Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

PaTeXx

Neřekl bych, že to byla taková katastrofa, jak ukazuje hodnocení, ale nějaké mínusy tam samozřejmě byly. Solidní čtverka, ale závěr takovéhoto seriálu jsem si představoval úplně jinak. ()

zdenzo

Natruc všem hejterům 5*. Jasne, scenariste se uz dostali na pokraj vycerpani, navic se okradli zbytecne (!) o delsi stopaz serie, kdy mohli natahnout dej o osvetleni: zesileni/zfasizovani Dany, zlomeni Sedeho cerva i dlouhou cestu k finalnimu rozhodnuti Jona Aegona, atd. Presto si umi GOT udelat srandu sam ze sebe a finale nabidlo nejsilnejsiho mozneho krale a jasne poselstvi: KAZDY KDO PRAHNUL PO TRUNU SKONCIL FATALNE. PS Opet plati, ze uplakanci cekajici na hezky predvidatelny konec ostrouhali. ()

Xenerix

Nikdy jsem nekomentoval epizodu seriálu a už asi ani nikdy nebudu, ale tady mi to zkrátka nedá. To, že bude mít poslední část téměř 10letého rozuzlení nejslabší hodnocení bylo poměrně patrné už od začátku osmé série. Hordy fanoušků zpucovaly a leckdy i oprávněně slabší scénář posledních 2 řad seriálu. A to že to bude pokračovat i ve finále bylo veskrze předvídatelné, koneckonců možností jak tento celý magnum opus zakončit bylo několik a každý ortodoxní fanoušek měl svoji vizi...která musela být ve většině případů pohřbena tím, co se "reálně" stalo. Nutno poznamenat - od 6. série si mohl divák omlouvat to co se mu nelíbilo, že už se to nezakládá na knihách GRRM. Tato berlička fungovala velice dobře i během 7. a 8. série. Ale nesmíme zapomínat, že úplný závěr a to jak to s postavami dopadne už je v režii GRRM, protože tvůrcům řekl, jak si přeje jeho životní dílo zakončit. Takže dávat odpad a podobné hodnocení za tento díl není vysvědčení dnes již pomalu nenáviděných D+D, ale odkaz originálního a nutno podotknout geniálního autora. SPOILER ALERT Člověk, co se aspoň trochu zajímá i o background celé této story, nemůže být vývojem celé události zas tolik šokován. Vlastně by se dalo říct, že poslední díl seriálu je jeden z těch nejvíce předvídatelných. V tom dobrém i špatném. To ale neznamená, že je to uspokojující závěr. Byl nám slíben bitter-sweet ending a já si stojím za tím, že to bylo dodrženo. Lze konstatovat, že ukončení děje slibuje lepší zítřky, takže de facto "happy end". ALE, za jakou cenu? V podstatě největší hrdina celé série skončí tam kde začal těch 8 let zpět. Protože konal tak jak považuje za správné a kde by mohl být, kdyby byl řekněme trochu větší cynik a pragmatik. Nicméně a navzdory současnému průběhu seriálů, troufám si tvrdit, že v tomto díle se postavy chovají naprosto přesně, jak by od nich člověk vzhledem k předchozímu vývoji a to je velké plus. Tyrion, John, Arya, Sansa, vlastně i ta Dany ve své opilosti mocí a Grey Worm. Chápeme všechny jejich pohnutky a náladu. Negativa? Dle očekávání. Z podobných důvodů otálí GRRM s dopsáním knih. Stalo se z toho takové "monstrum", že zaprvé ani tak geniální spisovatel jako on nedokáže ukončit svůj epos tak aby to pořád víc lidí nenaštvalo než potěšilo, a zadruhé se obávám, že není v jeho silách uspokojivě ukončit všechny příběhové linie tak jak by si to zasloužily. Seriál v tomto ohledu to vzdal už na začátku, ale ani kniha nemá šanci uspokojit všechny. Long story short, můžeme znovu a znovu rozebírat, co bylo dobře a co bylo špatně a s tím se budeme setkávat v následujících letech. Nicméně. Je potřeba si říct jednu velice důležitou informaci. Něco takového jako GoT tu nikdy nebylo a pravděpodobně dlouho (ne-li nikdy) nebude, takže když s odstupem člověk nechá vášně stranou, tak toto celé byla neskutečná 8mi létá jízda v rámci televizní zábavy a klobouk dolů. ()

