Čtyřicítka na krku (TV film)

Flirting with Forty

Štyridsiatka na krku

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 83 min

Mikael Salomon

Julia Dahl

Jon Joffin

Jeff Beal

Nevím proč, ale tahle romantická komedie mě celkem chytla. Hlavní představitelka filmu Heather Locklear mě zaujala, ve filmu hrála čtyřicetiletou, ale bylo jí 47, což vypadala skvěle. Příběh to má perfektní, zajímavý. Díky krátké stopáži nenudí. Co bych vytknul je to, že byl film celkově proveden velmi obyčejně. Prospěla by trošku větší stopáž filmu, více nápadu, lepší hudba - myslím tím aspon nějaké písně, více nostalgie atd. Přesto v rámci tohoto žánrů, který víceméně moc nemusím se to povedlo. Takže dost slušný nadprůměr. Hodnotím na 73% = ****(22.12.2012)

• Chrustyn

Už jen to, že zde hraje Heather Locklear, je negativní hodnocení samo o sobě. Naštěstí se to v tomto případě docela i dá přežít. Přesto podívaná spíše pro ženy 40 a výše.(11.10.2015)

Příjemná romantická komedie, která samozřejmě není originální ani nijak objevná, ale měl jsem takový pocit, že se o to snad ani tvůrci nesnažili. Prostě jen další z řady filmů patřící do "červené knihovny", ale když už nic jiného, tak je zde příjemné prostředí Havaje a sympatičtí herci, kterými jsou Heather Locklear a Robert Buckley. Rozhodně potěšilo podívat se na film, kde se nic převratného neděje, u kterého nemusím přemýšlet a mohu si ho jen bez problémů a v pohodě užít. A jelikož mi romantické filmy nevadí, tak jsem si to také užil, je příjemné podívat se na romantický televizní film, který nenudí a který si prostě jen tak plyne a vypráví příběh dvou zamilovaných lidí, které od sebe dělí docela velká dálka. Jak už jsem naznačil na začátku, takovýchto filmů se natočí ročně po celém světě (ale ono by to asi platilo i jen pro samotné USA) desítky, možná stovky. Tenhle film není v ničem výjimečný, ničím neoslňuje a zřejmě ani nebude žádný důvod, proč bych si ho měl někdy za rok pamatovat. Ale přesto to bylo s tímto filmem příjemně strávených 85 minut. Nevidím důvod, proč hodnotit nějak přísně, protože tenhle film si rozhodně podprůměrné hodnocení nezaslouží, je to takový solidní, možná lepší průměr, takže tři hvězdy budou adekvátním hodnocením.(14.5.2010)

Milá televizní pohádkově červená knihovna se vším, co k tomuto žánru patří - zamilovanost, polibky, zklamání, happy-end, nějaký ten kamarádský konflikt, usmíření, dětičky, dárečky, .... Film sice spíše k žehlení nebo jako kulisa, na druhou stranu příjemná Heather Locklear, dobrý dabing a pohoda na hoďku a půl. Proč ne.(18.7.2012)

• Guzo

Další romantická komedie (té komediální části tam tedy moc není), která ale nevypadá na první pohled úplně americky. V mých očích se jedná o podprůměr, hlavně ten konec je takový nedotažený. Nebo spíš nebyl žádný?(16.8.2011)