Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

blixadovan

Naprosto dokonalá komedie-groteska, nenechávající byť jen vteřinu na to se nesmát. I když se zdánlivě ve filmu nic neděje, děje se toho skutečně hodně. Už jen pouhý pohled na Peter Sellerse dokáže rozzářit úsměv a gagy opilého číšníka spolehlivě vyprovokující brutální záchvaty smíchu. Snímek nemá sice jasnou dějovou linii, ale zajímá to někoho? ()

P1tr

Edwardsův Večírek se bohužel kvalitou blíží méně povedeným Panterům a slabý scénář nezachrání ani Peter Sellers. Celý film se velmi vleče a ačkoliv se o humor snaží pravidelně, jednotlivé pokusy bohužel nejsou příliš kvalitní ani kreativní a celkem se opakují a humor založený na nešikovnosti hlavní postavy se rychle okouká a díky tomu, že hlavní postava, ani postavy okolo nejsou ničím zajímavé, je tento styl humoru méně úspěšný, než právě u Růžového pantera, kde je oblíbený Clouseau, který leccos zachrání, ale na Večírku bohužel moc záchranných bodů není. ()

3 AM Code

Moc prijemnej film, i kdyz asi ne pro kazdeho. Asi to nebude davat moc smysl kdyz reknu, ze tohle je situacni crazy komedie plna laskaveho humoru... Ne nedava to smysl. :-) Ale je to pravda - hlavne diky hlavnimu predstaviteli. Peter Sellers hraje podivinskeho indickeho herce, ktery se snazi uchytit v hollywoodu, ale dostava prakticky jen drobne vedlejsi role. Pri nataceni zaveru historickeho velkofilmu, se mu diky nesikovnosti podari predcasne 'odpalit' maketu pevnosti, ktera mela byt znicena v zaverecnem zaberu. Reziser ho samozrejme okamzite vyrazi a slibi mu: "Postaram se aby sis uz nikde nezahral". Nicmene hercovo jmeno, ktere si reziser poznamenal, se nedopatrenim sekretarky dostane na seznam hostu pozvanych na vecirek poradany u prilezitosti dokonceni filmu... A tak zacina uzasna jizda ktera neztrati vtip a do konce. Podotykam ze to neni freneticka zalezitost vtip-za-vtipem jak to zname ze soucasnych crazy komedii - vecirek ma vlastni, pomalejsi tempo, ktere nemusi kazdemu vyhovovat. Me se libil moc. ()

klúčik

Komédia na ktorú som sa stále tešil keď ju dávali v televízii. Výborný P.Sellers ako indický herec, ktorý sa dostal nedopatrením na párty do famózneho bytu. Krásna pieseň od hlavnej ženskej predstaviteľky. Asi najlepší je opitý čašník. Vo filme je mnoho výborných gegov. Moja strašne obľúbená komédia.... 95%. ()

Maark

Ptačí mňam mňam.....Omluvte ten svinčík, za to může ptačí mňam mňam......Zasedací pořádek u stolu, opilý číšník, který neustále chlastá a hlavně skvělý Peter Sellers, který kraluje.......Ta komedie nemá chybu!! ()

Lukoboss

Je téměř neuvěřitelné, jak se dá natočit film v jednom domě a nikde jinde. Vtipných scének je tam až až, vyzdvihl bych především ožralého číšníka, ten na mě udělal velký dojem :) ()

Billie777

Asi můj nejoblíbenější film s Peterem Sellersem. Oddechový, nenáročný situační zábavný film, u kterého se rozhodně nudit nebudete a stoprocentně si ho někdy pustíte ještě jednou. Příjemná byla i atmosféra šedesátých let a krásná Claudine Longet. Dívejte se raději během dne, poněvadž večer byste svým smíchem vzbudily spolubydlící. :-) ()

Han22

Peter Sellers jako trošku zmatkářský Ind se omylem dostává na snobský večírek. A celou dobu mě to připomínalo skeče Mr. Beana, jenže tak na půl plynu. Hrdina se chová spíše jako smolař než trouba, leč na co sáhne to skončí katastrofou. Párkrát jsem se zasmál (záchod), ale příběh veškerý žádný a místy i nuda. Ke konci ale přicháchází grupa mladých se slonem, rozjede se brutální pěnová párty a s tím  večírek (i film) najednou dostane vtip a grády. Bohužel trošku pozdě, dle hodnocení jsem čekal rozhodně větší srandu, nemůžu si pomoc, ale Francouzi či Italové v té době prostě uměli o dost vtipnější a zběsilejší komedie. PS: Z toho načerněného obličeje Sellerse by se dneska aktivisti šli zbláznit. ()

eagle-eye

3 a víc ani omylem. Já se řáchal smíchy tak do půlky do scénky u večeře to byl Edwards jak vyšitej a koncert Sellerse a jeho unikátní komiky (nebo jak to nazvat). V polovině filmu tak pro mě přišel vrchol a do konce jsem se až na výjimky dost nudil. Zkrátit stopáž, vystříhat druhou půlku o nudné či spíše trapné než humorné scénky, hodnotil bych určitě lépe Jinak kromě Sellerse musím vyzdvihnout skvělého číšníka, který si jediný udržel vysoký standard až do závěru a dal vzpomenout na staré dobré černobílé grotesky... Každopádně musím přiznat, že jsem o filmu nevěděl a jsem za něj v podstatě moc rád, protože jsem si mohl vychutnat starého dobrého Sellerse v TOP formě. ()

