Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

tom.czechrep

Tenhle film by si měli povinně pustit všichni lidi kterým ještě nedošlo co je v životě opravdu důležité (a že jich mezi námi chodí). Je trošku složité popsat o čem v tomhle filmu vlastně jde, protože ono je tam toho skrytého trochu víc než by třeba po prvním shlédnutí mohlo být patrné. Ale pro mě je ten film o boji dobra se zlem, o boji o duši člověka, kterému jeden okamžik může rozhodnout o jeho osudu. Pokud rádi o filmech přemýšlíte tak INK je to pravé pro vás, po skončení budete mít v hlavě trochu chaos co se to tam vlastně stalo, ale časem na to určitě přijdete. A rozhodně se nenechte odradit tím, že film byl relativně nízkorozpočtový, protože o nějaké triky tady opravdu nejde. Takže až se jednoho podzimního večera třeba budete nudit, zkuste si pustit INKa, třeba právě to bude okamžik, který změní směřování vašeho osudu ;) ()

lineker

Po The Frame, jsem od Winanse žádnou srozumitelnou jednoduchou zábavu nečekal. Tyto veskrze tvůrčí filmy, mají jednu velkou výhodu, autor při skládání soundtracku ( který je mimochodem vynikající ) i při psaní scénáře již může podvědomě režírovat. Výsledkem je v tomto případě neotřelé fantasy o zásadním střetu dobra a zla v boji o jednu malou lidskou dušičku. Od mnohých jiných jsem se nenudil ani jednu minutu. ()

Actias

Toto vyprávění působí mezi záplavou filmů s podobnou tématikou jako zjevení. Pokud vás pohltí způsob zpracování, možná vám dojde až se zpožděním, co je od počátku zřejmé. Právě zpracování dělá tento příběh originálním. Všechno má svůj rytmus, stejně jako příčina má svůj následek. Rytmus a zvuky, které mají svou symboliku, vytváří kulisu, která prostupuje celým filmem. Pokřivená zrcadla Inkubů snad ani nemohou v té nejjednodušší podobě lépe ztvárnit pokřivené charaktery. Mnozí by jistě Winansovi přáli na film více peněz, ale možná by to ubralo nápaditosti, kterou tak musel mistrně alternoval nízký rozpočet. ()

Chupacabros

Jedna hvězda za hudbu a druhá za posledních 15 minut. Jinak je dost utrpení udržet pozornost nad většinou neherců (až na pár svetlých vyjímek), akčními scénami kdy jsem se fakt chvílema styděl, že na něco takovýho vůbec koukam a necelistvostí děje a jednotlivých scén. Asi jsem rád, že jsem to protrpěl do konce. Poslední čtvrthodina je celkem fajn a zajímavá, víc kladů to ale bohužel nemá. ()