zerk0

Obrovský a pompézny záver celej ságy Game of Thrones je za nami. Vlastne počkať...čo som to do prdele videl? Ani neviem, čo si o tom mám myslieť. Pripusťme, že to takto skutočne malo skončiť podľa GRRM, ale spôsob, akým sa k tomu autori dopracovali, je proste neospravedlniteľný. Nepochopiteľné, ako dokázali tak skvelý seriál úplne potopiť a dehonestovať všetko to, čo diváci v predchádzajúcich sériách na ňom milovali. Posledná séria pre mňa obrovské sklamanie, seriál takéhoto formátu by si zaslúžil ďaleko lepšiu rozlúčku. Tak sa aspoň rozlúčim ja týmto nízkym hodnotením poslednej epizódy. Škoda. 25% ()

Drtikol9

Co k tomu dodat... toto vyústění osmi sezón GOT se může v klidu zařadit mezi tři nejhorší seriálové konce po boku LOST a Himym. Nevím, jestli za to opravdu může více absence knižní předlohy či uspěchané tempo (scénáristé se už asi vidí u Star Wars), ale tento výsledek je katastrofální. Čert vem fakt, že to dopadlo, tak jak to dopadlo, ale potíž je v tom, jak je celé vyprávění podáno. Největšími neduhy jsou nelogické pohnutky hlavních postav, které si celé ty roky budovaly určitý charakterový vývoj, přeskakování v prostoru a čase, kdy divák nemá možnost určit, jak dlouho času od jednotlivých scén uběhlo a v neposlední řadě absence jakéhokoliv citového/myšlenkového přesahu. Seriál skončil a já necítím nic. Charaktery a motivace postav byly smeteny ze stolu na úkor akce a efektů. Toto již není Hra o trůny, kterou byla prvních 6 sezon. Je to smutné. ()

hippiesak

Tady je zase hateru... No jo no, každýmu se líbí něco jinýho. Za mě to bylo super. SPOILER: Takový konec jsem nečekal, ani by mě nenapadl. Dosadit na trun toho, koho dosadili bylo OK, to ze se rozdelilo kralostvi se mi taky libi a to ze zavedli demokrocii je super :) Konec serialu. Ti co placou, davaji tomu najednou odpad si muzou jit nekam pobrecet a zitra si pustit zase neco jinyho. Ted frci Cernobyl, tak bezte hejtovat treba tam, ale co jsem zatim videl (05/2019 = 97 procent a 2. nejlepsi serial), tak zde neni co hejtovat :) :) :) takže smula :) ()

Wulz

Konec náhodou dobrý...dopadlo jak dopadlo... I když se konec dal představit jinak a různě.... uznávám že jsem měl pár lepších vizí... Ale na druhou stranu, konec byl hořkosladký a pořád lepší než úplný šťastný konec. ()

diccon

Mno. Po sedmym dile tyhle serie mi bylo jasny, ze GoT skoncila ve skutecnosti uz v 6. serii, akorat mne trvalo az do ted, nez mi to doslo. S klidnym srdcem si tedy necham posledni dil posledni serie ujit (proto taky zadne hodnoceni). Tuseni se potvrdilo po zbeznym procteni spoileru deje. Scenaristi se hned prvnim dilem 8. rady vrhli do nezadrzitelny spiraly exponencialne narustajiciho hovadismu, ktera v poslednim dile vrcholila tezko popsatelnym gejzirem sr*cek. Vedi to vsichni. Herci, divaci, kritici. Teda az na pozery, ktery tady dali vic nez jednu hvezdu... ()

