Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

VanTom

Dva velmi odlišné filmy v jednom balení. První polovinu (což ale znamená 2 hodiny čistého času) jde o živelnou romantickou komedii, značně svéráznou a ujetou, ale naprosto neodolatelnou, s úžasně sympatickými postavami. Výcvikem focení kalhotek ve stylu kung fu to jenom začíná, usmíval jsem se po celou dobu a kdyby se tady skončilo happy endem, uvítal bych to. Potom se totiž naprosto změní žánr, snímek zvážní, zpomalí, stane se z něj kritika a obžaloba fungování různých sekt, které jsou schopné unést celé rodiny a totálně jim vymýt mozky. Zmizí veškerá lehkost i romantika, vše je velmi vypjaté, řešení a postupy radikální; ujeté nápady z první poloviny se sice občas objeví, ale už se sem nehodí. I ten nezbytný happy end potom působí vynuceně. Rozhodně se nejedná o špatný film ani v druhé polovině, ale ta změna stylu mi vůbec nesedla. ()

Kicune

„Čtyřhodinový japonský epos? Ano. A o čem? Hmmm, o všem a o lásce.“ Nevěřila jsem, že se to dá zkouknout na jeden zátah a přitom se ani minutu nenudit. Naopak, parádně jsem se bavila, bála se, byla překvapená z nečekaných zvratů, chvílemi nadávala, smála se a plakala. Ai no mukidashi je všechno jen ne nudný film. Mix žánrů, který se přelévá z dramatu do komedie, z komedie do uchylárny, z uchylárny do hororu, atd. atd. a všechno se mísí navzájem a tvoří hmotu se skvělými herci, s americky nepřípustnými prvky a s příběhem o hledání, nalézání a získávání lásky za každou cenu. Takhle se rodí kult. ()

Brain-D

Nejlepší romantický film a zároveň i komedie, kterou jsem v životě viděl. Ze začátku jsem rozesmátej jako nikdy a později emocionálně zničenej. Plus do toho trochu té japonské úchylnosti a krve. To nám dělá žánrovku nehorázných rozměrů. Top movie. ()

Yoda sama

Zážitok, divný, ale stále zážitok. Niečo tromi slušnými slovami neopísateľné, no aj tak by sa dalo o kráse a šialenosti tu prítomnej hovoriť minimálne tak dlho, ako trvá. A že štyri hodiny sú kurva veľa, zatiaľ by som mohol niekde milovať a nenávidieť. ()

KlonyIlony

Tento film na mně zanechal hluboký dojem. Podivný mix reality a fantastična. Nezapomenutelný je hrdina Yu, postava obdivuhodná a politovánihodná zároveň. Je to taková éterická a tragická bytost, která mi připomíná hrdiny starých asijských románů (Modlitební rohožky z masa, Sen v červeném domě). Paralely jsou například v hledání ideální ženy, která u všech dodtyčných má mít nadlidské kvality, v jejich posedlosti ženami či sexem, v jejich výjimečném zevnějšku (jakási femininní krása), či v problému s dodržováním společenských konvencí. Podobně sofistikované fantasmagorické filmy: Made in Hong Kong, Running on Karma, Visible Secret (žádný evropský či americký titul mě nenapadl...) ()

Deryll

Tak tohle je prvotřídní pecka....opravdu klobouček,,,,při té delce sem myslel že se budu místy nudit ale nestalo se tak.....celou dobu sem seděl zařezanej v sedačce a hltal každý sousto téhle dobrůtky.... ()

Pedross800

Pokud bych měl použít jedno slůvko k popsání tohoto dílka, pak........PESTROBAREVNOST. Ať už budete nadšení, nebo zhnusení, rozhodně vám nebude tento filmový skvost lhostejný. S mou emotivní stránkou si pohrával od prvních minut. A byla to neskutečná 4hodinová jízda jako na horské dráze.....nahoru dolů, od lásky k utrpení, od radosti k bolesti, od zhnusení k pochopení, od ztopoření k šílenství, od boha k ďáblu.....a tak bych mohl pokračovat ještě několik hodin. Tohle je opravdu nutné VIDĚT a PROŽÍT....pokud milujete film :-) ()

haluska11

už chápu, co znamená opus magnum. tohle je to od Šiona Sona. vzdávám hold, tohle je absurdní absolutní áčkový klenot kinematografie. perverzní epická romanťárna jak se patří! ()

