• Thriller

Voodoo: Umění ďábla 2 (2005)

SPOILER ! Ačkoliv uznávám, že po skoro 20 letech už to asi úplně spoliler nebude. Tenhle film zbožňuji, jasně ono je to hop hop hop a je konec filmu, ale prostě má to zajímavý příběh, on není nějak že by jste nevěděli o co jde, protože on se ten film úplně netají tím, co se tam děje kdo a tak, spíše je to o tom jak to na člověka působí. Dodnes a je jedno kolikrát to vidím, si stojím za tím že jediný opravdu nevinný člověk a toho koho třeba já jsem si oblíbil ihned je postava  Go a  TA (Ten co je zamilovaný do tý holčiny co chodí s tím co má brýle), ten reálně za nic nemohl jako jediný, nebyl nečestný a už vůbec zlí on byl terčem všech (Macecha, Brejloun, atd..). Myslím si, ale stojí za to se na film podívat, už jen protože člověku vysí hlava nad tím, jak se kdo v různých chvílích chová kam až může zajít nenávist či ublíženost apod. Už jen z tohoto principu tomu porostě musím dát plnou 10/10

Čarodějky (1998) (seriál)

Já bych čarodějky rozdělil na - Během Prue a řady po Prue. Samozřejmě první série S Prue byli nejlepší, hlavně od druhé série, kdy občas byla Prue i ujetá a byla s ní sranda (přece jen v první sérii byla až moc upjatá), vlastně mě na tom bavilo hlavně ty vztahy mezi sestrama. Je pravdou, že nejméně sympatická a nejméně kdo mi sedl byla Alyssa Milano (Phoebe). Ale celkově si myslím, že první tři série stojí za podívanou, někdy díly i dávají zajímavé zamyšlení jako (zachráníš sourozence a necháš padnout svět, nebo opačně) atak dále a plus samozřejmě nostalgie. Od čtvrté série (tedy s Příchodem Paige), musím uznat je Piper, si prošla asi největším vývojem a ikdyz Prue jsem měl moc rád, Piper jako nejstarší sestra tuto úlohu opravdu plnila naplno, ale prostě je faktem že kvalita šla dolů, ano díly byli spíše humornějši a bylo dost řekněme pohádkových dílů (které já osobně moc nemusel). Podle mého se tam i občas v něčem menila pravidla, atak dále. No nebudu tu dal to prodlužovat. Celkem dám 4 hvězdy, ale detailně takto... První tři série (S Prue) až na určitě detaily 100%, zbytek sérii (S Paige) 40%

Jú jú hakušo (2023) (seriál)

SPOILER :  Za mě se to jako fakt i povedlo, Koenma že je zde vlastně velký je zklamání, ale zase na druhou stranu to zahrál pěkně a aspoň mu nechali dudlajs :D Urameshi za mě skvěle zahraná role, ono celkově si myslím že svě role zahráli všichni skvěle. Jooooo jasně, určitý záporák že ho takhle posunuli už sem a tak jooo o to možná trochu náročnější to postavy měli, ale za mě pěkné zpracování, herci úžasní a že samozřejmně je to dost osekané a trošku pozměněné, no co zde se to dle mě i povedlo. :) 10/10

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (2017)

SPOILER :  Vlastně, příjemná podívaná, není tam použit humor jako v anime, ale zpracování není špatné. Taky si myslím, že tam není vyzdvihly ten vztah mezi bratry (tak jako v originále) a myslím, že téměř celou dobu respt. za 3 díly, moc ani nevzpoměli na mámu což mě docela překvapilo, neboť v originále na ní vzpomínají poměrně řekněme docela často (min. v poměru s tímto trojdílem). Například, mi tam chybělo i na konci, když v originále se ten bůh nebo tak, totálně začne smát a řekne vlastně ať si veme co chce, neboť s ním opravdu vyběhl (Tedy Ed s Bohem díky svému rozhodnutí), ale dobře ... Ale jako celek, hodnotím velice kladně. Má to své mouchy, ale tak zase namrskali defakto nějakých 64 dílů nebo kolik anime do 3 dílů, i přesto to dopadlo dobře. Za mě 5 hvězd je furt adekvátních a 9/10

Sestra II (2023)

