Frozen

• Velká Británie Frozen

khedy

Příběh tří mladých sympatických lidí, kteří souhrou několika nešťastných události ocitnou v situaci, kterou by nechtěl zažít nikdo z nás. Frozen mě celou dobu držel v obrovském napětí a stále mě něčím překvapoval až šokoval. Filmy tohodle tipu zbužňuju a tento mi sedl téměř dokonale. Vytkl bych snad jen místy nelogické chování těch tří nešťastníků a trošku nedotažený závěr filmu. Nenápadný film, který si určitě zaslouží pozornost. P.s. Jsem přesvědčen, že něco podobného se může stát i v reálném životě. ()

sidzej

Situaciu v ktorej sa ocitli hlavni hrdinovia som im ani na sekundu nezavidel. Fascinuje ma predovsetkym samotna skutocnost ako sa da z tak jednoduchej az trivialnej zapletky urobit pomerne napadita a emociami nabita survival drama. K dobremu filmu niekedy naozaj stacia len 3 postavy a 1 lanovka. Staci mat po ruke zrucny stab, aspon trochu talentovaneho rezisera a originalny namet ktory v cloveku podvedome vnukne presvedcenie ze nieco podobne by sa mohlo stat aj vam....a prave vdaka tomu sa pocas filmu dostavuje neprijemne mrazenie a lahka depresia po ktorej si uvedomite ake stastie mate, ze mozete nerusene sediet v pohodli a teple domova. 75% ()

F.man

Adamovi Greenovi se nedá upřít, že v akčních sekvencích za to umí vzít a natočit pořádně poutavý materiál. Bohužel v případě 93 minutového Frozen se jedná asi o půl hodiny. Zbytek je naplňen naprosto nudnou omáčkou plnou hloupoučkých keců a špatného herectví ústřední trojky. Navíc mě děsně iritoval ten děsný počet novodobých klišé a nelogičností. Škoda, kdyby se zapracovalo na scénáři, který by nebyl postaven na naprosto triviálních základech, šlo z toho udělat parádní hororvý/thiriller. Takhle Green opět neměl nic moc látku a znovu mě zase až tak moc neoslnil... OK, what asshole couldn't get on the chair right? ()

paulieM

Moc pěkný překvapení. Postavy jsou sympatický, divák rozumí jejich uvažování. Atmosféra doslova mrazivá a děj i přes svou jednoduchost nenudí. Po tomhle už snad ani na lanovku na Ramzové nesednu. Párkrát jsem měl husí kůži, hlavně ve scénách "ať se nedívá" nebo objevení Joea. Závěr uspokojující. 85% ()

Astaroth12

Dvaja chalani a jedna holka zostanú uviaznutý na lanovke v horách.Na dialógoch som ucítil silu sarkazmu,cynizmu a aj čierneho humoru.Prostredie lyžiarskeho strediska bolo prekrásne.Tu je presná ukážka toho ako sa výletík na lanovke môže zvrhnúť v boj o život.Toto je jednoduchý príbeh ktorý sa toči okolo troch postav a tak rozpočet filmu nieje veľký.Jedno nedávalo zmysel,prečo keď mali snowboard neskočili s ným ale len tak hala bala.Mali dosť času si to cele premyslieť.Úzkosť,psychická zátaž z dôvodu napadnutia kamaráta vlkmi ale aj preto že sú uviaznutý vo vysokej výške a bez pomoci.A obviňovanie tiež nepridalo na psychike.Ale ako celok mi to pripadalo pritiahnuté za vlasy.Nemôžem prekúsnuť fakt ze logika a aj scenár nemal úroveň.Ale hlavne tých nelogických situácii tu bolo naozaj dosť.Atmosféra aj napätie tu občas prefrčali ale tie náhody a zhody okolnosti boli tak očividne,že pokazili môj filmový zážitok.Tento film ma fanúšikov ale aj odporcov a do toho týmu sa radím aj ja. ()

ledzepfan

Nelogická slabota ......Člověk by neřekl,že taková sjezdovka je po zavírací době pro lidi smrtelně nebezpečným místem plným krvelačných bestií,schopných útočit bez ostychu na kohokoliv :D ...a takové ocelové lano-to je panečku neezpečná věcička,ostrá jak břitva.....a proč při ručování po takovém laně používat nohy,když je složitější a drsnější viset jen na rozřezaných rukách..:D ............ano a v tváří v tvář smrti je opravdová katastrofa nachcat si do kalhot=taky bych plakal ............. ()