Fony

Čtyřhodinová (!), provokativní, lehce úchylná, japonská, psycho tragikomedie o focení dívčích kalhotek na ulici a jiných úchylkách, o panenece Marii, erekci, křesťanství, sektách, o lásce, o sekání údů, plná úsměvných hlášek. Jeden z nejoriginálnějších a taky nejdelších filmů, co jsem viděl. ()

Wlck

Tento film musím vstřebávat ještě hrozitánsky dlouho. Obsahově tam bylo snad vše, co si divák může přát. Komedie, akce, erotika, drama, psychologie, thriller, horror.... Ještě něco? Určitě, jen to nejsem schopen pojmenovat. Navíc to do sebe všechno kompletně sedělo a vytvořilo sice čtyřhodinový, ale nesmírně komplexní a nádherný celek, který vydá snad za tři filmy. ()

Composter

Ai no mukidashi je natolik různorodá, bezmála 4hodinová šílenost, že zastat konzistentní názor je po prvním shlédnutí nemožné :) První část je. stejně jako předchozí Sonovy kousky, pěkně našlapaná, přehnaná, brutální, bizarní, vizuálně strhující, provokující, překvapující...člověk jen hltá a vpíjí se do osudů japonských křesťanů, kteří si hřích vysvětlují po svém a snaží se jeho podstatu naplnit beze zbytku. Ve druhé části se mírně tlačí na pilu, ale stále je to superironická sonda do společnosti. Poslední třetina už byla tak vypjatým dramatem, že mě již jeho teatrálnost začala unavovat (jak by také ne, při takové stopáži). Ale ono to celé fungovalo! Propletený děj se pospojoval do šíleného obrazu, který mi zůstane ještě dlouho v paměti. A že jsem se náramně pobavil! Konečné sdělení, ke kterému se všichni zúčastnění úchylové skrze více či méně krvavé a perverzní eskapády propracovali zní: LÁSKA NADE VŠE. ...najděte si také svou panenku Marii, která Vám způsobí ultimátní erekci....ale bacha, aby vám ji (tu erekci) někdo neurval ;) ()

Hollohlaway

Šílený mišmaš všech stylů a podobenství, narážek a dvojsmyslů. Každá s postav je plná vlastních běsů, s kterými celou šílenou stopáž bojuje, v závěru vysloveně šíleně. Je to občas i vtipné, občas děsivé, dohromady to kupodivu funguje, ač velmi tíživě. Nádherná Hikari, a další známé tváře, ovšem pro diváka neznalého japonského stylu je tento film noční můra. ()

Šakalík

Přiznám se, že japonskou kinematografii příliš neznám a na tento snímek jsem narazil vlastně náhodou. Přestože mě z počátku děsila jeho bezmála čtyřhodinová stopáž, film jsem zhlédl na jeden zátah a musím konstatovat, že jsem se ani na okamžik nenudil. Co se dá o něm říci? Především to, že tenhle film je prostě DIVNÝ (nejspíš jako pro Evropany většina asijských filmů – holt, jiný kraj). Ale tak nějak příjemně divný, lehce ujetý, lehce úchylný, prostě jiný. Jsou filmy, o kterých už za týden nevíte, o čem vlastně byly. A pak ty, které si budete pamatovat navěky. „Ai no mukidashi“ je určitě ten druhý případ. ()

bloodvomit

Nic smysluplnýho mě nenapadá... bylo to ho TAK moc a bylo to tak hrozně divný, že mi to vzalo slova z úst a myšlenky v mozku rozmlátilo na puzzle... bukkake brigoška a megaline : Ztopoř své srdce! konec, to musíte vidět :-D ()

vitekpe

Neuveritelny audiovizualni epos o lasce...obavam se, ze se prave zrodil dalsi muj osobni kult. TOP10 automaticky, okamzite... ()

Cracker

Shion-sama je génius! Nikdy som nevidel nič tak šialené, tak neskutočne pútavé, tak veľmi vtipné a tak perfektné. Pre toto milujem Japonsko, úprimnosť je na prvom mieste a za nič sa nehanbia... Veľká škoda že producenti donútili Pána režiséra zostrihať tento skvost len na "smiešne" 4 hodiny, lebo ja by som pokojne ešte hodinku, dve vydržal. Epos o láske, ktorý preskáče z komédie cez drámu, thriller, akčný film naspäť k romantike je proste jedinečný a okamžite sa zaradil medzi moje naj. Sotva som Ai no mukidashi dopozeral, mám chuť si to pustiť znovu a znovu až dokiaľ sa nezbláznim presne ako Yu :) ()