Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

zuzulend

Nevím,ale Blbý a ještě blbější:Jak Harry potkal Lloyda se mi prostě líbil víc.Byla to větší zábava,provedení filmu bylo takřka stejné .Tyhle dva filmy jsou ale taková kravina,až je to vtipné a to se mi líbí. ()

shakeXL

Tahle komedie spolu s ostatními (něco na té mary je atd.) odstartovala novou éru bláznivých amerických komedií. Nic jiného než srandu a ztřešťěné kousky nečekejte. Ale o to tady jde. ()

mirec2211

Úplne oddychová komédia. Povedal by som, že ten kto ju chce pozerať tak musí mať dobrú náladu. V sklesnutej nálade ho to asi baviť nebude a bude skôr pobúrený. Pamätám sa, ako som to prvý krát pozeral a smial som sa na tom ako blázon. Slzy mi tiekli po tvári. Táto komédia mi úplne sadla a vždy si ju veľmi rád pozriem. To je ešte starý dobrý Jim Carey. V nových filmoch to už nie je on. Nepatrím medzi fanúšikov amerických komédií, ale toto sa podarilo. Kto to nevidel, tak odporúčam. ()

Profík

Balancuje to na hraně, ale tak šikovně, že je to zábavné od začátku do konce. Spousta scén je naprosto geniálních a taky skvěle zahraných oběma hlavními představiteli. 95%. ()

ronaldmekdon

Tenhle film jsem viděla tak 1207000x, nikdy mě moc nebavil, ale když nebylo zbytí, dalo se na něj koukat a zabít tak dlouhé odpoledne na chalupě. Opravdu praštěný fekálně-tupo-trapno...nevímco-humor, skvělá hudba během úvodních titulků, úžasně debilní Lloyd v podání gumového Carreyho a nahlédnutí pod pokličku myšlení dvou blbců, papoušek Pete, co mu upadla hlavička, plynaři.. Pokud máte rádi tenhle typ humoru, tak jasná volba, je to blbý a ještě blbější, až je to dobrý! ()

Otak

Proč tento film vidět? Protože se smějete častěji než byste chtěli. Pro mě jedna z nejulítlejších a nejvtipnějších komedií všech dob, která vždy spolehlivě pobaví a vykouzlí úsměv na obličeji. Film je nacpaný až po okraj nezapomenutelnými scénkami a hlavně hereckým podáním J.Careyho. Film má poentu, příběh a baví. Proč se na tento film nedívat? Pokud nemáte rádi humor a grimasy J.Careyho a pokud nemáte náladu se smát. Tento film by Vám pak v takovém případě přišel odporně trapný." ()

mistrpropr

ty nevíš, jak se jmenuje? počkej slimová, slomová, somolová... tak třeba je to napsaný na tom kufru co jí vezem. no jo samsonite, jsem řikal, že je to od S :D:D ()

Onlajn

Komedie o dvou hlupácích, co se do připletou do něčeho zlého a nakonec z toho krásně vybruslí. Kdysi mě to bavilo více, ale po pár letech, co jsem to zhlédnul znovu, už mi to taková bomba nepřijde. Ale rád vidím Jima Carreyho, který je pro takové role stvořený. ()

CrazyAn

Je to hloupá, až dokonale vtipná komedie! Na tenhle film se můžu podívat tolikrát a vždycky mě strašně pobaví! Všechny hlášky jsou nezapomenutelný.. Je úplně nemožný, že takovýhle dva dementi vůbec přežili, ale je to jen film no. Jim Carrey je skvělej, ty jeho výrazy, pohyby a všechno kolem něho. V každým filmu předvede něco úžasného, ale tady je stejně snad úplně nejlepší. Pro mě jeden z hodně oblíbených filmů! ()

PORTER44

Skvěle ujetá podívaná,jen pravý komici umějí ze sebe udělat takový exoty.Výborný skeče a humorně ujetý scény. ()

felipe81

Řval jsem smíchy od začátku až do konce. :-) Správně to napsal Tom Riddle. Bez původního dabingu to prostě není ono ( Bohdan Tůma s Vladimír Dlouhý) Pro ty, co by chtěli film vidět a pořádně za tlemit, doporučuju tuhle verzi dabingu :-) "Roztomilej přízvuk.. Rakousko?" "Ne, New Jersey", dokonalej song "Drozd je drozd" nebo "nejhorší zvuk na světě", to nikdy neomrzí :-) ()

Danny71

Účelem většiny komedií je nechat diváka zapomenout na starosti běžného života, pobavit se osudy postav na plátně a od srdce se zasmát, aby z kina vyšel ven a společně s vlahým větříkem se mu do tváře vrátilo i povědomí o všech problémech, které ho doma čekají a kterým se nevyhne. Ke cti Blbému a ještě blbějšímu je, že po jejich shlédnutí si svých problémů a starostí začnete vážit a před kinem se budete cítit blažení a osvobození... nic není horšího, než strávit pár dalších minut ve společnosti těch dvou. ()

Muad

Je to děsná ptákovina, ale to nemění nic na komediálním potenciálu této šílené dvojice. Čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. ()

Peyio

Jasný dôkaz toho, že aj lacný humor dokáže zabaviť. Stačia na to dvaja blbci s najhoršími účesmi ever a autom(psom). Táto dvojička sa našla. Pipo, moč vo fľaši, zamrznutý jazyk, dva páry rukavíc čo viac si želať... ()

Dagmiczka

Perfektní jednoduchý humor, u kterého můžu směle vypnout mozek a i tak se budu smát na celé kolo a po tvářích mi potečou slzy... Perfektní film na který se vždy ráda znovu podívám. ()

Neo83

Jedem do Aspenu a mám jedno volné místo! Total komédia od Jima Careya,ani minúta nudy, film nabitý bizarným humorom. Lepšie sa to natočiť nedalo. ()

kraslovec

Jim Carrey mě rozesměje v každém filmu a ani tenhle nebyl vyjímka. Jimyho grimasy vás nenechají v klidu a s Jeffem Danielsem jsou nepřekonatelná dvojice. Sice u příběhu nepřyšli Bratři Farellyové s ničím novým tak za to přišly s pořádnou naloží někdy až nezapomenutelných vtipů. Pokaždý blbýho a blbějšího dávají v televizi směju se jak malej. 95/100% ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)