Večeře s April

• USA Pieces of April (více)

Rebelující dcera April Burns (Holmes) pozve svou rodinu na nákladnou sváteční večeři do svého newyorského bytu, protože zjistí, že její maminka je vážně nemocná a chce se s ní udobřit. Ale její pokusy udělat Den díkůvzdání nezapomenutelným se zhatí, když zjistí, že trouba nepeče. Její příbuzní už jsou na cestě do města a April se musí při přípravě dokonalého jídla spolehnout na pomoc cizích lidí a připravit událost, na kterou se nezapomíná. (oficiální text distributora)

Misery

Přiznám se, že jsem od tohoto filmu moc nečekala, zvlášť po přečtení ostatních komentářů. Ještěže jsem na tebe nedala, Prubnere! Večeře s April čerpá své kouzlo právě z toho, že je natočena na digitální kameru. Plnění krocana vám pak může připadat trochu jako dokument, ale o to je vtipnější a zajímavější. Z hereckých výkonů mě asi nejvíce zaujala mladá Alison Pill a to krátkou scénou - výrazem v obličeji, když jí matka řekne, aby už mlčela a nezpívala. Zápletka je jednoduchá, děj jde rychle kupředu a April nakonec nachází pomoc (stejně jako osadníci z Mayflower) u lidí jiné rasy i vyznání. Není na škodu si po záplavě "velkých" filmů s "velkými" poselstvími někdy dopřát taky film s poselstvím úplně prostým: Nezáleží na tom, jestli si rozumíme (jazykově či názorově), důležité je, abychom se měli rádi a naučili se spolu na světě žít... Hawk! ()

tranquill

Tak nějak "nezávisle" až lehce dokumentárně natočeno. Komediální drama o vzdálenostech mezi lidmi, ale také i o jejich sblížení. ()

catt

Po shlénutí Dan in the real life jsem čekal příjemný film, ale Večeře s April mě dostala. Na rozdíl DINTR je April uvěřitelnější, pravdivější a poctivější. Pokud někomu připadá banální, tak asi moc nezná život. ()

prasklinka

princeznička Katie Holmes v roli zlobivý punkerky ještě před tím než se nechala zblbnout Cruisem. dobrá role, příjemnej film,zajímavá podívaná, matka na zabití ()

JamesLeon

Pohodový filmeček na sobotní odpoledne. Skvělá Katie, na které jsem visel očima a užíval si každou její grimasu. Celou dobu jsem si říkal, že je to pohodový film, kterých je ale hodně. Po závěru, který mě opravdu dojal, však mé hodnocení stouplo. ()

wopi

Nízkorozpočtové záležitosti mají jednu výhodu - mohou se věnovat kvalitě výpovědi. Tenhle film se opravdu povedl. ()

Vivian

Velmi hořká komedie s překvapivě nehořkým koncem. A hlavně dobře natočený film, americká komedie na absolutně neobvyklý a netuctový způsob. ()

DePompon

Tak to už s čiernymi ovcami rodiny býva. Opäť raz film, v ktorom nevyliečiteľná choroba lieči. Nebolo to príjemné, bolo to reálne. ;) ()

FincherD.

Byl jsem dojatý, hlavně na konci. Krásný pohodový film s výtečnou P.Clarkson a O.Plattem, navíc s mojí oblíbenou Katie Holmes - koukat se na ni mě jednoduše baví, jako divák čekám na každé její gesto, mimiku, pohyb a zde jsem si opravdu pošmákl:)) ()

Mr.Lama

Nevím proč sem si tenhle kousek pustil. Nevím proč sem ho dokoukal. Nevím proč...Ale chyba to nebyla. Emotivní film s opravdovými výrazy ve tvářích herců podladěnej skvělou hudbou. Asi nevím jak bych tenhle film měl někomu doporučit ale budu se na to snažit přijít, protože koukatelnej je víc než klasickej kino film. ()

jessic

Hodně minimalistická a hodně nízkorozpočtová konverzační komedie o trochu absurdní přípravě krocana na díkůvzdání a jedné hodně odcizené rodině. Skvělý scénář, realistické a uvěřitelné postavy i zápletky. Tři plus. ()

kacmi

Malý, nenútený film, ktorý neotrelo spracúva klišé o zmierení sa rebelujúcej dcéry so smrteľne chorou matkou, a poťažmo i s celou rodinou. Film ponúka na Oscara nominovanú Patriciu Clarkson, ale i rovnako výborný herecký výkon Olivera Platta a sympatickú Katie Holmes (možno však až príliš na fakt, že musela byť vcelku neznesiteľná pre celé svoje okolie). ()

Insomnia

Malé, skromné dielo, pomerne neznámy, ale pre mňa nezabudnuteľný film o starostiach, ako vystrojiť oslavu, na ktorú sa nezabúda so všetkými tými problémami, keď sa už všetko kazí a nedarí sa..a Katie Holmes tu zahrala rolu, ktorá jej sadla :-)). ()