Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

PowPow

To hodnocení musí být z úcty k Sellersovi, jinak si to neumím vysvětlit. Začátek je velice, velice slibný, ale trapnosti na večírku moc vtipné nebyly, navíc tvůrci tu hodinu a půl nedokáží utáhnout a tak to ke konci už naprosto ztrácí dech. ()

mach333

Moje oblíbená komedie, kde P.Sellers exceluje ve svém "panterovském" charakteru. Pro mě je to zaručený lék na splín, na který se dokážu dívat znova a znova ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010