Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Za prvé: Film se snaží ze sebe dělat něco, co rozhodně není! Snaží se ze sebe udělat velkolepé dílo, což je vidět skoro na každém záběru. Musím říct, že to mě odrazovalo již od počátku filmu - působilo to dost lacině a vtíravě, proto jsem v první půl hodině také usla. Za druhé: Film si ode mě zasloužil 4* hlavně z toho důvodu, že jsem se fakt bála :D :D Přiznávám :) Ten závěr - precizní :) S tím si opravdu vyhráli. Ten film bych hodnotila stručně takto: první půl hodina dost nuda, působí lacině a snaží se ze sebe udělat nějaký velkofilm. Druhá část filmu - dost jsem se bála a děsila jsem se toho, "co" to vlastně je, a "co" to dokáže udělat :) Jo a Katie - podle mě prostě neumíš hrát :D ()

elanius

(61/2012, BluRay1080p) / Celkovo očakávaná slabota, ako sa už zdalo podľa komentárov. Bez invencie, rutinne spracovaný námet, ale aspoň odvedené profesionálne. Ak niekto len začína s hororovými príbehmi tak by sa to odporučiť dalo. (6/10) ()

mickyreed odpad!

Upřímně je to hrůza ... o přechytralé, dospělácké a nebojácné malé holce, která by se ve skutečnosti počůrala strachy z těch počítačovejch hrůzostrašnejch zubních víl z podzemí a rozhodně by je nepronásledovala ()

Phietros

Místama jsem se musel smát! Tomuhle se vážení říká horor pro dospívající:D Svým způsobem je tu cosi zajímavého, ale nestačí to natolik aby se u toho člověk bál a to je na hororu podstatné. Hodně je to tady pojato pohádkově, ikdyž pár scén je vydařených. Skřetové jsou děsiví asi tak ve dvou scénách, kdyby tvůrci možná použili zmutované krysi, bylo by to o dost zajímavější. Příběhově klasika, rodina koupí starý dům, holčička objeví v zahradě sklep, následně otevřou tajné dveře a hrůza může začít ( neberte mě doslova). Aby se trošku přidalo na atmosféře zabijeme nejprve zahradníka,ale víc už se krom ustrašené malé holčičky nedočkáte! Skřetům vadí světlo a tak veškeré strašení a psycho na dívku začíná vždy mimo dosah lamp! 50% ()

tere.z

Na úvod jedna hnusná scéna, ale pak už je jediným strašákem skutečně jen ta tma. A v momentě, kdy se příšerky (kombinace opice, krysy, raráška a Gluma) zjeví v celé své kráse, je po hororu definitivně. Bojíte se tmy je spíš dětsky strašidelné, a to se navíc nerovná poeticky, jako tomu byla například v Sirotčinci nebo nedej bože Faunově labyrintu. Ještěže hlavní dětská hrdinka aspoň umí hrát. ()

Narya89

Když jsem viděla kdysi trailer na tento horor, přišlo mi to docela strašidelné. Ale jak už to u trailerů bývá, často předčí celý film, kde už nic jiného zajímavého není. V tomto případě mi hlavně vadilo, že jsem prakticky po celou dobu doslova tápala ve tmě a jen marně odhadovala, co se z letmých záběrů ruky či hlavy asi může ve filmu odehrávat. Ok, je to horor, tma je děsivá, tak je toho asi nezbytnou součástí, nicméně myslím, že dobrá práce kamery spočívá v tom, že minimálně hlavní postavy a ta aktuální činnost musí být rozeznatelná, tzn. dobře osvětlená, s čímž jsem zde opravdu měla problém. Jinak co se týká děje - nic originálního, malý hnusný skřítci běhaj po baráku...ok,dejme tomu, na těch 40 % to i stačilo. ()

Danny F.

