Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Izi-Peťan

Nebyl to nejhorší horor, ale taky to nebyla žádná sláva. Průměrný scénář, průměrný příběh a skřítci nevypadali zas tak hrozivě. Na druhou stranu některé zajímavé momenty to mělo. Rozhodně jsem však viděl lepší horory. 60% ()

Pitryx

Ale jo, poměrně slušný film. Ne jako horor u kterého by divák ječel hrůzou pochopitelně, ale jde o zajímavý příběh. Jen zpracování se mi zdálo zbytečně dlouhé. Také rychlejší spád by nebyl na závadu. Snímek v lepším průměru na první podívání. Na druhé to myslím není. Pokud ano, opravím. +++Opravuji, mrknul jsem na to podruhé, ale hodnocení nechávám i přes obr minelu ke konci filmu, kde se říká, že se potvory bojí světla. Proč jej nepoužili?? Ale zábavné to je, hlavně ty pidi skrčkové jsou k zulíbání hihihi. ()

Nathaniell

Hodně solidní průměr, možná lehký nadprůměr, ukázal tenhle snímek, který se ve mně nejdříve pral, co se charakterů postav týkalo, jenže pak... Si to sedlo a začalo mě to zajímat. Starý dobrý Guillermo del Toro spolu s mně neznámým Matthew Robbinsonem napsali hodně zajímavý námět a asi je hodně škoda, že to Guillermo del Toro taky rovnou nezrežíroval. Určitě by to vypadalo jinak a pravděpodobně by to dopadlo o něco lépe. O mnoho ne, protože mi nepřišlo moc co zlepšit. Původně jsem chtěl dát 3*. Jenže tenhle film tu má podle mě méně, než si zaslouží. Navíc - ruku na srdce - když vám dá scénář Guillermo del Toro, nikdy z něj nevytáhnete tolik jako jeho tvůrce sám. Proto dávám (možná trochu nadnesené) 4*. ()

Pohodex

Atmosféra i námět filmu dobrý, ale bohužel tupost postav je do očí bijící. Několikrát postavy vyváznou jen o vlásek, člověk by čekal, že to zabalí a odjedou, ale ono ne. Proč to s těma potvorama, co mě chtějí evidentně zabít, nezkusit ještě jednou. Ony to tak určitě nemyslí. Aneb toto nedopatření se stane maximálně jednou za deset let, pardon, asi 10x za film. Děkuji, ale až budu chtít vidět individua s lobotomií, pustím si raději záznam z Poslanecké sněmovny. ()

Hemlock

Naprosto nudný a infantilní kousek, který navíc postrádá byť jen náznak hororové atmosféry a hřebíkem do rakve je obsazení hlavní dětské role - Don’t Be Afraid of the Dark mi prostě a jednoduše nesednul a po hodině jsem ho vypnul. ()

hrumsrt

Kdybych si měl tipnout scénáristu, určitě dám del Tora, čímž chci říct jak moc je v tom cítit jeho styl. Poměrně komorní pohádkový horor, kde to táhnou americké hvězdičky, z niž jasně vévodí Katie Holmes. Až s překvapením jsem sledoval, jaký byl Guy Pearce pouhý přicmrndávač. Atmosféricky velmi dobře zvládnuté, ale nepřichází to s ničím novým. Ohraná písnička s nákupem staršího domu, kde (ne)překvapivě straší. Hlavním děsem je banda jakýchsi kříženců mezi krysou a démonem, spíš než strašidelní mi přišli svým způsobem roztomilý. Žánrová jednohubka se vším všudy. 40% ()

DoubleJack

Horová pohádka s výrazným rukopisem Guillermo del Tora. Tón, děj i styl filmu je přímo podřízen vidění dítěte, které prozkoumává starý dům na pozadí složitých rodinných vztahů. Námět není špatný, ale velmi brzy se dostane film do fáze, kdy je vše zřejmé a divák jasně ví, kam děj směřuje a jak vše dopadne. Nejzajímavějším pro mě je závěrečný cliffhanger, který mi přišel (bohužel) zajímavější, než předchozích 98 minut filmu. Stojí ale za to, aby člověk film přetrpěl? Spíš asi ne, pokud nejste skutečným fanouškem tvorby Del Tora. ()

Cechyno4

Já nemůžu hodnotit jinak než takhle. Podle velmi dobře vypadajícího traileru jsem soudil, že půjde o kvalitní duchařinu. Ale výsledek byl o hodně jiný než jsem čekal. Pro mě hlavními problémy jsou hlavně ztvárnění zla a atmosféra. Malé příšerky působili po většinu filmu spíše komicky. Atmosféru měl film jenom asi první půl hodinu. Poté už ne. Tento film bych neoznačil za horor, ale za dobrodružný film pro větší děti. Jedna nebo dvě lekačky ještě hororovou atmosféru nevytvoří. Pro mě zklamání roku. ()

Cannonball

V prvej štvrtiny filmu som si myslel, že najviac mi bude prekážať podoba k Guillermovho filmu Faunov labyrint ale nakoniec to bol najmenší hendikep.Lebo hneď potom to začína ísť dole vodou a to dosť strmo. Veci akože strašidelne začínajú byť fádne až nudné a príbeh hlúpy. Malé dievčatko pôsobí otravne, Guy Pearce bez šťavy, Katie stratená a čo horšie "spooky little creatures" až trápne. Čakal som viac. 5/10 ()

