Večeře s April

• USA Pieces of April (více)

Rebelující dcera April Burns (Holmes) pozve svou rodinu na nákladnou sváteční večeři do svého newyorského bytu, protože zjistí, že její maminka je vážně nemocná a chce se s ní udobřit. Ale její pokusy udělat Den díkůvzdání nezapomenutelným se zhatí, když zjistí, že trouba nepeče. Její příbuzní už jsou na cestě do města a April se musí při přípravě dokonalého jídla spolehnout na pomoc cizích lidí a připravit událost, na kterou se nezapomíná. (oficiální text distributora)

otík

Nechápu tak vysoké hodnocení této nezávislé podivnosti zde na databázi. Minimálně první polovina filmu je totálně, ale naprosto totálně o ničem, snad až druhá, ve které se hrdinka snaží v něčí jiné než svoji nefungující troubě upéct krocana a setkává se se svou rodinou, snad stojí za zmínku. Neklidná ruční kamera spíš člověka irituje než udržuje v napětí, co bude. Bylo by zábavnější, kdyby April krocana spálila, přítele by odvezli do nemocnice po útoku mladých černochů a auto s rodinou se na cestě pokazilo. Hodně velká podivnost, která mne zcela nezaujala. ()

Endyis

Příjemný minimalistický film. Lehce komický, lehce dramatický. Snímek je dělaní zvláštně visuelně a Katie Holmes zde dokazuje, že když chce, umí i hrát. Poctivých 75% ()

venison

Naprosto vynikající americký "nezávislý" film s výbornou Katie Holmes v hlavní roli, který zpracovává velká i malá témata.. Kterak se černá ovce rodiny snaží seč jí síly stačí připravit večeři na Díkůvznání pro svou umírající matku, která jí z duše nenávidí.. Tento krátký film (81 minut) dokáže bravurně zachytit problematiku rasové nesnášenlivosti, multikulturního neporozumnění, problematiku rodinných vztahů, otevírá drogové téma, poukazuje na sociální rozdíly, předsudky, pokrytectví, sousedské poměry.. Hodně špatná byla kamera braná "z ruky", ale zase to filmu přidávalo na "autentičnosti".. Jsem opravdu hodně uspokojena :-) ()

sahe

Divnej film... zajímavě natočenej... a byt 5D tedy byl fakt divnej :D i včetně toho týpka :-D jak se tam mazlil s tou troubou... ()

Autogram

Relácií o varení je plný televízny program, tak nezaškodí jeden film, ako nevedieť variť, a predsa pripraviť chutnú večeru. Nakoniec, o jedlo tam ani nejde, hoci je v každom druhom zábere. Vzťah s rodinou sa pomaly ozrejmuje, keď slušná rodina cestuje za svojou nepodarenou dcérou, pričom stihne zájsť na fastfood aj pochovať veveričku. Alebo nepodarená rodina cestuje za svojou vyspelou dcérou? Film dostáva šťavu až prvou návštevou u černošskej rodiny, to je po polhodine, teda dosť neskoro. Z fóbie z neznámeho sa to nakoniec uzavrie ako oslava multikulti spoločnosti a práve to je asi jedným zo zmyslov oslavy dňa vďakyvzdania, čo je u nás celkom nepochopený americký sviatok. ()

MI-380

Milá kombinace romantiky z periférie, inteligentního humoru a sladkobolného řešení těžce narušených rodinných vztahů: 75% (986 hodnotících, průměr 64%). ()

velkyvezir

RÁNY BOŽÍ!!!! Proboha, co to je? To je nějaká americká verze pohádky o kohoutkovi a slepičce nebo co? 80 minut nudného běhání od dveří ke dveřím, střihlé "road movie". Opravdu mi uniká smysl tohoto snímku. Kdyby tu Katie Holmes vypadala normálně, dal bych za ni o hvězdičku navíc, takto dávám za jednu za námahu s natáčením. ()

darwin

Pieces of April je tak trochu piece of shit. Nezávislácký malý film o rozhádané rodině se střelenou matkou a "podařenou" feťáckou dcerou (Katie Holmes). Herecké výkony jsou chladné, až nepříjemné. Prim hraje pochopitelně Patricia Clarkson coby psychicky nevyrovnaná matka. Její postava je tak nepříjemná, že máte chuť ji po pár okamžicích bodnout tužkou do krku. Ani formální stránka film nezachraňuje. Krátkých 81 minut tak uteče jako voda a nezanechá ve vás žádný hlubší dojem. ()

cab odpad!

Hovadina jako blázen, kromě umírající a vyšilující matky. Je to můj názor, ale opravdu většinu ostatních nechápu. Jeden dokonce 5*. 5%!!!! ()

nylo

Velice příjemná a emotivní cesta ke (u)smíření a pečenému krocanovi, aneb z mála hodně muziky! 80% ()

peetriss

Neotřelá nízkorozpočtová chuťovka, ve které se na vlně poznávání kulinářského umění a nečekaných nesnází s tím spojenými odehrává rodinná a sousedská vztahovka, která dokáže díky občasným účinným vtípkům rozesmát, ale také současně prostřednictvím emoční krutosti vyvolat stav úzkosti a lítosti. Zajímavá kombinace. Škoda jen, že film nedokáže udržovat vysokou intenzitu obojího po celou stopáž, protože hluchá místa se objevují. Po herecké stránce výborně zahráno, Katie Holmes naprosto k zulíbání. 70% ()

sona123

Úžasný, nezapomenutelný film zatím s nejlepší rolí Katie Holmes. Rodina míří na Den díkuvzdání k nezdárné dceři, která se snaží seč může, aby vše proběhlo tak, jak má, a rodina ji ocenila, přijala...Samozřejmě ale nic neběží tak, jak by mělo, rodina se blíží...a konec, to je doják! Nádherné, vtipné, smutné, lidské... ()

jacksax

Pieces of April (opravdu si myslíte, že tu jde o nějakou večeři?) zcela splňuje mou představu o kvalitním a nenásilném dramatu US produkce. Ano, jsem rád, že někdo vůbec takový film natočil a že mi dokázal, že když uvidím na plátně/obrazovce Katie Holmes, nemusím si okamžitě pomyslet : páni, co tu zas dělá ta kráva... Je opět s podivem, kdo tu na csfd vytváří popisky druh filmu (přišlo vám to jako rodinná komedie?) ()

strangercz

Malý, velký film. Překvapení a důkaz o tom, že nepotřebujete miliony k natočení filmu pokud máte výborné herce a dobře napsaný scénář. ()

zahadum

Jedna cesta na večeru......skoro road movie......jedna príprava večere....skoro trápna komédia ....obe schémy postupne odkrývajú niečo o postavách a dôvodoch prečo sa ide na večeru....kto ide na večeru.....a za druhé kto a prečo a ako varí večeru....plus klasický koniec...ten máte v názvu filmu.....film je točený naturálne a amatérskou formou..to je plus aj mínus....nech si každý vyberie podľa svojho gusta. ()

lu-cinka

zvlastni film. Videla jsem ho jednou, ale byla jsem z nej .. jak to popsat. me si proste dostal ten vztah mezi ni a rodici.. ()