Večeře s April

• USA Pieces of April (více)

Rebelující dcera April Burns (Holmes) pozve svou rodinu na nákladnou sváteční večeři do svého newyorského bytu, protože zjistí, že její maminka je vážně nemocná a chce se s ní udobřit. Ale její pokusy udělat Den díkůvzdání nezapomenutelným se zhatí, když zjistí, že trouba nepeče. Její příbuzní už jsou na cestě do města a April se musí při přípravě dokonalého jídla spolehnout na pomoc cizích lidí a připravit událost, na kterou se nezapomíná. (oficiální text distributora)

snaked

Budget ~ US$300,000 (píší na wikipedia.org)......... Pro mě skvělý "malý" film, který mě dostal zvláštní atmosférou a tím, kolik je tam "týpků". Tím nemyslím jen rodinu April, ale taky nájemníky domu... Zkuste se doklepat, jestli by vás k sobě nepustili upéct krocana........... Patricia Clarkson, hrající Apriliinu matku, dostala za svůj výkon hafo cen (+nominace na Oscara a Zlatý glóbus). Je opravdu dobrá. A naštěstí je uvěřitelná také Katie Holmes jako April. Jedná se možná o její zatím nejlepší výkon ve filmu. I když tedy ten pláč, no... Ale beru. Navíc - to, jak "loupala" a "krájela" brambory, mě fakt dostalo. Vynikající postava..... Takže za atmosféru především, ale i herecké výkony a celkovou realističnost a přirozenost -> tenhle film se stal mojí srdcovkou: 85% (únor 2007) ()

Handle

Námětově docela zajímavý film podle mě vůbec nevyužil svého potenciálu. Na komedii málo humoru a na drama málo prostoru. Škoda, ale přišlo mi to děsně nezajímavý. ()

ScarPoul

Až neskonale jednoduchý príbeh, ktorý je postavený na najbanálnejšej zápletke akú som mal možnosť vidieť. Ale zase na druhú stranu si vôbec nemyslím, že je to zlé. Pretože jednoduchý film, svedčí o jednoduchých ľuďoch a ich zložitých problémoch. A práve v tomto je Hedges absolútne perfektný. Jeho postavy doslova dýchajú životom a aj keď je celý film až neskonale amatérsky ,tešíte sa na koniec a na vyústenie snaženia hlavnej hrdinky, v podaní perfektnej Katie Holmes. To dievča vie hrať. Vedľajšie postavy rovnako. Film je krísne cynický a krásne úprimný, hovorí o nutnosti a potrebe ľudí si pomáhať a tiež nám pripomína, že rodina je to najdôležitejšie. Síce nie taký pohodový ako neskorší Dan in real life, ale rozhodne je to viecej uveritelnejšie a tento film sa mi naozaj páčil. ()

jhrasko

Pomenovaním mnohých užívateľov tejto dtbs - MY GUILTY PLEASURE (pocitovo, nie filmársky). Keď si pozriem znova (a rád), okomentujem znova (a rád). Bohatými výrazovými prostriedkami mnohých užívateľov tejto dtbs - Patricia Clarkson rulezzzzzzzzzzzzzzz-)))) ()

Tommassi3

"Mně ta z plechovky chutná !!" - "Zlato, omáčka z plechovky nechutná nikomu.." Hodně rezonující záležitost, která jen potvrzuje, že Peter Hedges platí za skutečně výborného a především jedinečného autora.. ()

Ridick

vcelku zaujimave, hlavne kvoli tym vsetkym bizarnym postavickam (u mna jednoznacne vyhrava mama joy) a zaujimavemu vizualu, no napriek tomu to bolo dost nuda ()

Duotone28

urcite nie zly film...ale taktiez sa neda nazvat ani supou:)...heh,proste filmik ktory nevycnieva,ale urcite sa ani nestrati...Skoda ze ostal v tieni skveleho Dan in real life,ale ako filmovy debut pohoda...Trojecka,nazdar ()

sssssycak

V programu jsem tento film zahlédl s popiskem komedie, a tak jsem si ho s cílem zlepšení nálady pustil. Ovšem nakonec jsem dostal o dost něco jiného, než jsem si představoval. A to v dobrém slova smyslu. Žádné speciální efekty, žádné animace za miliony. Obyčejný, až tragický příběh vystřihnutý ze života kolem nás s Katie Holmes v hlavní roli. Ačkoliv drama moc nemusím, tohle si bezpochyby zaslouží 4*. ()

Fanucci

Obrovské překvapení. Krásný a dojemný film. Dlouho jsem uvažoval i nad pěti hvězdičkami. Překvapilo mne, že se v tomto nízkorozpočtovém filmu objevila řada poměrně známých herců. Na druhou stranu to ale pochopitelné je. Asi je občas příjemné si zahrát ve filmu, který sice neobohatí bankovní konto tak jako velkofilm, ale narozdíl od něj má opravdovou hodnotu... ()

Martin741

Film o zmiereni a o tom, ze trochu utrpenia patri k zivotu. Zivot je kamos a hajzel a smejd- to ale vieme. Katie Holmes  bola na urovni, poriadne filmy mala az po tomto - Batman Begins 2005, Loganovi Partaci 2017. Reziser dokazal, ze peniaze nie su vsetko - este je tu zlato, striebro, diamanty, statne dlhopisy .....  74 % ()

BUD-SFIS

I kdyz ze zacatku mi to pripadlo jako trosku trapna komedie, tak po shlednuti celeho filmu jsem v si uvedomil jak dulezite je nenechat se ovlivnit spatnymi vzpominkami a ze kazdy potrebujeme jeste jednu sanci. Normalini dej kde nebylo nic zvlastniho a pritom neco zajimaveho. ()

Juto

Komédia o stretnutí s rodinou na Deň vďakyvzdania, ktorá žiari štipľavým vtipom, originálnymi postavami a skutočným srdcom. 7/10 ()

papaJA21

O tomto filmu snad nelze mluvit ani jako o nízkorozpočtovém. Lépe by se hodilo amatérský snímek. To ale v žádném případě neznamená, že není kvalitní. Scénář má v sobě velký potenciál, je hravý a přitom lidsky smutný. Některé situace by se daly rozehrát lépe či je ještě více vygradovat. Každopádně výprava na díkuvzdání na pozvání černé ovce rodiny April stojí za shlédnutí. ()

laik_60

Film akoby podmaznutý rukou allana woodyho. Mierny humor prostredie, sklerotická stará mama, rakovinou poznačená mama, súrodenci, to všetko sa chystá na Deň ďakyvzdania k April mladej rebelke, čo odmietla takú konvenčnú rodinu a odišla do mesta žiť si po svojom. Príbeh s prípravou moriaka tradičné to jedlo na tento "americký den" sa mi zdá byť akosi ukradnutý z iného filmu (len si somenúť) .. :( spočiatku pomalý rozbeh takže len silou vôle sa dalo pokračovať v sledovaní ale posledná tretina mala správnu gradáciu s výborným záverom a pár "nežných" zvláštne ozvučených pesničiek dalo filmu napokon ten správny šmrnc.. ()

moviefilm

Nádherná komédia so skvelým scenárom, ktorá dokáže vynikajúco pobaviť a navodiť tú správnu atmosféru. Výborný herci a scenár, ktorý by mohol byť nominovaný na OSCARa. Čo viac si od príjemného oddychového (a nie dlhého) malého filmíka...? ()