Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

M.i.k.e

roztomile bizarní pošahanost.První půlka je opravdu masakrální a osvěžující.Druhá půlka sice také není špatná,ale přeci jen už to není taková síla a postupně se opravdu trošku okouká.Právě proto je to za čtyři a ne za plných pět...85% ()

MrPierc

Tohle musel vymyslet zfetovaný animátor, ale má to tolik nápadů a energie, že nestíháte veškeré vtipy stihnout. Film jede na plné obrátky a umělohmotné postavičky se pohybují lépe než ruské gymnastky. Doporučuji všem věkovým skupinám, protože každý si v té infantilitě něco oblíbí. ()

lebowski!

Šokující, drzé, vtipné, stupidní, šílené a bořící pravidla žánru, nicméně nejoriginálnější animák široko daleko. ()

Nach

Jako kdyby scénář psalo pětileté dítě. Ten příběh je tak dětinský a zároveň i zábavný, že mu s úsměvem na rtech uděluji 75%. Tohle se skutečně povedlo. ()

MA.KI

Trojice přátel a spolubydlících – Kůň, Indián a Kovboj – zažijí spoustu bizarních situací v této akční surrealistické komedii, v níž belgičtí animátoři Stéphane Aubier a Vincent Patar rozpohybovali plastové figurky z dětství, a to technikou zvanou stop motion. ~ Film je snovým dětským světem, kde neplatí logika ani základní fyzikální zákony a kde se setkáte se spoustou bláznivých nápadů a gagů. První půlhodina rozhodně lepší než zbytek, nicméně přesto lze Panique au village jako oddychovou záležitost jednoznačně doporučit. Protože kde jinde uvidíte koně ve vaně, krychli z padesáti miliónů cihel na střeše domku anebo krávy létající vzduchem sem a tam!!? ()

exitak

Nostalgické vzpomínky na plastové postavičky ale hlavně naprosto crazy komedie! Bohužel po polovině to již ztrácí na originalitě. Přesto vtipná a hlavně po animační stránce velmi originální komedie. ()

C0r0ner

Bezvadná animace, bezvadné fóry, zajímavý děj. Akorát tomu chybělo nějaké vnitřní kouzlo jako mají Pixaři, abych mohl Paniku v městečku hodnotit plným počtem hvězdiček. Bylo ale úžasné sledovat tu míru invence, která v západní Evropě je, a která u nás naproti tomu není vůbec (nebo je dobře skrytá), což je velká škoda. 85% ()

matrosh

hodně zajiímavý animovaný serial. schválně říkam serial a ne film protože se jedná o pásmo krátkých filmů, které jsou sami o sobě hodně povedené, originální a zábavné a hodnotil bych je na 5*. Ovšem filmová podoba je doslova ubíjející. čím víc těch dílu je tím víc se modlíte aby už byl konec. a z toho důvodu jdu na 3* ()

sulimo

Když oni po Vás hodí mečounem, Vy po nic prasetem či krávou.Koni kupujte jen a pouze čepici, jako narozeninový dárek a vyhýbejte se sněhové rolbě ve tvaru tučňáka, je totiž plná otrokářských vědců.....tahle moudra do života se Vám určitě jednou budou hodit. Mimochodem za shlednutí to stojí už jen proto, že tady uvidíte koně tančit ploužák. ()

BajuBaju

Úlet! Totální úlet s úžasnými dětskými postavičkami, které s sebou vláčí takově ty podstavce :D .... "Kůň jde." ()

campix

Naprostá ptákovina, která mě totálně dostala. To nejde jentak okomentovat, to se prostě musí vidět na vlastní oči. ()

SoolenJV

Převedením do celovečerní podoby seriál neztratil na zábavnosti. Gagů je zde požehnaně, pobaví se znalec seriálu i ten, kdo neviděl žádný z dílu. Autoři srší neuvěřitelnými, mnohdy velmi absurdními nápady a nedávají šanci nudit se. Doufám jen, že to není tečka a seriál bude pokračovat, tvůrci totiž dokázali, že vtipy jen srší a potenciál tuhosti herců se ještě nevyčerpal. ()

Splasher

Původní seriál jsem neviděl a tak jsem skočil rovnýma nohama do absurdna. Velmi mi to připomnělo krátké "filmy" od dua Cornish, Buxton. Nej postava: Steven. ()

czejny

Jsem na ujetiny. Jsem ujetý? Je ujetý kůň, kovboj nebo indián? Ujíždí snad Francouzi na špatných drogách? Mně je to fuk. Kůň, kovboj a indián si objednali 50 miliónů cihel, takže musí řešit naléhavější otázky, než jsou ty mé. Že se tam ostřelujou krávama, sedláci jedí desetkrát větší krajíce chleba, než jsou oni samotní, NEVADÍ. Mě to prostě baví. Prostě taškařina, chci víc. ()

wendelin9

Bohužel tento film naprosto zklamal má očekávání. Originalita se těmto plasťákům/gumákům upřít nemůže, ale jinak nuda, nuda, nuda... Jakmile se člověk přestane smát tomu, že indián i kovboj mají slepené nohy gumovou destičkou a představě, v jakém stavu museli být tvůrci při "tvoření", tak je to (alespoň pro mě) o ničem. ()

kocik1

Když se zamiluje kůň do paní Hřívové..., tak to může být bezva, ale taky nemusí. A to bude asi tenhle případ, už proto, že plastikové figurky pohybující se jako "na skeateboargu" jsou sice originální nápad, ale docela trhají očima a tudíž jsou (alespoň pro mě) mírně iritující. Co se týče příběhu, tak postavit k narozeninám na zahradě gril by určitě uvítal leckterý chatař nebo třeba pes, když už jsme u těch zvířat. Ale proč by proboha z něj měl mít radost kůň? Copak je to masožravec? Kdepak, příběh je neuvěřitelná splácanina nápadů ve stylu "jak pejsek s kočičkou vařili dort.. Soudě podle hodnocení, na někoho to nejspíš funguje, ale na mě ne. ()

Hafran

Čekal sem víc. Někdo se možná nechal oblafnout formou, ale pokud ste v životě nějaký ten méně tradiční Animáč (rozumněj ne Pixar) viděli, tak vás tohle asi příliš nepřekvapí. Určitě ale má velmi světlé momenty, ale mám trošku dojem, že Panika v Městečku mohla zůstat u krátkých klipů. ()