Jde o takovou hororovou pohádku. Nějaká lekačka, ponurost domu (spíše zámku) a napětí z neznáma fungovalo do doby než se objeví skřeti. Po té už se film jeví jako dětská pohádka. Je to takový hybrid strašidelného filmu pro děti a hororem. Mě to pobavilo a neodsoudil jsem jej. 70% ()

Mishqo

námet by zlý ani nebol ale tá realizácia ach jhaj...scenár je neoriginálny, plný klišé, často nelogický a herci už vôbec nie sú presvedčiví...vyzdvihnúť môžem celkovú atmosféru a aj vizuálnu stránku príšeriek...50% ()

Wade

Jestli jsem chtěl vždycky vědět jak by vypadal horor pro děti tak teď už to vím. Nestrašidelný, pohádkový a hlavně šíleně utahaný neoriginální příběh, který sází až moc na dětské publikum a je podtržen nekvalitníma hereckými výkony. Nebojte se tmy bude pro děti určitě strašidelný a zajímavý, ale pro nás starší to je jen utahaná pohádka. Jediné co se mi líbilo bylo prostředí a hudba za to dávám jednu hvězdu navíc. Příšerky s.r.o co rádi zoubky. 30% ()

zdenny

Díval jsem se na to krátce po svátcích a v rohu ještě stál vánoční stromek. Proto ta atmosféra byla přijatelnější. Jinak si myslím, že (jak je psáno v oficiálním textu distributora) se skutečně jedná o lehce pohádkový film. Nevonět v obýváku stromek, fakt si myslím, že by to přijatelně nevyznělo. Prostě jednoduchý horůrek pro děti. ()

Brain-D

Dětský horor se skvělou atmosférou a kamerou. Guilermo del Toro tu jde až tolik cítit, jak kdyby to sám režíroval. Nebýt téměř až dětinského zobrazení zla, mohl by to být téměř další "Purpurový vrch". ()

JohnSmith

Tenhle film nepřináší nic nového. Dítěti se zásadně nevěří, rodiče se chovají jako idioti a to je asi vše. Ty malý potvůrky byly sice fajn a závěr nebyl špatný, ale než se k němu člověk dokulhal tak to prostě trvalo moc dlouho. ()

blackJag

Del Toro dobře věděl, proč se s tímto počinem vypořádá jen z role scénáristy a producenta. Film je natolik žánrově prostý, že by byl nerad, kdyby se v ironii psalo, že tohle tak spěchalo, že si nepočkal na HOBITA. Takto je s filmem del Torovo jméno sice “vláčeno“, kdo si ale pamatuje údaje o produkci nebo scénáři? Moc nás takových není :-) Je to něco podobného, co v posledních letech dělá Luc Besson, jen tady (zatím) nemůžeme mluvit o ´továrně´... Co říct k filmu? Del Torova imaginace je tam cítit (ve výběru domu, jeho interiéru, především ale v podobě jeho zahrady, ve které by se toho mohlo odehrát daleko více), všechno v co to ústí nedá se ale nazvat jinak než nelogicky vedený průměr. Bezradně působí také dvojice představitelů hlavních dospělých rolí, a i když připustím, že u Holmesové takové výkony čekám jaksi samozřejmě, u Pearce je toto zjištění zklamáním. II Scénář: Guillermo del Toro, Matthew Robbins (na motivy scénáře Nigela McKeanda ke stejnojmennému televiznímu snímku z roku 1973). 50% ()

ghatos

Hodně marně zpracovaná dětská báchorka natažená na 90 minut. Cool vyžehlení dospěláci s "cool" hnusáckým děckem v roztodivném baráku nahánějí větší nechtěnou hrůzu, než malé škaredé stvořeníčka. 32%. Zmínka o Vatikánu byla super :) . ()

Guzo

Horor, kde není čeho se bát (ani té tmy).. Jelikož je ale v hlavní roli malá holka, nebudu to filmu přičítat tolik na vrub, protože je spíš zaměřený na odrostlejší děti, než že by nedával spát znalcům žánru. Nic to ale nemění na tom, že v hororech opravdu nesnáším, když se jakékoli nestvůry dostanou před kameru. Nemohou být prostě vždy jen lehkým mihnutím v záběru nebo svítícíma očima ve tmě? V momentě, kdy se poprvé tihle "gnómové" ukáží v plné polní, ztrácí film jakoukoli atmosféru a je spíš k smíchu. ()

klima777

Mám plné zuby pohádek, jež podceňují diváky všech věkových kategorií. Tohle je ovšem zábavná taškařice. Freude, Freude... (2,5*). ()