poster

Norské dřevo

 • Japonsko

  Noruwei no mori

 • Japonsko

  ノルウェイの森

  (Japonsko)
 • slovenský

  Nórske drevo

 • anglický

  Norwegian Wood

Drama / Romantický

Japonsko, 2010, 133 min

Režie:

Anh Hung Tran

Předloha:

Haruki Murakami (kniha)

Scénář:

Anh Hung Tran

Kamera:

Ping Bin Lee

Střih:

Mario Battistel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  **

  Keď divák chrápe ani drevo... Nórske. Prečo postavy, ktoré v Murakamiho knihe vyznievajú tajomne a zaujímavo, sú vo filme hysterické a otravné? Viacmenej to bol vopred prehratý boj, keďže celá kniha stojí na narácií. Tu sa však pokazilo aj viac než normálne. Filmové postupy vybrané náhodne ako čísla športky, však búrajú aj tu jemnú mystériu a ukazujú len na bolesť pri strate niekoho blízkeho (aj to neokrôchane). Kniha však bola oveľa viac silná a inteligentnejšia. A kto ju nečítal musí mať s tohto filmu akurát poriadny guľáš, lebo postavy sa mu pomiešajú za pár minút a potom to je len začarovaný kruh. A aby ste s neho ušli potrebujete iba oprátku... PODROBNÝ rozbor v diskusii.(10.3.2011)

 • DaViD´82
  *

  Anh Hung Tran si zřejmě myslí, že se film; nota bene adaptace knihy stojící na postavách a melancholii; točí způsobem, že dlouhé minuty nechá postavy potichu sedět/chodit/souložit (opravdu jen pro náročné diváky, pět minut makro detail nehybné tváře, která na závěr vykvíkne), pak je nechá zadeklamovat náhodně vybranou větu z předlohy a do toho horem spodem roubuje nejvíce "jako artové" prvky (např. rozervaná duše = záběry na vlny tříštících se o skaliska, nekonečné záběry vln tříštících se o skaliska) a celý tento postup opakuje tolikrát až vyplní stotřiceti minutovou stopáž. Trpěl jsem jak v kině ještě nikdy. Celou projekci jsem přemýšlel koho tak upřímně nesnáším, že bych ho na to poslal. Odpověď jsem našel záhy - Anh Hung Trana.(28.1.2011)

 • Katullka
  **

  Havel měl problém přenosu divadla na film. Tady vidíme problém literatury na film. Klasické režijní chyby, nepozornost a celkově slátanina, která prostě nebavila. Kamera má bod a relativně zájem. Jinak to padá.(1.6.2011)

 • Shit
  ***

  Moc dlouhý a všechno od scénáře, přes postavy až po prostředí působí strašně depresivně, moc mě to nenadchlo.(21.3.2011)

 • Geriel
  ***

  Předloha bezchybná, poutavá, se vším co lze od dobré knihy očekávat, avšak u filmu tomu tak už není. Příliš dlouhé "ztuhlé" záběry rozptylují a odvádějí pozornost, tvůrci se zabývají věcmi, které jsou sice v knize velice důležité, ale zde neúplné. Film ve mě ani zdaleka nezanechal tak silný zážitek jako kniha. Postavy jsou však zahrány jemně a součástí příběhu, avšak chybí tomu onen konkrétní náboj.(27.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace