Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Mukade odpad!

zúfalá pí*ovina pokračuje a snaží sa byť hlbokomyseľná, urgh. Preklikávanie pomáha.......... Nehanebná vykrádačka Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith a potom........ odporný odpad... Žiaden iný film či diely seriálu ma nesklamali kedy viac ako tieto 2 posledné diely tu a to zďaleka................. btw, keby sa dal dať ULTRAODPAD, tak ho dám týmto dvom dielom................ minulý diel bol extrémne uponáhľaný aby tento mohol byť, až na jeden moment, extrémne nudnou rozťahanou sračkou, gz, moronické duo autorov............. and finally it (táto ošklivá 8. séria) was delivered out of its misery, may there be peace. FUCK........... odporúčané komentáre: všetci čo tomu dali odpad.......... tieto dva diely = zlý sen, čím skôr naňho zabudnúť, pls ()

rinnovka

Jednu hvězdu jsem dala za scénu Daenerys "s dračími křídly". Jinak zklamání přecházející v na.rání. Konec k smíchu, nejneuvěřitelnější a nejfraškovitější z konců, který znám. Vypnula jsem před závěrečnými titulky s pocitem toho, že jediný, na co scénáristi mysleli, byl finální zvrat za každou cenu. Pro mě za cenu totálního znehodnocení jinak skvělýho (literárního) díla. Třikrát fuj. ()

DavidWark

Vyprošťovák po kocovině předposlední epizody. U snídaně se všichni potkáváme, ožralům nepřipomínáme jejich ubohé a stupidní žvanění ani zablitý kout, který jsme po nich drhli. Čas nás tlačí, tak už neděláme fóry, pořešíme, kvůli čemu jsme se setkali, a docela rozumně se dohodneme. Docela jsem se bál, víc a víc, jak závěrečná sezóna postupovala, ale dopadlo to ok. //// Tyrion se konečně pořádně dostal ke slovu. Dějové oblouky hlavních hrdinů se uzavřely nad očekávání uspokojivě. Král, který se zavřenýma promedituje bitvu o přežití lidstva, sice není žádná výhra, ale pořád lepší než Nero v ženských sukních nebo její synovec nekňuba (i když se nakonec zase pochlapil). Přál jsem si královský pár Sansa a Tyrion, ale tolik přízně malý velký muž od tvůrců nedostal. Ona z ní možná vyroste pěkná semetrika a třikrát vyváznout z cely smrti je od Tyriona na Hru o trůny fakt slušný výkon. //// Nejlepší momenty epizody: Mrazivé scénické paralely Daenerysina projevu s náckovskou choreografií v Triumfu vůle. Sansa ucedí k Edmurovi „Strýčku, sedni si“. Brienne dopisuje záznamy o Jamiem do Bílé knihy bratří velitelů Královy gardy. Mistr mince Bronn otrávený ze stylistické poznámky Mistra loďstva Davose (hezký hold Shireen) v Malé radě: „Ty jsi teď i Mistr gramatiky?“ Píseň ledu a ohně od Arcimistra ze Starého města bez zmínky o Tyrionovi – krásně trefný sarkasmus vůči mnoha historickým knihám. //// Tak tedy šťastnou kolumbianu, Aryo. Severní vítr je krutý, Jone. Úspěšné schůze, Tyrione. Dobré bordely, Bronne. Dlouhou nezávislost Severu, Sanso. Chlapa , co by byl jako Jamie, Brienne. Dlouhý tvůrčí život, GRRM, ať tu ságu konečně dopíšete. ()

Seniad

za 5, čistě jen se šajdenfrojdu, kterak slaboduchým vymatlancům skončil jejich seriálek jinak než chtěli, a já se jen bavím protože za a) je to velmi Ftipné, a za b) seriál mě celou svou existencí těžce míjel a tak jsem měl 120 minut středověkého pindání s pointou, a to prostě musím ohodnotit plnem. ()

Bumkybunny

O tomhle dílu fakt nevím, co si mám myslet. Celou epizodu jsem si říkala, že musí jít o nějakej špatnej vtip a že se to prostě musí nějak zvrtnout. Vůbec nic se tam doháje nestalo. Čekala jsem nějaké famózní finále, dechberoucí zvraty, ale tohle byla většinu dílu pro mě opravdu nuda. Problémy, které byly potřeba vyřešit, se nějakým způsobem podařilo úplně vynechat a obejít, tak že nikdo nakonec nic řešit nemusel. Na druhou stranu při zpětném pohledu všechny tři postavy, na kterých mi záleželo, mají co chtěli. Myslím sice, že s tímto vedením jižní část Západozemí směřuje k zániku, ale koho zajímá Šest království. ()

Skyw4lker7

Sklamaný? Neviem... Smutný? Áno. Smutný preto lebo už nič iné neuvidíme :(. Podľa mňa bolo na škodu 7. sériu a tak isto aj túto skrátiť. To ako to skončilo som viac menej čakal. Jon síce neskončil ako kráľ a nevideli sme vytúžený záber jeho korunovácie ako u LOTR-a, ale on je spokojný tam kde skončil pri Tormundovi a Ghostovi ❤.Doma - na severe tam mu bolo vždy najlepšie. Daenerys mi bolo ľúto čo by som asi po predošlej časti nepovedal. Na webe je na túto sériu strašný negatívny náklad ,ale podľa mňa to nie je taký prúser ako sa píše a stále sa jedná o super seriál ak nie najlepší... posledná séria v závere síce mnohých naštvala, ale v priebehu rokov nám seriál viac dal ako vzal. 🐺🐲🦁🦌🔝 ()

stret

Po dieloch s digitálnou akciou pre deti a hlúpejších v posledných dieloch vyššia kvalita. Čítal som vysvetlenie spisovateľa - s ktorým súhlasím, o koncepcii "záhradník" versus "architekt" o tom, prečo je záver aký je. Dielo je obrovské a R. R. Martin je záhradník, ktorý nechal postavy rozvetviť - a záverečná séria fyzikálne nemala dostatočný priestor pre tento košatý strom. A tak sa z blondínky príliš náhle stal Hitler. Vyústenie je v poriadku. Zásadný typ nespokojnosti "petícia za prepracovanie záveru" so seriálom je daná problémom prílišnej slobody slova, kde každý kto má v zadnej časti dieru môže tliachať. Ale to je celkom iná téma. ()

EasternJoe odpad!

SPOILER (pokud se to tak dá říct): Hra o trůny nemá mít happyend. Nemá to skončit tak, že všichni dostanou, co chtějí, i když se strašně tváří, že to vlastně nechtějí. Absurdní vyústění a absurdní vedlejší detaily a chyby. Naprosté selhání úsudku scénáristů Benioffa a Weisse. Co začalo šokující propadákovou 5. sérií a na chvíli ustoupilo v sérii 6 a 7 (kromě konce 7. série), to se naplno projevilo v 8. sérii a završilo se v posledním díle, který prokázal, že scénáristé přestali všechno lidsky i technicky zvládat. ()

teckax

Nějak se furt nemůžu rozhodnout jak to ohodnotit. Takže se oprostím mých osobních tužeb a přání ohledně konce a zhodnotím to prostě jako dílo. A to bylo takové nemastné neslané. Hodně se mi líbil úplný konec, speech Tyrona a poslední polibek Jona a Daenerys. Ale to je tak vše. Scéna z Brriene mi přišla natolik pitoma, že jsem se neubránila smíchu. No. Dám 3. Ale mají velmi odřené uši. ()

Isuzu

Nie! Nie! Nie! Najhoršie sklamanie tohto roku...a po 8 rokoch neodpustiteľné sprznenie seriály...po HIMYM som si myslela, že viac nahnevaná pri konci seriálu už nikdy nebudem. Očividne som sa mýlila. Benioff a Weiss majú za toto dúfam vyhradené špeciálne miesto v pekle.. ()

blatouchm

Tak Brandon to dokonale ušil. Stačilo si vymyslet pohádku o následníkovi trůnu, počkat si, jak se to semele a potom být ve správném čase na správném místě, což bylo díky vidění všeho gg easy. A bordely mají samozřejmě přednost před loděma. ()

Kaneyo odpad!

Moje pocity sú tak neskutočne rozporuplné, že časť mňa chce dať tomuto veľdielu odpad a druhá časť tomuto odpadu päť hviezd. No pri vytriezvení po či už negatívnej alebo pozitívnej eufórii a zamyslení sa nad takýmto zakončením niekdajšieho excelentného seriálu mi neostáva nič iné ako to hodnotiť odpadom. Emócie v tretej tretine epizódy síce fungovali, no v akom kontexte a za akú cenu? Som znechutený. ()

sun.eagle

Co na to říct...největší serialový počin dekády si asi zasloužil lepší završení. Pominu na hlavu postavené chování postav, v tomto případě neposkvrnených a dothraků, ale chyběly mi tam emoce, náboj, prostě něco co by nasadilo korunu finále Hry o trůny. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019