Kniha krve

• Velká Británie Book of Blood
všechny plakáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

Tomihiro

Byl jsem zvědavý na adaptaci dvou povídek Cliva Barkera a je to zklamaní! Dvě tři dobré scény a jinak nuda, raději si povídky znovu přečíst. Škoda, tohle bych rád viděl zfilmované samotným Barkerem. ()

Heroine

Kniha krve, hrozný název. Naštěstí byl film o trošku lepší než jeho název, nicméně jen o trošku. Mnohem víc něž hrůza a děsivé scény, se ve filmu objevovaly spíš více či méně nechutné scény. Za hlavní herce jsem se cítila trapně už od prvního záběru, a když se tam ještě oba dva předvedli nazí, film pro mne ztratil serióznost. Pár působivých scén se tu vidělo, ale ve výsledku jenom nudný, průměrný horůrek. ()

Johny M.

Povídka Mrtvý mají své dálnice (The Book of Blood) byla první věc, co jsem od Barkera četl a dost se mi líbila (povídka The Book of Blood: On Jerusalem Street je součástí 6. Knihy krve). Tohle zpracování je bohužel dobrý jen tak na půl. Poměrně nudný a rozvleklý 3/4 filmu kompenzuje skvělej, vizuálně atraktivní konec. Pár věcí přidanejch (nic proti), nic moc herci, Doug "Pinhead" Bradley... no celkově průměr. C.B. by si měl svoje povídky točit sám (už dokázal nejednou, že na to má). ()

RobLord

Čtyři hvězdy. Proč? Rád zde potencionálnímu divákovi sepíši výčet důvodů: Clive Barker*, atmosféra, snažící se do filmu alespoň díleček barkerovského světa přenést* a Doug Bradley* (Pinhead - Hellraiser) mihnoucí se v roli magika, snad záměrně připomínajícího Aleistera Crowleyho*. ()

tranquill

"Až skončím, budeš mě prosit o můj příběh a bude to to nejlepší, co jsi kdy napsala. A víš proč? Protože je to pravda." Škoda dlouhé stopáže, kdyby měly první dvě třetiny filmu větší spád, byl by výsledek zajímavější, protože nápad má film opravdu výborný! ()

helraiser

Docela zklamání, čekal jsem tedy mnohem více než těch pár povedenějších scén a dlouhý strašně se tahnoucí a místy i nudný děj. Nene tohle mě tedy moc nenadchlo. ()

Euchrid

Dost výrazně B-čkové a i vata, kterou tvůrci nastavili Barkerovu povídku, je dost nudná. Sophie je zato pořád kost ;-) ()

LudkovaLevaRuka

Skutečným hororem není film samotný, ale scénář. Námětem filmu je dvoudílná povídka, která uvádí (a také uzavírá) sbírku hororových povídek Cliva Barkera. Předloha by vystačila na studentský krátkometrážní filmek, pokoušet se příběh natahovat hodinu (!) a tři čtvrtě (!!) je noční můra svéprávného diváka. ()

masekjc

Začátek nadějnej ale od staženýho obličeje z kůže se to vleče a nudí. No a opět nevyužitý potenciál což hodně mrzí, protože tohle bylo hodně originální... ()

CaladanChmur

Narozdíl od JASMa já považuji knižní předlohu (resp hlavní příběh),za velmi geniálně napsanou,ale je to otázkou toho co koho z nás baví.Nicméně s pocitem z filmu musím souhlasit.Když pominu fakt,že v knize je vysvětleno jak Simon pokresluje stěny,tady prostě prd....zhasneme a rozsvítíme a stěny jsou počmárané.Taky vztah mezi doktorkou a Simonem je trochu dost pozměněný...Celkově je přes celý film povedená temná atmosféra,ale to je tak všechno.Vůbec se nepovedlo převést do filmu to,čím je Clive Barker tak vyjímečný.Ani trochu a je to děsná škoda,protože zrovna C.Barker patří k těm vyjímečným a originálním autorům horroru.Jenže ono v jeho knihách hodně hraje prim i vykreslování vnitřních pochodů.Za mě tohle tak 55% ()

intro

Tak nevím, na film se mi sice docela pěkně dívalo, ale celou dobu tomu něco scházelo. Ten pocit strachu, mrazení v zádech, prostě to co bych od podobných duchařských filmů očekával. Je to škoda, mohl to být dobrý horor. Dávám 45%. ()

Mr.nachos

Je to sice už nějaká doba, co jsem snímek viděla, ale rozhodně nemám potřebu se na to podívat znovu. I když téma se mi celkem líbí, zpracování už tolik ne. ()

Pitryx

Velmi slušně zpracováno s efekty na úrovni. V ději bohužel chvílemi trochu mrtvo, ale pro pochopení je to podstatné mrtvo. Nápad se mi jeví neotřelý, herci hráli dobře, atmosféru to mělo také. Mohu jen doporučit. Nejlépe o půlnoci sám doma. //Tři a půl//201412269143/9608 ()

whysoserious

Asi jsem od toho čekal o hodně větší drsňárnu, než se mi dostalo- proto dát víc, než tři hvězdičky prostě nemůžu ( a to jsem chtěl původně dát dokonce jen dvě). Ale házet to do podprůměru si to nezaslouží, protože to má i pár fakt pěkných momentů. Ale taky je to zbytečně natahované a klidně by stopáž mohla být kratší. ()

CrazymanM

Předlohy jsem četl,Barkerův styl mám rád a řekl bych,že tento film byl dobrý.Barkerovy chorobné vize se těžko filmují a já mám pocit,že Harrisonovi se to vcelku povedlo.Při sledování jsem si,nevím proč,vybavil Paranormal Activity,což pro mě byla v porovnání s Knihou Krve sračka jako prase a utrpení dokoukat do konce! ()

djbarrel

Spíš průměrná až podprůměrná duchařina, která se dost dlouho vlekla, než se z toho vyvrbilo o co, že vlastně jde. A když jsme se dostali až do tohoto bodu, tak vlastně film končil. Nebylo to úplně zlé, ale zápletka byla příliš zdlouhavá a stopáž by klidně mohla být o dvacet minut zkrácena, potom by byl film napínavější a zajímavější. 55 % ()

Aywes

Povedený motiv a celkem dobře zpracovaný.Atmosféricky skvěle zmáknuté.Z některých scén šla skutečně cítit hrůza.Jelikož je to Clive Barker, tak dostaneme sex a dost krve.Přesto žádné násilí.Tedy minimum násilí.Dokáže utvořit atmosféru z kýčovitých věcí a zpracovat je nějak jinak.Fajn horor, který je lehce nadprůměrný, ale mě ke 4* nedotáhne.Chybí mu sympatičtější postavy.Každopádně má film doslova říz. ()

MT_Y

Konec velmi očekávaný, v mém ''Film listu'' to není film, který bych vyhledával. Moc se to táhne a to nepříjemně, finále bylo očekávatelné a to velmi brzy. A především jsem zklamán celkovým dojmem. Hvězdiček 3, Procent necelých 40. ()