poster

Něco na té Mary je

 • USA

  There's Something About Mary

 • Slovensko

  Niečo na tej Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

 • castor
  ***

  Mnozí recenzenti tehdy skřípali zuby, netušíc, že vzniká jeden velký komediální kult. Bratři Farrellyové přes všechna škobrtnutí dokázali balancovat na hranici situační komiky a dobrého vkusu. Pohrdající leckterými tabu se nebáli ničeho, ostatně podobně nevybíraví nebyli ani u svého asi nejslavnějšího kousku Blbý a blbější (mimochodem na rok 2014 chystají ve své značně uvadlé kariéře pokračování). Sestrojili sled komických situací, které fungují i po letech a divák si u nich rád připomene, jak rovnátko Ted (Ben Stiller konečně prorazil) zachraňuje mrkvičku a fazolky, jak si od něho Mary (sladká Cameron Diaz) bere trochu toho tělního gelu do vlasů, jak dopadne jeho souboj se psem nebo jeho oživování Healym (výborný Matt Dillon)!!(9.3.2013)

 • movie
  ***

  Tohle a BLBÝ A BLBĚJŠÍ jsou jediné dvě komedie od Farrellyů, u kterých se mohu zasmát, aniž bych se za to musel stydět!(12.12.2002)

 • T2
  *****

  Rozpočet $23miliónovTržby USA $176,484,651Tržby Celosvetovo $369,884,651║ Bratia Farrellyovi a 90.roky, kedy proste valili na plné obrátky a na čo siahli sa stal komický nárez ako hrom a v tomto prípade sa jedná o jeden z ich klenotov spolu s Blbým a blbším, i kde občas zachádzajú aj za hranice únosnosti ale v tomto filme sa to dalo pekne všetko stráviť. /videl v kine: 95%/(29.6.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Po finančním neúspěchu filmu Kingpin (1996) počítali bratři Farrelyovi s tím, že jejich příští film bude s velkou pravděpodobností i tím posledním. Proto se rozhodli odhodit veškeré zábrany a natočit tu nejšílenější černou komedii, jakou si jen dokázali vymyslet. Poté, co se snímek Něco na té Mary je stal obrovským kasovním trhákem, mohli Farrelyovi zapomenout na veškeré obavy a pokračovat ve své tvorbě. (Cheeker)

 • - První námět k filmu Něco na té Mary je se objevil již v roce 1988. (Trainspotter)

 • - Příhoda se zipem se údajně stala kdysi kamarádovi bratrů Farrellových. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace