Kluci jsou zpět

• Austrálie

Boys Are Back, The

Austrálie / Velká Británie, 2009, 104 min

Velmi zvláštní film, jehož kouzlo podporuje kamera, střih, nápaditá režie i herečtí představitelé. Krásné australské scenérie pomáhají jako kulisa v pozadí, ale prim hraje příběh, v němž se reflektují podoby dospívání, které v případě dospělého člověka projednou nepracují s vlastnostmi jako infantilní a hloupý. Clive Owen využívá své herecké protředky, kterými mě zaujal v Potomcích lid,í a Hicks si ho dobře vybral, protože tady je může perfektně využít. Na snímku je zajímavé tempo, neboť může zapůsobit uspěchaně. Většina scén je velmi krátká, následují za sebou v rychlém sledu, ale jsou dostatečně vyvážené na to, aby ukončené scény nezanechaly nedořečené problémy. Zkratkovitost využívá velmi pečlivě a děj tak odsýpá, aniž by zapomněl něco rozvinout.(6.3.2011)

Vynikající Clive Owen zachraňuje jinak průměrý příběh, který neurazí, ale potápí ho nadměrné a hlavně trapně prvoplánové sázení na přetesknou hudbu Sigur Rós (která by i z reklamy na Mountfield udělala srdceryvnou záležitost). Boys are back nejsou špatní, možná vás i dojmou, ale oči si u nich nevypláčete. V rámci žánru bych doporučil spíš třeba Grace is gone.(8.1.2012)

Tak tenhle film mě "dostal" - výborné herecké výkony 3 hlavních "kluků" - žádná přehrávačka ani útok na city, prostě silný a věrohodný příběh ze života.(7.2.2010)

Je to pěkný film, ale ne tak pěkný jako jsem očekával. Možná by to chtělo třeba i lepší casting. Nějakým scénám jsem prostě ani nevěřil, avšak některé byli na druhou stranu docela silné. 3,5*...(3.4.2011)

Charismatický Clive Owen v dramatu podle skutečné události, jež poměrně působivou formou demonstruje, co všechno může život přinést a odnést. Když už si člověk myslí, že je spokojený a šťastný, tak se něco musí nutně pokazit a návrat do reality může být někdy velkým rozčarováním.(13.1.2011)