Ironhead

Konec se opravdu moc nepovedl... čekal jsem tu alespoň opravdové emoce, ale ty tu jaksi nebyly. Krom několika krásných záběrů (většinou s drakem, za ně také alespoň dvě hvězdičky) to nestálo za zlámanou grešli. Chvílemi to dokonce připomínalo nějaké ochotnické divadlo. Takovéhle zakončení si GoT tak nějak nezasloužilo... nejde ani tak o to, jak jednotlivé postavy skončily, ale jak k tomu prapodivně dospěly. Ale tak máme to za sebou, život jde dál ;) ()

zuzzz.man

Dala bych 4hvězdy (protože to bylo příliš uspěchané, ale to tady popisuje každý druhý), ale trochu mu vadí, že dostala epizoda takové hodnocení, takový odpad to zase není. Ve výsledku je každý tam, kde má být, jak by řekl Brann 😂😊🗡 ()

Saroman

Dobře, osmá řada už pomalu ztrácí to kouzlo předchozích řad. Nedalo se v týhle situaci nic víc dělat, drtivá většina už je po smrti a zbyde pár postav který musí někam zapadnout. Podle mně to skončilo nejlíp jak mohlo a všichni jsou snad spoko :D Každopádně nějakej prequel nebo sequel seriálu bych bez Martinový (neupravený) předlohy asi nedoporučoval vůbec začínat. ()

BinLadin

Právoplatný dědic trůnu poslán do noční hlídky, vlastními sourozenci, za to že je zachránil.. Měl radši počít dítě s Dany a tyranizovat svět. To by byl konec aspoň. To zjištění, že je Targaryen je pak úplně zbytečné a končí jako bastard zase v noční hlídce. Škoda že to takhle urychlili, mohlo z toho být krásných 10 serií s plnohodnotným vysvětlením, prů­během a gradací. ()

OzzyCobain odpad!

Hra o Trůny byla a stále je podstatnou součástí mého života. Miloval jsem a stále ji miluji. Užíval jsem si ji celou až do 6. série. Jasně, píčoviny se začaly objevovat už v 5. sérii, ale stále zde bylo spoustu příběhů, jež byly výborné, až nadprůměrné. 7. série byla sračka. Ale stále jsem byl schopen si ji užít. Narozdíl od série 8.... Nejsem znechucen. Nejsem pohoršen. Nejsem naštavaný. Jsem smutný. Ten seriál byl něco tak úžasného. A přesto to dokázali tak monumentálně posrat. Tohle bylo snad nejhorší zakončení seriálu v historii kinematografie. Happy end? Vážně? Jak jsme k tomuhle mohli dojít? Jak to mohlo takhle skončit? Mnoho lidí mi říká, že rád kritizuji, ale sám bych to nedokázal napsat lépe. Víte co? Po této epizodě jsem si stoprocentně jistý tím, že bych to napsal lépe minimálně tisíckrát. Popravdě, cvičená opice, Alexa i Peter Jackson, jež by všude narval nefungující CGI, by to napsali lépe. Benioff a Weis by měli být souzeni za vraždu. Ti dva totiž zavraždili Hru o Trůny a stihli ještě ve finální epizodě naplivat na Píseň Ledu a Ohně. Valar Morghulis. ()

Facik.

Hrozně moc zuřím. Nejenom že sem musel vzteky dojít zbít moji sousedku pani Koženou ale především mám nezodpovězených spoustu otázek a to je snad ještě horší. Sousedka jakožto manďák je zvyklá tu a tam chytit nějakou ránu ale moje mysl ne. Bratrů sázkařů jenž měli vsazeno na obsazení železného trůnu který šibalsky drak jakožto cenu pro vítěze roztavil je třeba litovat. Zapíchnutí matky ovšem nechal bez povšimnutí, debil. Proč Tyrion řekl že Bran umí létat? Jediné jeho letecké vystoupení bylo na paralympiádě kde skočil na vozíku dvojité salto vzad. Na Zimohradě letěl pouze střemhlav dolů. Proč se tak vehementně řešil původ Jona sněha když ve finále odjel kempovat někam za zeď? Arya odplula na západ a možná si i v Tuzexu za bony koupí džíny. A to je jako všechno? Po dvou letech? Děkujeme, jdeme všichni věšet televizory a vzteky bít sousedy. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019