Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Palisander

Toto vôbec nie je sci-fi. Je to rozprávka. Síce moderná, ale rozprávka. Presnejšie romanticko-akčná rozprávka skôr pre dospelých o príčinách a dôsledkoch určenia si zmyslu svojho života. Zaujímavo, takmer minimalisticky spracované. Vôbec neľutujem, že som sa nechal oklamať tým čudným zaškatuľkovaním. ()

Xenerix

͏͏»One« Od nezávislých a nízkorozpočtových filmů, které se tvoří takříkajíc v garáži, neočekávám zpravidla zhola nic. Inka jsem shlédnul na doporučení a nestačil jsem se divit, nakolik mě film okouzlil. Myslím si, že měřítko dobrého filmu by nemělo být racionální zamyšlení nad tím, zda snímek splňuje určitá kritéria "kvality", která jsem si dříve stanovil, nýbrž by se měl soudit podle toho, jakým způsobem je schopné jeho shlédnutí zapůsobit na diváka, tedy na mě. »Two« V tomto ohledu Ink boduje na 100%. Uznávám, že prvních několik desítek minut divák pořádně neví, co se vlastně na plátně děje. V mém případě to ovšem nebylo doprovázeno nudou, ale spíše očekáváním. Ve chvíli, kdy se naplno rozvine dějová linie Johna, tak má příběh spád s minimem hluchých scén. Stopáž 105 minut je tak naprosto v pořádku. Pod sci-fi / fantasy hávem navíc snímek naráží na poněkud pokřivené fungování dnešní společnosti - lidé úspěšní v pracovním životě se nechávají pohltit prací natolik, že jim nezbývá čas na své blízké, a žijí jen pro práci jako takovou. Nutno dodat, že to film zobrazuje rozhodně uvěřitelněji a tak nějak lidštěji, než ve většině holywoodských blockbusterech. »Three« Četl jsem několik reakcí a hodně lidem vadily herecké výkony. S tím nemohu souhlasit, vlastně právě naopak. Typy herců jsou vybrány rozumně a byť od herců první ligy mají zatraceně daleko, tak filmu nijak na úrovni neubírají. Především Chris Kelly (John), Jeremy Make (Jacob) a Jessica Duffy (Liev) zahráli své role výtečně a klidně bych je rád vídal i v budoucnu u jiných projektů. Když ještě začne v pozadí hrát podmanivá hudba, naskakuje u některých scén husí kůže a to se rozhodně počítá (inspirace soundtrackem Sunshine je zjevná, což ale není důvod, proč by se mi najednou neměla hudba líbit). »Four« Abych byl zcela objektivní, pár vad na kráse by se jistě našlo. V první řadě i u nízkorozpočtového filmu si šlo více vyhrát s kostýmy, rekvizitami, efekty (vždyť i kdejaký geek dovede v grafickém programu těch pár efektů udělat lépe za pár večerů) a přepálené filtry/zběsilá kamera (věci, které mi mimojiné vůbec na první shlédnutí nevadily, jelikož se člověk soustředil především na děj) taktéž nebyly nutné. Na několikáté shlédnutí už totiž ruší a člověk má pocit, že se tím autor snaží lacině evokovat feeling jakéhosi "umění. Přes to všechno nemohu dát nic jiného než 5 hvězd za veškeré klady zmíněné výše. ()

E-Swift

Naprostá dokonalost, krása, moudrost. Apsolutně jeden z nejlepších fantasy filmů za poslední dobu. Vřele doporočuju. ()

jfaba

Sen, namyšlenost, smutek, pýcha, noční můra, arogance, zlo, bezmoc, všechno (a možná něco navíc) toto v jednom šíleném, dobře zpracovaném, pěknými efekty vyplněným filmu. Nevím jestli se mi to líbilo, nevím jestli se na to někdy podívám znovu, nevím jestli to někomu doporučím... Bylo to zvláštní a netradičně pojatý, časově spojený "sen?". Poznámka: Po přečtení některých komentářů si uvědomuji, že hudbu jsem skoro nevnímal. Není to pro hudbu dobré doporučení? ()

nettopyrek

Ach ta forma... Mám rád experimenty, když nějak ohromí a nevadí mi ani netradiční vyjádření. Nesmí však nudit a já se nudil pekelně. Když jsem si po půlce filmu zvykl na šílený střih, špatné herce, laciné efekty a téměř neustále (asi pro zdůraznění uměleckého záměru) rozostřený obraz, začalo to trošku fungovat, takže výsledný pocit není úplně negativní... Dokonce jsem přemýšlel o třech hvězdičkách, ale nemůžu... Těch chyb a nudy tam bylo přeci jen moc....Příběh by měl totiž slušný potenciál , ale tudy cesta nevede... PS: Nemůžu nepřipomenout "Faunův labyrint", kde dva zcela odlišné světy krásně koexistovaly a plynulost a přirozenost děje přitom nebyla nijak narušena. ()

