Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Korbitch

Tak a je to. Definitivní tečka za Quillermem Del patlalem Torem. Tmy jsem se rozhodně bát nezačal. Naopak, po tomhle filmu jsem si zalez pod deku se schovat. Bál jsem se totiž, že mě někdo viděl, jak se dívám na tuhle chujovinu a bude si ze mě dělat venku na pískovišti srandu. Když jsem po deseti minutách vylez z pod deky, byl jsem tak naštvanej, že jsem musel jít ven a rozdupat dětem bábovičky, protože ty parchanti měli dycky lepší formičky než já. Komentář o hovně?? Ano, stejně jako tenhle film. ()

Freemind

Z filmu se zajímavým potenciálem vznikl prapodivný kočkopes. Krvavý dětský film nebo infantilní horror? Od každého trochu, dohromady nic. Viktoriánskou atmosféru bohužel likviduje fakt, že hned od začátku přesně víme, jak "zlo" vypadá, celý film tedy jede na obyčejných lekačkách. Závěr filmu na facku. Nechte si ujít. ()

blackrain

Tmy se nebojím, i když občas se ve tmě blbě orientuju. Některé ty věci vypadají trošku jinka a večer se stmavým místům a různým nebezpečným koutům raději vyhýbám. Ovšem tomuto filmu jsem se vyhnout nedokázala. Nevadilo mi, že se jedná skutečně o profláknutou zápletku, která už předem divákovi může ledacos napovědět a připravit ho na to, co se bude v následujících minutách dít. Škoda, že Troy Nixey nedokázal přijít s něčím alespoň trochu originálnějším. Tohle zpracování můžeme bohužel vidět u každého druhého filmu s podobnou tématikou. Konec už je klasické klišé. ()

lestyna

Jedno velký ach jo,shrnuje celý film naprosto dokonale.Možná,že jsem očekávala příliš mnoho když jsem si myslela,že se budu aspoň trošku bát.Velký potenciál u začátku pomalu upadá a upadá.Námět byl podle mě zajímavý,jenže já bych to stopla v tom okamžiku kdy se z dětské hororové pohádky stává horor.Škoda,že to neudělali,protože si myslím,že jinak by to byl opravdu povedený film. A ani Katie Holmes mě bohužel nepřesvědčila o tom, že je dobrá herečka.Zato malé příšerky byly opravdu povedené.Z toho plyne,že je to vlastně vcelku dobrý horor s dobrým námětem ale nic víc,bohužel. ()

movieband

Podařený snímek laděný hororem s pohádkovým nádechem a silně Del Torovským zpracováním. Líbily se mi detaily domu (nádherné dřevěné dveře, ve kterých byla rytina stromu, zahrada a celkově zpracování prostředí a postav). Napětí bylo opravdu podařené. Katie Holmes s malou Bailee Madison své role zahrály skvěle a co se týče Guye Pearce tak ten svou roli taky zvládl s mírnou nadsázkou. Díky bohu máme rodiný dům ve, kterém nejsou žádné šachty. Kdyby byly tak bych je asi všechny prohledal s obrovskou baterkou a do sklepa bych radši asi ani nechodil. Hudba byla vcelku podařená no, a co se týče navozené atmosféry tak ta byla na místě. Na snímek jsem se strašně těšil a musím říct, že jsem i mírně zklamán. Ale ne tak strašně, aby to mělo takové procentuální hodnocení jaké to tu má. Podle mě by si zasloužilo 4* a 68%. Přece jenom je to jeden z podařenějších hororových snímků. ()

stration

Jedině výrazná imaginace del Tora drží tento film nad vodou. Pro koho vlastně byl natočený? Když nebyl ani záhadný, ani strašidelný, ani pro děti, ani pro hororové fandy? Zklamání. ()

salalala

Poměrně dost slabý film, který je po pár minutách šíleně předvídatelný. Což by nevadilo, kdyby alespoň něco fungovalo. Bohužel tu toho ale moc nevychází. Lekačky jsou spíš k smíchu a zlo vypadá dost levně. Aspoň, že na začátku je pár dobrých scén, které dávají příslib do dalších minut a jakž takž funguje atmosféra, která s přimhouřením oka vydrží až do konce. Závěr postrádá snad všechno, nejvíc ale logiku, která se mu vyhnula velkým obloukem (obludy nemají rády ostré světlo, proto budu v pokoji po tmě). Tři hvězdy, které s notnou dávkou shovívavosti dávám, jsou do značné míry hlavně za vynikající Bailee Madison, která s přehledem strčí do kapsy snad všechny dospělé představitele. Ono to ale není nikterak těžké, když Holmes hrát neumí a Pearce jede evidentně na půl plynu a nejraději by dělal něco jiného. Tím ale její výkon nechci shazovat, protože to není fér. Je úžasná a díky ní se film dá bez újmy dokoukat. 50% ()

