Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

goodnight

Pojď Koni ! Hele Indiáne ! Ahoj Kovboji ! (V půlce filmu mě popadla neuvěřitelná chuť spočítat,kolikrát se Indián,Kůň a Kovboj řekne v celém filmu :)) Skvělý film ! Bavila jsem se od začátku do konce a záchvaty smíchu mě provázely až do závěrečných titulků. Pro mě pět hvězd ! ()

Forum.

Hrozná divočina. Takže se musím přiznat , že my nejspíš unikla spousta věcí. Zatím je to 70% ale věřím ,že po druhém zhlédnutí půjde hodnocení nahoru. ()

Crybaby

Proti prudu ale nemozem pochopit ako to moze mat tak dobre hodnotenie. Zo zaciatku som bol aj ja okuzleny ale postupne to opadlo. Bolo to nudne, stereotypne, a hlavne uplne odveci. Este si to skusim dat v podobe serialu ale toto ma fakt nezaujalo. Potencial to malo velky, no viac ako 2* sa tomu dat neda. ()

wilczo2

Panika v mestečku je neskutočný "nářez"... Navnadila ma to moja francúzštinu študujúcu polovička a neľutujem... človek nevedel, čo má skorej sledovať... A úsek s objednaním a dovezením tehál považujem za to najlepšie, čo som v živote videl :) 5/5! ()

Vivian

Jeden z nejbizarnějších filmů, které jsem kdy viděla :D A možná jediný skutečně rodinný film v pravém smyslu slova, u kterého se pobaví jak malé děcko, tak dospělý člověk (který má smysl pro tento ujetý typ humoru). Na první pohled to vypadá, jako kdyby to nějaký amatér natočil doma "na koleni" (možná v těsné spolupráci se svými malými dětmi, možná lehce zkouřený), ale vlastně je to rafinovaná záležitost. Je to tak specifický způsob humoru, že je to totální kravina a geniální prča zároveň. Prostě neuvěřitelná věc. Ani popsat to pořádně nedokážu. Neuvěřitelná kravina, fakt. A to nemyslím vůbec zle :) ()

srolyma

Když máš srdce zjihlé, tak dej cihlu k cihle. Ale pokud je těch cihel 50 milionů, může nastat problém, se kterým si neporadí ani kovboj ani indián, natož pak chudák kůň. Úžasná blbinka s jednoduchou večerníčkovskou animací a jednou vtipnou situací za druhou. Nedávám plný počet kvůli těm (pod)vodním příšerám, které mi tam moc nesedly. ()

Infalín

Jedna z největších zběsilostí, co jsem kdy viděl. Dávám pět hvězdiček za originalitu, ztřeštěnost a dokonalou atmosféru. Ale i příběh je celkem dobře vystavěn a celovečerák kupodivu utáhne. Podle mého film skončí přesně v okamžiku, kdy už toho má divák tak akorát dost:-) Kdybych měl jít po podstatě humoru, který z tohohle dílka tryská jako voda z hydrantu, pak bych řekl, že legrace pramení z pokory, se kterou jednotlivé figurky přijímají všechny ty dějové krkolomnosti. Škoda že v kině Světozor mají zřejmě nahluchlého promítače, takže řvoucí Steven řval ještě víc než normálně. P. S. Filmu by spíš slušel název Panika na vsi. ()

Mr.Terible

Je to zajímavý protipól vůči Bartovu Na půdě. Zatímco Jiří Barta vytváří svět hraček fungující na určitých principech a nápodobách světa skutečného, tito dva Belgičani vytvořili svět, kde je možný jakýkoliv nonsens. A přitom oba filmy vycházejí z principu dětské hry. Taky by se dalo říct, že Na půdě navazuje na principy českého poetismu, zatímco Panika v městečku je čistou dadaistickou negací. ()

malamia

fakt super, skvělý nápad. Trochu jako když byste někomu dali do ruky pár figurek a nechali si ho hrát. A zároveň je to profi naanimované. Originální. ()

bonvivan

Prvých 20 minút (pokiaľ je to "nové") za 6 hviezdičiek, potom je to už len slabšie a slabšie (až na pár vtipov). Súhlasím s Ruutom : divný dokáže byť dnes už skoro každý. ()

BlueNeon81

Šialenosť na n-tú, len škoda že ku koncu to začalo strácať dych... Inak hodnotím veľmi vysoko, lebo toľko šialeností k popukaniu tu už dááávno nebolo... ()

maniak.sused

Čo sa týka originality formy a konceptu, dynamiky a dobrodružnosti deja, či koncentrácie geniálnych nápadov na minútu filmu, ide o najlepší ,,animák", aký som kedy videl. Absurdita je dovedená do takej dokonalosti, že človek sa neprestáva smiať prakticky počas celého filmu. To, čím je v rámci temných a hororovo ladených animákov Čarodejov učeň, tým je Panika v mestečku medzi komediálnymi animovanými filmami. Dokonca v porovnaní s ňou má Čarodejov učeň 4,5 hviezdičiek, lebo predsalen má aj pár slabších miest. Pojem ,,slabšie miesto" však Panika v mestečku nepozná a ak je pravda, že pôvodný seriál je ešte väčšia pecka, tak to si ho už ani nedokážem predstaviť. ()

ToxicAli

Jeden z nejbizarnějších snímků co sem kdy viděl. Že jde udělat tolik srandy s pár plastovými panáčky bych rozhodně nečekal. Celý příběh je šílená taškařice, což je prvních patnáct minut je neskutečná zábava, ale časem se to rychle okouká. Naštěstí je Panika v městečku natolik krátká, že to nevadí. ()