Figuska

Ink je hodně citlivej film, neotřelej, originální, něco z jinýho světa a přesto nevtíravě promluví do duše. Stačí se jen trochu vysvléknout z kůže konzumního diváka, který čeká superakci a nechat se unášet v rytmu ONE TWO THREE FOUR ONE TWO THREE FOUR... a i ta superakce přijde. A to JSEM celkem konzumní divák a sci-fi/fantasy mě až tak neberou. ()

Agent Orange

Tak hlavně je to pohádka. V podstatě docela jednoduchá, jak už tak pohádky bývají. Občas vypadá docela levně. Ale! Vizuální stránka věci se i přes nízký rozpočet povedla a výsledná atmosféra mě postupně vtáhla dovnitř a světe div se, fungovalo to výborně. Já pohádky rád :o) ()

gu-staff

Ze začátku jsem měl trochu strach, že jde o další poloamatérský pokus typu Noční hlídky, ale po cca 20 minutách se to příjemně rozjelo, nabralo to trochu z Matrixu, trochu ze Smrtihlava, a bavilo mne to až do (lehce předvídatelného) konce. Moje průměrné hodnocení nevyplývá z nějakých konkrétních výtek, spíše z toho, že vím, že už se na tenhle film nebudu chtít nikdy podívat podruhé...protože nebude důvod. ()

Djmacik

Krása.....Masterpiece vo všetkom kde sa len dalo :) Za posledné 4 roky, sa toho natočilo hodne, čo sa dobrých filmov týka. Viem, že každý má svoj style pozerania filmov, aj žáner, ktorý obľubuje viac než ostatné, no pre mňa za posledné obdobie neboli všetky filmy dychvyrážajúce...Keby si mám vybrať 5 filmov, a ohodnotiť ich od jedna do päť, tento by mal 5+1za Soundtrack, a dostal by sa do prvej Trojky. Viem, že existuje veľa filmov, ktoré som hodnotil, ako som hodnotil. Ale vedzte ten fakt, že vo Filme nezáleží na tom, koľko krvi sa preleje, koľko pukancov pri ňom zjete, koľko krát to pretočíte, len aby už bol koniec....Vo filme záleží hlavne na tom, čo po skončení filmu začnete cítiť. Pri tomto diele, som nevedel vôbec opísať čo sa so mnou deje. Tak krásny, a tak hlboko a vysoko kultivovaný filmy ako je INK som ešte nevidel(berme do úvahy tento žáner). Keby bolo na mne a rozdával by som Ceny, prvá by patrila skladateľovi hudby, druhá by patrila osobe, ktorá tento film vymyslela a tretiu, tretiu cenu by som si nechal pre prípad, žeby sa objavil eše raz taký film ako tento :) ()

Susperian

Naprosto geníální a originální příběh. Autor se určitě mírně insiproval filmem Matrix, ale naštěstí se nejedná o kopii. Problém podle mě je jen ve zpracování. Některé nápady jsou geniální hlavně zpracování Incubuse, ale v konečném celku je patrný nízký rozpočet a amatérský přístup. Dostat tenhle příběh nějaký "větší" režisér byla by to podle mě pecka. Ve filmu je řada klišé bez, kterých se dnešní film asi neobejde, ale ten příběj je prostě tak krásný, že člověk zapomene na celkem podprůměrné zpracování, amatérské herce a užije si kouzelný příběh i poselství, které přináší. A to se počítá. ()