agentmiky

Film,který zná málo lidí,ale je svým obsahem velice ojedinělý a tím také docela zajímavý.Podle mě tento snímek nebyl ani v kinech a je to škoda,protože je velmi dobrý.Taková situace se někdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě může stát a tento film ji popsal reálně.Nechci říkat,jestli někdo umřel,ale příběh dospěl k logickému vyústění a tak vám říkám,abyste ho zhlédli,protože budete mile překvapeni.I já jsem byl.Hodnocení:80% ()

Paxxx.cz

U tohoto filmu jsem se trochu bál nudy, poté co partička kamrádů zůstane v mrazivém počasí uvězněna na lanovce. Naštestí se moje obavy úplně nepotvrdili. Bylo zde několik dramatických a povedených scén, které mě nenechali v klidu. Na jedno podívaní dobrá volba- 60%. ()

MartinezZ

10.10.2010 ~ Jako film jsem tohle vnímal dost vlažně. Dlouhé, nudné i když s hodně nervní atmosférou, přesto mě osudy oněch lidí nijak zvlášť nezasáhly, asi jsem dost cynik, nebo co. Jó, kdyby to byl tak třičtvrtěhodinový kraťas, bylo by to mnohem, mnohem lepší! ~ Podle popisků jde o drama a thriller, já to považuji prostě za horor a basta. Ano, je mnohem víc hororovějších hororů a tady jde doopravdy dost o životní drama několika hodin a thriller s napnutými nervy, ale pro mě je to prostě horor. Horor nemusí být jen tehdy, když vstávají mrtvoly, obtěžují vás krvelačné bestie a duchové a všude se po celý film táhnou střeva. Horor může být i tehdy, když v zimě v noci zůstanete na lanovce! ~ Tři kamarádi, resp. pár a jeho kamarád, co tu zastává trochu úlohu křoví a nijak zvlášť se mu to nelíbí, jsou na svahu. Ona je snowboarďácké trdlo, takže se o ní musí stále ten její starat, kamarád je z toho nešťastný, protože si tak moc nezalyžuje. Navíc nemají dost peněz na permanentky a tak se jim podaří lstí nějaké jízdy získat. Večer se ale blíží nějaká bouře a tak je svah uzavřen. Naše trojice si sem ale přišla zalyžovat a ukecají vlekaře, aby je ještě jednou svezl. Uprostřed cesty se ale lanovka zastaví, zhasnou světla a osud trojice se zdá býti zpečetěn. Pro skok dolů je to dost vysoko a okolní fauna má v zimě hlad. Jak se "zimní Robinsoni" na lanovce zachovají? Kdo přežije, co? ~ Normální survival horor, který bych rozhodně zažít nechtěl, ale bohužel mám tendenci nad některými věcmi přemýšlet jinak, než ostatní, čímž jsem mnohdy za rýpala až blba, ale tady mi prostě brutálně nesedí to, že by je tam vlekař nechal viset (bude mít větší průser z toho, že nechal někoho vyjet nahoru po zavíračce, nebo z toho, že mu tam pochcípají?) nebo že ani jeden z nich nemá mobil, protože je nechali všichni na chatě. Pitomost. Ačkoliv z určité části až mrazivě reálné, tak jen survival pitomost. ~ Ale to říkám jen proto, že jsem srab a bez hororů se dokážu bez problémů obejít ;) ()

mysiak

Po dlhšej dobe mrazivo vynikajúci thriller...úplne jednoduchý a veľmi lacný nápad prevedený do dokonalého thrilleru, so skvelým napätím, desivými momentami a aj šokom, že na tak malom priestore sa vie natočiť tak skvelý film...klobúk dole, a Adama Greena začínam sledovať ()