E-Swift

Jako horor bych to nebral, ale film na večer je to velice postačující. Taková Víla Zuběnka v drsnější roli. ()

toomm

Upřímě jsem velice rád, že se mi loni den před promítáním v kině pokazilo auto, a tak jsem za tuhle kravinu nevyhodil peníze. Asi to byla vyšší moc. :-) Don't Be Afraid of the Dark jakožto největší loňský v kinech promítaný hororový šlágr mě hodně zklamal. A to hned z několika důvodů. Tím největším je asi absence nějakého originálního nápadu či zajímavé myšlenky, Don't Be Afraid of the Dark totiž přináší to co už všichni nespočetněkrát viděli, jen v jiném kabátě. A právě ten kabát je pochopitelně celkem zdařilý. Kamera a prostředí starého, moc pěkného domu, je fajn. Horší je to pak ale s atmosférou, pokud totiž čekáte, že se budete bát tak na to hones rychle zapoměňte a to, že předem budete vědět jak vše skončí a budete bez problémů "číst" každou scénu dopředu na celkovém dojmu také nepřidá. Špatné je to také s bytostmi žijícími ve tmě. Ty totiž působí roztomile stašidelně, jako by byli ukradeny z nějaké pohádky o zlých skřetech a strach rozhodně nenaženou, byť budou šeptat sebevíc. Jakožto původné film špatné, jakožto remake nudné. 40% ()

CrazymanM

Já bych to zase tak špatně nehodnotil!Bylo to sice trošku více pohádkové,ta malá mi zpočátku moc neseděla,ale film mě prostě udržel v napětí,ti skřeti taky ušli(byly to takové typické Guillermovy zrůdičky),takže film hodnotím spíše kladně,i když se tady jistě najde spousta proti,ale co?! ()

djbarrel

Rádoby horor na nedělní odpoledne pro nejmenší. Tmy se rozhodně nebojím a myslím, že po tomhle filmu se ani bát nebudu. Malý skřítečci, opravdu nepatří k tomu děsivějšímu. Snad jen úplně na začátku, kdy jsem nevěděl oč jde film působil jakž takž, ale pak už to byl jen velký sešup dolů. Výběr herců nebyl podle mě nejlepší volbou a představitelka hlavní dětské role mě celý film neskutečně srala. Podobně mě štval i český dabing, který opravdu stojí za to. 42 % ()

Forum.

Jsem rád , že jsem na to nakonec nešel do kina jak jsem chtěl, protože by se mi dostalo jen zklamání. Absolutně nerozumím tomu proč to tady někteří inteligentní uživatelé přirovnávají k Ti druzí, protože stěma to nemá nic společného. Toto je hororový propadák roku a je dobře , že Tom Cruise doma Katie mlátí a nedovoluje jí točit filmy. Film sní už nechci nikdy vidět. Ti , které ta naprostá nablblost a klišovitost filmu nenasrala asi nejsou normální. Příběh je předvídatelný od začátku do konce. Ta malá holka , tu bych okamžitě zmlátil jak žito a poslal do vojenské školy. Kdo má náladu dívat se u hororu na umouněného spratka ? Rodiče jí samozřejmě nevěří , jak už jsem to snad milionkrát viděli. Tenhle film vám kromě místy hezkého vizuálu absolutně nic nedá a budete chtít aby skončil. 10% ()

benny159

Ak toto bol horor tak ja som Peter Pan. Film nemal zlú atmosféru, ale vcelku som mal pocit, že sám nevie, k akému žánru sa chce uberať. Miestami pôsobil detskejšie, miestami zas boli scény, ktoré by som svojmu dieťaťu pustil jedine za trest, aby malo potom 2 týždne nočné mory. Veľkou chybou bolo to, že škriatkovia neostali dlho ako anonymné zlo, a tak film stratil relatívne rýchlo jednu z dôležitých vlastností - strach z neznámeho. Bailee Madison aspoň pre mňa bola v tomto filme obsadená dobre. Dokonca aj Katie Holmes, ktorú veľa ľudí označuje za neherečku, no netuším prečo. Veľké sklamanie prišlo v úlohe, ktorú stvárnil Guy Pearce. Absolútne mi tam nesedel, nemal v podstate čo hrať, a nejako som mu to neuveril. V skratke...nevyužitý hororový potenciál. ()

lobo87

Prevarený námet v zaujímavom, atmosferickom podaní, so zaujímavým obsadením, ale bez pridanej hodnoty. Šedý priemer... 55% ()

HellFireFery

Z traileru jsem očekával klasický horor se vším všudy. Děsivá atmosféra, temný dům, strašení a lekavé scény, z kterých se budu učůrávat. Bohužel jsem dostal úplně něco jiného. Žádní duchové a nestvůry se nekonají. Jsou tam jen nějaké maličcí tvorečkové, kteří žijí ve tmě a rádi zabijí obyvatele domu. Celou dobu jsem si říkal, že pro dospělé je to příliš dětinské, ale některé scény mi zase přišly naprosto nevhodné pro děti, takže nevím, komu přesně je tento film určen. Navíc mě závěr poměrně vyrazil dech (v tom dobrém slova smyslu), neboť mi tím film dokázal, že je to opravdu určeno spíše dospělím. :-) Takže žádné zklamání z filmu není, ale ani to není žádná extra bomba. Trailer sliboval mnohem více. ()

waltosin

Kdo by řekl že starý kamna skrývají takový potvory, sice tolik nezabíjejí,ale jejich hlas a velikost je výhoda z které jde strach! "a kdy přijdou další?" 60% ()

dvurkarlin

ty tři hvězdy vyloženě za prostředí a skřety. Holčička se mi vůbec nelíbila ( připomínala mi jednu sousedku ) a celkově na to, že tam hrál Pearce, to bylo velice slabé. ()

seban123

spíše horrorová pohádka než horror a thriller. Představivost, zvědavá holčička a neposední skřítci ze kterých se stanou neposedné vraždící zrůdy. ()