poster

Dějiny udatného českého národa (TV seriál)

Animovaný / Historický

Česko, 2008, 110x3 min

Režie:

Pavel Koutský

Hrají:

Jiří Lábus

Zvuk:

Jan Kacián
(další profese)
 • MI-380
  ***

  Zábavné, poučné, stručné. 65%.(7.4.2010)

 • Darth Sidious
  odpad!

  Dějiny českého národa ve lživém podání, zkonstruované tak, aby se to mohlo dětem už od mala cpát do hlavy. Fakta jsou úmyslně překrucována. S žádnými Židy nikdo, nikde a nikde nevycházel dobře. Češi a Němci se začali rozdělovat mezi sebou až díky politice, která štvala lidi proti sobě. Tehdy to byla demokracie a kapitalismus. Stejné svinstvo, jako dnes.(1.4.2016)

 • Adam Bernau
  *

  Zkusmo díly 1,6,7,9. Jako aplikace Cimrmanovy učební metody separace průtokových poznatků to ujde. ("Jeho nástupce Svatopluk říši rozšířil a proslavil. Načež zanikla.") Dosti vadí principiální rezignace na jakýkoli vhled do probírané kapitoly, nemluvě o tom, že na Moravu dle seriálu přišli Cyril (sic) a Metoděj. Obrázky jsou pěkné, místy je to vtipné, ale celek postrádá jakýkoli smysl a výraz (ať už jako učivo nebo prostě jako krátký film). Překvapivě nudný Lábusův hlas svědčí vypravěči "českému lvovi", který působí dojmem vysloužilého hokejového maskota. Prostě hnus. "A praotče, kdy už tam budem?"(22.5.2012)

 • Zemi11
  *

  Myslel jsem, že sleduju další vtipnou reklamu na RedBull :)(6.6.2010)

 • zette
  ****

  Velmi zdarily pruvodce nasimi dejinami pro nejmensi. Sice se asi ne vzdy drzi striktne faktu, ale serial je velmi srozumitelny, vtipny a poucny. Solidni animace a vyborny Labus.(26.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace