Kluci jsou zpět

• Austrálie

Boys Are Back, The

Austrálie / Velká Británie, 2009, 104 min

Príjemné a harmonické za každých okolností, i tých negatívnych. Miestami až nelogicky, všetci sú nadmieru úprimní a ochotní a schopní sa ospravedlniť...(30.5.2010)

pekné obrázky, pozerať sa dalo ... ale celý čas som mala chuť vstúpiť do filmu, upratať im tam trošku a narobiť "poriadok" ... :-))))) čakala som ale viac(11.9.2013)

• Subjektiv

To nám v tom pravdivém příběhu zase jednou zvěstovali vnitřní hnutí postav tak geniálně, že jsem je úplně chápal a zcela se s nimi sžil. Nééé, to byla ironie. Hlavně, že tam hraje melancholická hudba, když se mám dojímat. Mimořádně nijaký, absolutně bezinvenční film, zřejmě papouškující svojí předlohu v ději, neschopný vykreslit postavy tak, aby se jim dalo věřit, že žijí. Že se jim jen nedějí předepsané události.(25.4.2010)

Hodně sympatický počin z prostředí krásné Austrálie o muži, kteří se snaží vyrovnat se smrtí manželky a sblížit se se dvěma syny. Působivé drama, přestože moc neodsýpá. Nostalgickou atmosféru navíc neskutečně kazí ten malý uvřeštěný spratek. Jinak je to ale citlivě a uvěřitelně natočené.(10.2.2013)

"Just say yes..." C. Owen sa aj produkčne podieľal na snímke, ktorá automaticky žiadny komerčný potenciál ani cieľ nemohla mať. S takýmito "obyčajnými" príbehmi zo života to už tak väčšinou býva. Príbeh je pomerne dobre napísaný, len sa mi nedostal pod kožu tak, ako som si myslel. Napriek tomu ide o slušne pozerateľný štandard, v ktorom ma najviac zarazila výchovný metóda - "Just say yes", ktorú mala rodina napísanú na chladnička. Doprajte deťom takúto hlúpu metódu len na jeden mesiac a nebudete rozkazovať vy im, ale oni vám. "Tati môžem čokoládu?" áno... "Môžem ešte jednu?" áno... "A večer pred spaním a jednu do postele?" áno..."Môžem klapať kladivom po nábytku?" áno..."A môžem ti jednu zajebať po tej plešivej hlave?" no..., áno, udri si...Just say yes! a je po vás, pretože deti bez dozoru a rešpektu - hotoví teroristi! 60%.(9.11.2014)

• - Trvalo osem týždňov, kým filmári postavili Warrov dom. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Harry (George MacKay) s Artiem (Nicholas McAnulty) sledují televizi, vysílají australský horor Krvavá laguna (2007). (Petulka88)

• - V Nemecku sa mal film premietať v kinách od 28. januára 2010. Distribútor Walt Disney Studios ho nakoniec vydal iba na DVD a zdôvodnil to tým, že očakával slabý predaj vstupeniek. (m.a.t.o.)