Něco na té Mary je

There's Something About Mary

Niečo na tej Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

Takhle jsem se dlouho hlasitě a od plic nesmál. Řekl bych, že je to nejlepší film bří Farrellyových, jaký jsem zatím viděl. Romantická část byla víc než romantická komediální a fekální vložky nebyly tak fekální, jak jsem si myslel, že budou. Nejvíce se mi líbilo, že film nešel hned na romantiku, ale vypomáhal si dalšími linkami (Tedova jízda atd.), než nastalo to, co nastat muselo. Začátek přijemných komediálních rolí Bena Stillera. Něco na tom filmu je. 90%.(11.4.2005)

Blonďatá Mary byla na střední škole velmi žádaným artiklem a proto bylo velkým překvapením, že se jejím plesovým doprovodem nestal žádným z místních atletů, nýbrž rovnátky obdařený nekompromisní přitahovač trapasů Ted. Plesový večer se však příliš nevydařil, protože Ted si umně přikřípl přirození do poklopce kalhot, což mohou dosvědčit Maryini rodiče, hasiči, policisté, sousedi i náhodní kolemjdoucí. Po mnoha letech Ted opět sbírá odvahu přiblížit se k Mary, ale počet jejích obdivovatelů se podezřele rozrostl. Ted je však vyjímečný, dokáže se takovým způsobem ztrapnit při jakékoli činnosti, že by se diváci, preferující humor založený na intelektuálním hodokvasu, neměli k tomuto snímku příliš přibližovat.(18.11.2009)

Dokonalá komedie od bratří Farrellyů. Od začátku do konce jsem se perfektně bavil a nepřetržitě smál. 90% času se něco děje a nikdy to ani na chvilku nenudí a i když se může zdát že je tahle komedie tak nacpaná vtipnými scénami, že to na konci už omrzí, tak mi věřte, že ani náhodou. A velkou zásluhu na tom mají hlavní herci Cameron Diaz, Ben Stiller, Matt Dillon, Lee Evans a Chris Elliot, tahle pětice nemá prostě chybu a i když je pravda, že některý z nich mají ve filmu menší roli, tak pro mě je každá postava která tady je jedinečná a nenahraditelná a proto si myslim, že bez nich by ty větší role neměly takovou sílu jakou mají a nápady typu, kdy Tuckerovi upadnou klíče a on se pro ně snaží ohnout a když se mu to konečně s malou pomocí podaří, tak mu zase upadnou jsou úžasný, stejně tak získávání Mary Patem Healym je perfektní. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. "Něco na té Mary je" je pro mě jedna z těch nejlepších komedií(26.3.2006)

• - Hotel, ve kterém se Ted (Ben Stiller) v Miami ubytuje, se ve skutečnosti jmenuje Cardozo a patří Glorii Estefanové. (Cheeker)

• - Po finančním neúspěchu filmu Kingpin (1996) počítali bratři Farrelyovi s tím, že jejich příští film bude s velkou pravděpodobností i tím posledním. Proto se rozhodli odhodit veškeré zábrany a natočit tu nejšílenější černou komedii, jakou si jen dokázali vymyslet. Poté, co se snímek Něco na té Mary je stal obrovským kasovním trhákem, mohli Farrelyovi zapomenout na veškeré obavy a pokračovat ve své tvorbě. (Cheeker)

• - Jonathan Richman a Tommy Larkins se na plátně setkali již ve filmu Kingpin (1996), který rovněž režírovali bratři Farrellyovi. (Cheeker)