznám se, že jsem ho asi dostatečně nepobral. Nechci spoilerovat, ale ti kdo četli Ukolébavku od Chucka Palahniuka možná pochopí, proč moje hodnocení není vyšší. Film jsem viděl v originále s titulky a snad jsem k němu neusednul v pravý čas nebo co, protože jsem měl tak polovinu času pocit, že postavy mluví a jednají jako totální magoři. Jestli to byl účel filmařů, tak skládám poklonu, povedlo se. Možná význam slov je dikutabilní a nikdo si už s nikým nerozumí, ale za výše napsané se schovávat nebudu. Jako horor u mě film selhal, protože mi nepřišel vůbec děsivý a nad vodou ho drží výkony herců, komorní zpracování a zajímavá myšlenka. Jestli se takhle znovu objevuje horor, tak mě napříště klidně vynechte nebo tomu neříkejte horor. Mrazivá atmosféra, klaustrofobie a vstávající vlasy, nic z toho se u mě nekonalo. Přesto přese všechno se ale nedá říci, že se jedná o špatný film i když ve skrytu duše doufám, že kniha je lepší a adaptace mi prostě jenom nesedla. ()

yaromir

Rozhodně musím říct, že něco tak originálního jsem už dlouhou dobu neviděl. Už od začátku filmu (tuším od pasáže, kdy McHattie potká tu ženskou, která mu zaklepe na okno jeho auta) se mě jal "jakýsi" pocit, který mě až do skončení neopustil (a drží se mě ještě teď - den po shlédnutí). Do příběhu jsem se doslova zažral, přemýšlel, kombinoval, řešil, vyvozoval, hltal každou informaci a chtěl vědět další! Nebál bych se říct, že Pontypool má v sobě, i přes obehrané téma se "zombie", určitou dávku geniality. Filmy podobného ražení by si mohly od tohohle snímku vzít příklad - nepotřebujeme krvavé (béčkové) jatka, nebo (pokud možno) hromady zombie, děsivé prostředí, bombastické apokalyptické triky apod. Zcela postačí navození správné atmosféry, která diváka upoutá, nepustí a především vtáhne do příběhu. Vůbec se nestydím tomuto filmu udělit plných *****. PS: Sydney Briar is alive. Sydney Briar is alive. Sydney Briar is alive. Sydney Briar is alive. Sydney Briar is... ()

Dzonis

Originalita v zombiíkárnách se najde jen ztěží, těžko uvěřit že na mě tento námět dokázal tolik zapůsobit! ()

Knor

Super překvapení, že se i v zombie žánru ještě dokáže najít originalita. Zombie horor s minimen zombíků může úplně v pohodě fungovat a tohle je jasný důkaz. Celý je to postavený na napětí a super nápadu zasadit celý děj do rozhlasovýho studia, kde pár lidí prostě jen přijímá informace z venku. Je to fak super nápad, hodně mě to bavilo. ()

Najt

Téměř největší hovadina co jsem kdy viděl. Zombie ? Ani náhodou, a i kdyby byly tam 20 vteřin filmu. Scénář byla tragedie, občas mi to přišlo jako komedie. 95% filmu je ukecaných, ale bohužel totálně nezajímavými žvásty. Prakticky ten film nedává smysl a připadal jsem si, že ho napsal někdo na opiátech. Jediná zajímavá scéna byla s narážející kolegyní do odhlučňovacího skla. Podtrženo, sečteno: hodnocení absolutně neodpovídá a je to ztráta času. 10 minutová pasáž, kdy je zhruba v půlce zajímavá atmosféra to fakt nezachrání. ()

intro

Určitě jeden z nejoriginálnějších hororů za poslední dobu. Parádní námět. Pontypool se ovšem ne každému bude líbit. Mě ale dostal a já ho doporučuji. ()

Brmbolec

Asi najoriginálnejší zombie (ukecaný) horor aký som kedy videl. Veľmi sa mi páčilo spracovanie a vôbec som sa nenudil. Klobúk dolu, že tvorcovia ešte dokázali vytrieskať z tohoto žánru niečo originálne.. ()

uodevr

VELICE jiný film. A to jak unikátním podáním zombie apokalypsy, tak unikátní celkovou výpravou, a především pak uníkátní a odvážnou myšlenkou. Je pravda, že za celý film je divákovi odkryto jenom a pouze to, co je v příběhu odkryto samotným postavám, a horko těžko soudit, zda-li jsou závěry postav jakkoliv kloudné, když je postavy zakládají na dosti náhodných ukázkách štěstěny, ale myslím, že není vůbec těžké si vyložit, co tím chtěl básník říci. Nesedne to každému a mnoho jedinců se u toho bude určitě nudit, ale taková už je holt cena za odlišnost. A že se dá tak velké téma, jakým zombie apokalypsa bezpochyby je, odvyprávět v kulisách jednoho malého studia, aniž by film kdy diváka vzal ven, by mě ani ve snu nenapadlo. A ono dá, a hodně dobře. Škoda toho místy hodně nepřesvědčivého chování některých postav, k pěti hvězdám to nemělo daleko. ()

Greendell

Oceňuju ten nápad jak se vir šíří mezi lidi, mít to větší rozpočet, šlo z toho asi vymáčknout trochu víc. Takhle je to takový hezky natočený komorní béčko, se slušnou atmoškou, ale furt jsem čekal něco víc, a nic víc bohužel nepřišlo. Škoda, víc jak 3* dát nemůžu. ()

Pitryx odpad!

Hanba mluvit, pokud bud chtít civět na pár lidí a kecání, kouknu se na Dallas nebo jinou „hodnotnou“ telenovelu. Celý film je k ničemu, pokud je to vůbec film. Vydržel jsem to 50 minut a pak to přejel. Nejhorší zombifilm co jsem viděl. 201207186203/0 ()

JosefTomas

Pontypool to nemá a nebude mít lehké. Je příliš ambiciózní, příliš sofistikovaný, ale hlavně pro většinu pomalý. Ale to, co mu ubližuje nejvíce a co rozdělí lidi na dva tábory, je jeho originalita. Což zní hrozně divně, ale jedná se totiž o zombie film, který tady ještě nebyl a asi už jen tak nebude. A ta originalita nesedne každému, nehledě na až moc matoucí potitulkovou scénu, která si pohrává (chápu-li to správně) až s přímo filozofickou myšlenkou. ()