TominoLa

Nevěděl jsem co mám čekat. Dle hodnocení to vypadalo na nějaký průměrný horor. Omyl. Je jasné, že bát se nebudete, ale atmosféra se tomu upřít nedá. Název je trošku zcestný, ale nečekané překvapení, 70%. ()

Skip

Nic moc, spíš nic než moc. Dá se to sice odkoukat, ale je to dost zdlouhavé, předvídatelné a nezajímavé. Tihle skřeti nebyli zrovna tím, co by mi sedlo. ()

Pirabin

Úmyslně přehodnoceno. Tohle má totiž, mnohem blíž k horroru, než většina věcí tohohle roku...I když z námětu se prostě nedá nic víc vytřískat... ()

berusche

Celý film jsem byla naprosto šokována tím, jak je možné, že něco, co měří cca 15-25 cm má tak velký mozek, že to napadnou věci, které to napadly. Kam se vešly ty mozkové závity? A nad tím jsem přemýšlela zbytek filmu. Ten zbytek filmu, který už byl k ničemu, protože vlastně předem víte, když se vám obřadně ty potvory ukážou, co se bude dít. Co by se totiž taky dělo jiného, když spojíte 1 (úvod) a 1 (Sally a její rozprava s nima). Scénář tedy rozhodně nevyčnívá a námětu chybí něco trochu více Guilermovského. Ačkoli je pravda, že jsme zase u dětí, vzpomněla jsem si při sledování na film o zoubkové víle (která se bála světla a požírala děti kvůli nějaké dávné kletbě) a úplně jsem tak zabila pocit, že tohle by snad mohlo být megakrutohustě hororové. Nemohlo, páč to by ty grády muselo mít. On ani konec tvůrce nezachrání a návrat šťastného otce s dcerou na místo činu mě taky za srdce nevzal. ()

Caminzind

Pro normálního smrtelníka těžko stravitelný psychothriller o mentálně narušené dívce (pseudologia phantastica) uzavřené ve svém bájném světě: Bludy o hodné mamince na telefonu a údajné zlé maceše (ačkoliv podoba hovoří za vše), hysterické ničení matčiných šatů, nekonečné lži a výmluvy na imaginární kamarády (jacísi fun lovin' aliens ve službách zubní víly)... Ano, to je ona, TA, KTERÁ SE NEBOJÍ TMY, dětská, příliš dětská... duše, co zírá do sklepení pod lidskými příbytky a svolává vetřelce z onoho (bájného) světa. To pro nás nemůže skončit dobře. ...No nebyl by tohle bezva námět? PS: Ti animovaní šotci mi chováním a pohyby silně připomínali makaky, což možná nebude náhoda. 30% ()

M.i.k.e

ve skrze průměrný horůrek (nebo spíš pohádka) na které sice je vidět podíl mistra Del Tora (minimálně na podobě příšerek a v možné evokaci Faunova Labyrintu),ale v reálu funguje tak napůl.O nějakém napětí může být řeč tak zhruba do půlky filmu.Pak vše vyzní do ztracena v přemíře více čí méně očekávaných scén a hororových klišé...60% ()

bourec

Film co se týče vizuální stránky,hereckejch kvalit,naprosto profi.Ani to nenudí,ale trochu spíš fantazie,než horror nebo thriller.Ale takovej je Guillermo,sází na tyhle propriety,vod něj,ať točí,nebo produkuje,se těžko dočkáme nějakýho krváku.I přesto jednou koukatelný.60%. ()

Nach

Neboj se tmy má skvělé, atmosférické upoutávky, které mohou jít příkladem jiným hororům. Bohužel v té kvalitě zůstalo jen u upoutávek. Scénář, ač se skutečně snaží vypadat co nejlépe, drhne v samých základech a samotná dětská hrdinka je stejně sympatická jako Paroubkova nalíčená bradavice. Tohle se prostě nepovedlo. Ambice tu byly, ale co s nimi, když je tvůrci nedokázali náležitě využít. Děkovat alespoň můžu za těch pár hororových scén, které celý film povznesly na přijatelných 60%. ()

cariada

Nebylo to zlé, přesto to na mě působylo až moc děcky. Jak už to v podobných filmech je starý dům rovná se něco děsivého, tak že nic převratného, k tomu malá holka , které logicky nikdo nevěří alespoń ne ze začátku, možná to trochu zkrátit, bylo by to u mě za víc. ()

dubinak

Velké, převelké zklamání. Nechápu pointu filmu (pokud tam nějaká byla), nechápu proč okamžitě odhalili centrum ,,zla", vlastně ten film nechápu celkově. Ale mám strach, že se na tom ani nic chápat nemusí. Blbý scénář, blbý námět, blbé strášení, blbí herci, blbí skřeti, kterými lze strašit maximálně mateřskou školku. Takže dvě hvězdičky dávam se zavřenýma očima. ()

TomikZlesa

Kde byl ten horor ? Vemte Faunův labyrint, vykuchejte ho do mrtě o všechno krásné a napínavé a dostanete tuhle břečku bez atmosféry, napětí a vůbec všeho zajímavého. Pohádka pro děti. ()