Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

Madhuri

Kam se hrabe Project X nebo Hangover, tohle je teprv párty! A za všechno vděčíme hlavní postavě ztvárněné Peterem Sellersem. Postupně se od nevinného rozsypání "ptačího mňam mňam" a kuřetem na hlavě jedné ze zde přítomných dam, dostáváme až k vytopení koupelny (záchodvá scéna je absolutní skvost celého filmu) , přivedení hostitelovy ženy do psychiatrické léčebny a vlastně celková demolice hostitelovy villy. A za vším stojí jediný člověk- Hrundi. V. Bakshi. Není na to ovšem sám, dopomáhá mu na mol ožralý číšník, elektronický ovladač, jenž ovládá vše od baru po podlahy, skupina ruských tanečníků nebo slon. Nic přitom nepůsobí přehmaně a neuvěřitelně, I když to vlastně neuvěřitelné je. A k tomu všemu úžasná atmosféra 60 let. Připojte se tedy k jedné z těch nejeepičtějsších párty, kterou filmová plátna kdy zažila. ()

Aniki

Tři hvězdy dávám především za scénu na toaletě a je pravda, že pár dalších komediálností by se ve snímku ještě našlo, nicméně jako celek byl film velmi nevyvážený, místy kapánek nudný a až naivně ztřeštěný. Naopak potěšil zpěv a hra na kytaru Claudine Longet, oné kouzelné, milé dívky a navíc se zde dokonce objevila známá píseň z filmu Růžový panter, která zazněla na podobném večírku, kde samozřejmě Sellers také exceloval. ()

harycek

Poprvé jsem film viděl jako kluk cca 14(před 50-ti lety) let  v Kolíně a tehdy jsem se ohromně bavil , proto dávám i z nostalgie plný počet!!!!!! ()

DonBraso

Že bych si někdy znova pustil tento film, tak to rozhodně ne. Ze zvědavosti pustil taky něco jiného s Peter Sellersem a jako nebylo to rozhodně špatný, ale nesmál jsem se. Jo snad jednou u nějakého gagu s číšníkem. A vlastně nevím jestli to bylo tím, že Sellerse daboval Postránecký, ač ho jako dabéra nemusím tak se zde vážně snažil. Památný je asi slon a závěrečný pěnový skoky do vody. Jako je tam toho dost, Sellers prostě hraje takového neohrabaného joudu svým určitým stylem, který ještě nepřepadá na absolutní frašku. Jak jsem psal v úvodu, zajímavý náměť jedné menší pařbičky, kde jsem se u komedie nesmál. 65% ()

old salt

Když jsem to coby dítě viděl poprvé, řezal jsem se smíchy... Nyní, po 20 letech to již byl pouze úsměvné, ale stále velmi dobré. A je vidět, že spousta komiků včetně pana Fazole pár gagů od Petera Sellerse odkoukalo ... ()

david666

Sellers opět září. Královsky jsem se bavil. Hlavně teda v první půlce filmu. Konec už je trošku slabší, ale první polovina to v pohodě vynahradí. Postava ožralého číšníka taky boduje. ()

Muso

Príjemná komédia s vysmiatym Sellersom, ktorý si zahral trocha strešteného a trocha popleteného, ale samozrejme sympatického Inda (v podstate inšpectora Clusoa, ale v ružovom). Kritika hollywoodskej smotánky je cítiť, všetko to ale tak trocha vyznieva do stratena a mám silný pocit, že oveľa viac sa bavili tí ľudia pri natáčaní ako potom ostatní pri sledovaní..50% ()

Ondrew

Sice tomu sam nechcem verit, ale musim konstatovat, ze toto je azda prvy film s P. Sellersom, na ktory som sa vyslovene tesil, lez vysledne dojmy su viac nez rozpacite. To, co sa spociatku tvari ako dokonaly herecky koncert pre jednu osobu, t.j. samotneho majstra Sellersa, sa, zial, coskoro meni na jednu z najnudnejsich komedii, akych sa "inspektor Clouseau" ujal. Davam za pravdu uzivatelovi Djkoma, ze nanestastie uz aj taky casnik je ovela vtipnejsi, nez ktokolvek iny na scene. Nuz... a tak musim smutne prehlasit, ze tentoraz som sa takmer vobec umieniu P. Sellersa nezasmial a ostavalo mi cakat, kedy konecne (alebo skor SNAD?) nadide nejaky vyraznejsi moment. Nenadisiel. Z mojej strany to vidim na priemer, nic sa neda robit. Pritom zaciatok bol naaaaaramne slubny, smrk, smrk. 50%. ()

v.indruchova

Podivuhodný film, nejsem večírkový typ, ale tento večírek bych ráda zažila a prosila bych pěnu na vrch :) Ze začátku mě neohrabanost Inda v hlavní roli celkem rozčilovala a pak jsem si na něj zvykla. Hudba byla skvělá! Některé vtipy opravdu dobré ale také průměrné. Souhlasím: Nezapomenutelně vtipný číšník a pomalé tempo film v mých očích sráží. Neustále umírající Sellers v úvodu nepobavil. ()

zigy

Pouze pro skalní příznivce Petera Sellerse. Naštěstí se mezi ně počítám, a tak mě jeho eskapády na večírku docela bavily. Ale nesrovnávat s Panterem, ten je o mnoho zábavnější. Zajímavé je, že se celý film odehrává pouze na večírku, takovým způsobem by to dnes už nenatočili, protože by jim to přišlo málo pestré. Pár gagů je skvělých, ale pak zase dost času byla nuda, a to je škoda. Ovšem když nuda nastala, aspoň se člověk mohl kochat pohledem na Claudine Longet, ta byla kouzelná. Sellerse tady dabuje Postránecký, ale nemá moc příležitostí k vyniknutí, protože se ve filmu moc nemluví, je to taková němá groteska. "Pane, vaše manželka spadla do bazénu!" "Zachraňte šperky!" ()

Katie

i když to uviím po sté, vždy se začnu smát... k tomuto film neodmyslitelně patří nejen hl. role P. Sellerse ale i dosti svérazného číšníka, bez něj by to nebylo ono... :) ()

RoyBatty444

Možno málo ľudí vie že úspešná dvojica z Ružového Panter zamakala aj na The Party a vznikol ďalší nezabudnuteľný film. Sellers ako tornádo valcuje scénu po scéne a to isté robí aj s pozvanými hosťami. Vyvrcholenie jeho snaženia je nakoniec zábava, ktorá sa kotvila na všetkých večierkoch vyššej triedy. O čo ide, Vás nechcem ukrátiť. Radšej si to pozrite sami a určite nebudete sklamaný.**__**C. S. Divot: Čo si myslíte kto ste? Hrundi V. Bakshi: V Indii, sa nezamýšľame nad tým kto sme. My vieme kto sme.**__** ()

Cubah

Vysoká (ta nejvyšší) škola načasování, gradace a skvěle vypointovaných situací. Poprvé jsem tenhle film viděl v den, kdy jeho režisér bohužel zemřel. Ale aspoň tu zůstaly jeho filmy, léky na každý smutek a každou bolest. Ať je Ti tam dobře Blakeu, a natočte tam s Peterem zase něco tak úžasného, jako Večírek nebo Růžové pantery... ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010