GodComplex

Velmi jednoduchy, ale o to efektivnejsi survival kousek, ktery ma drive hlavne diky velmi uveritelne situaci, ktera se v danem prostredi muze kdykoliv stat. Idea tedy vyborna. Co mi to ale vesmes kontinualne ruinovalo bylo chovani postav, ktere bylo kapku natvrdle s pristupem typu "mam to napsane ve scenari", nez pokus o realne chovani. Nechci chytrackovat, ale je x lepsich zpusobu, jak celou situaci resit. To by z toho pak ale nebyl thriller na hodinu a pul. 6/10 ()

aluna

To jsme si takhle jednou vyjeli na hory. Ve třech - já, nemotorná snowborďačka v zácviku, kámoška, nemotorná lyžařka v zácviku a kamarád, motorný lyžař. Denní lyžování jsme díky našemu motovidlování stihli jen zčásti, tak jsme vyrazili na to večerní, které jsme měli v plánu náležitě do poslední jízdy využít. Tak si tak hovíme na sedačkovce ve třech, před náma dobře 7 míst nic, za náma jakbysmet, zrovna máme intelektuální debatu o tom, jaká smrt je nejhorší (byla jsem pro upálení), když v tom to zastaví. V tu chvíli začneme rozebírat, co by, kdyby...já říkám - základ: zapnutej límec a kapuca, čůrat jedině ven, pořád se hýbat, občas sníst nějakej ten sníh a zatím čekat. Kamarád, že by to v nejhorším skočil, však to není tak vysoko, nebo by přelezl na stožár a po žebříku šupky dolů. Takhle chvíli debatíme, po 5ti minutách nám mrzne i prdel, vlek se rozjede a hurá do hospody. Ani ne měsíc na to narazím na tenhle film a mám dejávu. Díky bohu ne tak docela. Myslím, že přehodnocuju představu o nejhorší smrti a děkuju bohu, že jako děti technickýho věku a (někteří z nás - nemotorná lyžařko kejhej) otroci facebooku nosíme svý mobily stále u sebe. Ale ono, když vám android zamrzne... ()

Freemind

Na začátku jsem se bál, že to bude nějaký teenage/high school horror, ale naštěstí jsem se spletl. Hezky komorní drama bohužel nepřináší totálně nic, co by utkvělo v paměti - dojem ze slušné střední části smazal nenápaditý, nudný závěr. Nadprůměrný nápad zpracovaný lehce podprůměrnými prostředky do průměrného produktu. ()

blackrain

Sugestivní to bylo. Dokonce jsem na malou chvíli cítila na vlastní kůži noční mráz. Po prvním zastavení lanovky mimo stanici by mě zpět na lanovku už nikdo nedostal. Převažuje u mě silný pud sebezáchovy a bujná fantazie, takže o některých věcech moc přemýšlím. ()

Remedy

Mám trochu slabost pro podobné filmy odehrávající se ve skromných kulisách, které dovedou být navzdory svému minimalismu napínavé a mrazivě (v tomto případě to platí dvojnásob) podmanivé. Frozen vychází z brutálně jednoduché premisy, kterou ovšem dovede velmi obratně využít k budování thrillerové a místy i lehce hororové atmosféry. Místy nelogické chování postav budiž odpuštěno, na druhou stranu zažít to na vlastní přimrzlou kůži u pravé ruky, tak bych si svou přísnou racionalitou nijak zvlášť jistý nebyl. [70%] ()

stration

Hrozně dlouhé čekání na titulky se vyplatilo (tisíceré díky LIVINGDEAD). Naprostá lahůdka a jednohubka nejen pro vlky. Perfektní atmosféra, všudypřítomná zima, tma a TI VLCI. Do toho velice sympatická ústřední trojka a pasující hudba. Od teď budu na lanovkách velice obezřetný a v zimě jedině kabinky. ()

Thomassi

Frozen je takový ten typ survival hororu (i když ani tak ne hororu), který ze začátku hodně nadchne, ale postupem času ztrácí na spádu. Trojice kamarádů se vydávají na hory. Na konci si chtějí sjed poslední jízdu, ale to se jim těžce nevyplatí. Co ale musím uznat za pravdu zdejších komentářů, je ta atmosféra. Opravdu mě mrazilo, do toho ta zima a ty natural záběry (z těch zlomených nohou při skoku se mi zvedl kufr). Byl jsem ohromen, jak byl začátek a pak asi do hodinky film spádovej. Pak ale to ztratilo nádech. Konec se pak nese v klasických šlépějích. Opravdu nevím, jsem na rozpacích. Je to mezi 3* a 4*. Přikloním se asi ke 3*, ale rozhodně jsou hodně silné, protože první půle byla fakt luxusní. ()