Nevím no, těžký... Na jednu stranu ok, bylo mi to příjemnější než jednička, jen prostě ten Valak..."Strašidelně" působil poprvé v zajetí démonů, chtělo se něco málo o něm vědět vzniklo The Nun, ok beru, ale nemusí být o tom padesát dílů, nehledě na to že to není zase až tak zajímavá postava. Další věc, je ze mi přijde že poslední dobou jsou samé filmy s" woman power" až moc a je to už přehnané, chce to trochu vyvážit. Nehledě k tomu, že další věc je ze když už v těchto filmech jsou muži tak buď zaporni, slabí nebo hned mrtví a většinou přežije žena / ženy jakože cože?! Takže, díl je to lepší než-li první vč. Taisy, která je zde lepší než v předchozím díle. Kozo - Ďábel ten se mi líbil a atmosféra za mě dobrý. 5/10

Seminář (2023)

Jednoduše řečeno, bavilo mě to. Vraždy jsou skvělí, decentně daný humor taky, finále úžasný. Myslím že stojí za podívanou. 10/10

Baletka (2023)

Zbožňuji filmy (obzvlášť pak horory) z jižní Korei a Japonska... To byl důvod proč jsem se na tento film podíval. No pruderni strašná nuda. Vlastně za to stojí až těch posledních cca 10 minut, jinak zbytek filmu je strašná nuda, takhle člověka docela dost unudit to je mazec. Za mě hrůza a děs. Dám bod za ten závěr. 1/10

Ještěr (2023)

Mě to osobně dost bavilo, ono jasně není úplně těžké přijít na to kdo co a tak, ono uprime těch nápověd od začátku je tam víc než dost plus to není nějak originální, ovšem je to skvěle zpracované, čas utíká a k určitým postavám (tedy za mě) si udělat určitý vztah... Je jasné že samozřejmě k detektivovi a jeho ženě. Úplný závěr je docela rychlí hop hop hop je konec, což je škoda, mám rád takové ty dialogové konfrontace atak, což zde není, ale kvůli tomu ubírat hodnocení nebudu. Za mě osobně je stopáž v pohodě (jak říkám jen bych toho času víc využil v závěru), protože on ten film fakt docela utíká a mě ani nepřišlo že to bylo přes dvě hoďky. 10/10

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Bylo to pěkné. Ani nevím jak bych to zkomentoval, jen asi že jediné co mě štve a to je asi ale poslední dobou celkově na Netflixu, opravdu mi vadí že když jde k ženu, která je na ženy je čistě taková ale jakmile je muž tak ten tam má rád obojí jakoze nemůže být čistě jen třeba na ty muže? Každopádně, úmrtí jsou pěkná (ačkoliv člověk by si asi nechtěl ničím takový projít). Změna psychických stavů sourozenců taky pěkně zpracované, osobně mi bylo líto jen těch prvních třech ti zbylí tři k nim jsem neměl absolutně žádnou sympatii. Myslím, že ale stojí za to se podívat, ačkoliv tohle má do originálu hodně daleko. 8/10

Milé dítě (2023) (seriál)

Vlastně nebyla to špatná série, SPOILER (Možné vyzrazení děje!!!!)........ Za mě si šlo jen špatně udělat nějaký vztah s jakoukoliv postavou, nešlo tolik soucitit ani s dětmi ani s většinou postav, jediný s kým se trochu dokážete navázat vazbu je Lena. Držet rodinu na tom místě, místo toho aby s nimi normálně žil no dobře no, tak jinak by asi nevznikla série, ale i tak... Co mě štve je ze tam jako toho zaporáka dali člověka, který se prakticky za sérii ukáže až na konci a nemá žádnou sebemenší souvislost s postavami či tak, takže vás odhalení prostě nezasahne (nemá proč). Teď při psaní mi dochází že možná mi bylo ještě líto toho chlapce, jeho sestra tedy "Milé dítě" ho dle mě dost psychicky "týralo" svým jakýmsi způsobem a bylo vidět tedy, alespoň dle mého že vnímal trochu co se okolo něj dělo... No alespoň že nakonec se nechal přemluvit babičkou a pak si našel i kamaráda. Zkrátka jednou se podívat super, ale vícekrát není třeba zas tak epic to nebylo. 7/10