Reloadet

Ponoření do říše, která sahá nad lidskou mysl,co umožňuje nejen ovlivnit přemýšlení člověka, ale i jeho chování, přemáhání sebe samého, kde právě mé JÁ je mým největším nepřítelem, to vše nám tento film umožňí vidět ve velmi zjevné podobě.Pro mě velmi netradiční, fascinující zážitek vysoko nad hranicí očekávání. Ve filmu je také zjevné opovrhování majetkem a materialismem, zkrátka říká"Co je důležité nejsou peníze ani hmotný majetek, ale láska a rodina...Ve filmu je také vynikající hudební doprovod, který mu dodává na záhadnosti. ()

vecneZivec

wow...začátek filmu byl hodně nepřehledný pro mě a až naivní a dětinský, ale postupně se pak začaly dílky skládačky dávat dohromady a když člověk v půlce filmu pochopí, co kdo představuje a co se zde děje, začíná to být návykové. Lidé zde hodnotí tvorbu masek či přepálené barvy, ale ty nedokonalé masky a barvy se k tomu filmu a příběhu nakonec tak hodí. Celková vizuální stránka filmu mě uchvátila. Na začátku ve mně taky spíše evokovala hudební klip, ale na konci filmu je všechno tak jasné a tak k sobě sedící, že musím dát five stars, ikdyž prostě mě začátek filmu nedostal. Ve finále je to totiž pro mě velmi zajímavý skvost. Krásná parafráze k životní cestě nebo-li k výběru mezi životem plným hmotnými ale prázdnými věcmi, které život nenaplní a nebo smysluplným a citově barevným životem. A ještě něco doplním - ztvárnění těch Inkubusů??? Neskutečný, fakt jsem z nich nemohl! :) ()

Meggie3 odpad!

Hrozně divný film. Celou dobu jsem se snažila rozklíčovat o co vlastně jde a co je to za film. A doteď jsem na to nepřišla.:) Herecký výkony mizerný a atmosféra filmu depresivní. Jako kdyby herce sebrali z ulice a těsně před točením jim ve zkratce řekli, co mají hrát. Něčím na mě ten film působil amatérsky a nepovedeně. ()

Dratenik

Obrazy, herci a hudba - nádhera. Vždycky když se na Inka dívám, odpočinu si u něj. Uklidní mě. Potěší mě. Nový přírustek do mých top filmů. Looking forward to "THE FRAME" ()

12055

Ink na mě působí jako vizuálně poutavá pohádka pro dospělé s příjemným hudebním doprovodem, která však postrádá něco, co dotváří kompletní filmový zážitek. Vypráví o souboji dvou sil, které ve spánku usilují o naše duše skrz naše sny a noční můry. Nelze jí upřít jedinečnou atmosféru, kterou bych přirovnal k Dark City či Noční hlídce. Nejvíce se možná blíží Donnie Darkovi, ze kterého mám dodnes rozporuplné pocity. Ale ať se snažím sebevíc, příběh se mi zdá zbytečně překombinovaný a kousky na oko pěkné skládačky do sebe nezapadají, jak by divák očekával. ()

Hadascz

Ze začátku mi rychlé střihy tolik nevadili, ke konci by mohl být klidně i delší stříhy speciálně na souboje. Svět mimo ten náš mi přišel ze začátku nezajímavej, ale musím uznat že svět pln lidí s plexisklem před obličem vyjadřující jejich myšlenky, mě okouzlil. Sice trošku mix Matrixu a Constantina ale Ink to vem. Ale logické díry to má, o tom není pochyb. ()

knoxville

Uplna kravina ktoru vsak "zachranuje" genialny soundtrack! Iba vdaka nemu som to dokazal pozerat do polky a potom pretacat na koniec, inac by som to vypol po par minutach... ()

deja.vu

..skoda, skoda, skoda,..nemozem sa ubranit pocitu ze Winans hoci aj v tej najlepsej voli pokazil v tomto filme co sa len dalo,..teda okrem pointy, ktora si vsak zasluzila iny "habit" (tym nemyslim drahsi) ,..film ma zacal ako tak bavit az v 2 tretine a zaver sice kraluje filmu ale ... je tu velmi vela odkazov a paralel na ine filmy,..aj ked par scen je tu brilantnych a dovolim si povedat ze dokonca prielomovych v kinematografii,..mnohi si pri sledovani zial uvedomia iba zlomok toho co sa autor snazi povedat a preto davam len 3*..prave preto ze film si mohol siahnut na nesmrtelnost snimku "Smrtihlav" alebo "Mulholland Drive" . ()