Perry-

Scéna na záchodě super, večeře celkem fajn. Bohužel dost vtipů vyzní do prázdna a konec je až moc crazy. 60% ()

Petr.Kocfeld

Vynikajici a kultovni komedie a Peter Sellers v zivotni forme a na 60.leta vynikajici pocin.Tento film si vas ziska...Davam 80 procent.Sellers zde jako host na party,kam se dostane nahodou...Sellers zde pritom hraje indickeho herce,ktery se snazi dostat do Hollywoodu-Hrundiho. ()

Bouřňák

Bravo maestro. Budu upřímný, najde se pár momentů, kdy jsem se nesmál, ale celkově jsem se skvěle odreagoval a výtečně pobavil. Doporučuji všem, kteří si chtějí zlepšit náladu. Peter Sellers je (bohužel byl) výborný komik a jeho ztvárnění nešikobného ne-herce Hrundi V. Baksi je k popukání už od prvních scén filmu. ()

Cassandra

Sorry, ale etudy na téma pořád do něčeho vrážím, někam padám, nemohu najít záchod mi moc vtipné nepřijdou, zejména, když je o nich celý film. Dvě hvězdičky Večírku unikly jen díky slonovi a pěnovému finále. ()

Alf

zpočátku trochu nuda, hlavní představitel občas nepředstavitelně hloupý (avšak s hezky vyběleným úsměvem), hezké hippiesovské finále... ()

Mikino00

Celé mi to připadalo jako hodně natažená epizoda z nějakého seriálu, Sellers má určitě na víc, na druhou stranu vyloženě špatné to nebylo. ()

AIMÉE

Zatím jsem viděla jen dabovanou verzi a nemůžu říct, že bych sledovala něco speciálního, až na kouzlo Petera Sellerse, který je zde za nešikovného Inda, kterého bohužel dabing ochudil o ten významný přízvuk. Takže z toho vzešla trochu prapodivná směsice mluvy pana Postráneckého s občasným (prazvláštním) akcentem. Příběh je jednoduchý a sympaticky rozehraný na půdě, kde se večírek koná. Avšak od doby, kdy se na scéně objevuje slon, rázem to ztrácí humornou pointu. Tento mírně atypický večírek se liší od těch paušálně běžných, na kterých se jistě nečistí chobotnatec od hippiesáckých hesel nebo kde by vypukla povodeň v celém domě. ()

RomanHyde

Mám rád absurdní humor, kde hlavní roli hraje popleta či jiný nemotora. Jsem odkojený na Frenku Drebinovi, Bláznivých střelách a ostatních snímcích bratří Zuckerů, taky miluji Piera Richarda co by něsmělého který se léči, velkého blondýna apod... Peter Sellers co by "nešika" a omylem pozvaný návštěvník jednoho večírku, který se díky němu ve finále zvrtne doslova v "tragédii" je velmi dobře koukatelný, se zábavností již však trošku pokulhává, vzhledem k nevyvážeností legrace a hluchým místům kdy divák ztrácí pozornost. Možná i proto že je Sellers až přlišným středobodem děje a celý večírek je pojat jako "one man show". Ale i tak je to příjemná podívaná, kterou si ovšem nepustím znovu s takovou chutí jako snímky s Frankem Drebinem :) ()

BreHas26

No teda řeknu vám, že tak dlouho jsem se už nenasmál! Geniální Peter Sellers nalíčený jako Ind způsobí pohromu, kde se ukáže. A hlavně náš milovaný ožralý číšník, který vypil všechno co hosté nechtěli a dokonce si nápoje míchal. Číšník byl tak mimo, že dokonce hostům nabíral salát rukama!!! ()

jilda

Velmi příjemná komedie. Všimněte si krásných detailů v domě, vše barevné a veselé, stylové obrazy, také tříkolového Morgana ve kterém Sellers přijel na večírek. Atmosféra šedesátých let z tohoto filmu příjemně sálá. Ten dům je parádní. Postava opilého číšníka je perlička na dortu. ()

Raimok

Vynikající komedie, která se sice pomalu rozjíždí, ale o to vtipnější je závěr. Indický "herec" Hrundi a generál jsou úžasní. Můžu jenom doporučit, dobře se pobavíte. Viděl jsem dabing i originál. Druhá možnost je o něco lepší: "General, your wife just fell in the pool!" "Get the jewellery..." 79 % ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010