Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

HMTD

docela by mě zajímalo kolikrát museli opakovat některé scény s bobrem, ono to není úplně jednoduché sladit pohyb ruky a úst do dokonalosti jakou předvádí tento film. Dlouho mě žádný film tak nepřekvapil. Čekal jsem že to bude dobré, ale až takto? U Mela jsem skvělí výkon čekal, ale Anton ho snad ještě překonává a skvěle hraje jeho syna. ()

koci

Tolik rozporuplný film! Ideální příklad mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Problém mám s dějovou linií Portera a Nory, která je naprosto otřepaná, nudná a všechny ty přívlastky. Pokud chtěli tvůrci vyobrazit konflikt mezi synem a otcem, udělali to blbě. Na druhou stranu scény Gibsona s Bobrem, ty mají takřka kultovní potenciál. Některé závěrečné situace jsou jednoduše lahůdkové. Přikloním se k nižšímu hodnocení, protože dobrého materiálu je tam na čtyřicet minut, zbytek (Yelchin, Fosterová) je jen vycpávka. ()

Matt2626

Brilantne zrežírovaný a výborne zahraný snímok, s hlbšou myšlienkou než sa na prvý pohľad môže zdať. Jodie to odrežírovala s prehľadom hodným veľkých režisérskych mien. No a Mel, navzdory tomu, že mu viac sedia komické úlohy bol presvedčivý. A o to vlastne v takom žánri ide. O téme, motívoch, obrazoch nemá zmysel hovoriť. Nadšenci si to pozrú a nebudú proste ľutovať. 80% ()

camomilla

Zajimavy film se zajimavym napadem, i kdyz pro me ne az tak originalnim - myslenka mi trosku pripomina film Lars a jeho vazna znamost. Prvni hodina mi prijemne ubiha, vsechno na platne funguje, ale posledni tretina ztraci dech a vsechno vyzni do prazdna. Az budu chtit priste videt po kupe Jodie a Mela, pustim si radeji Mavericka. ()

Morin

Zajímavý nápad se zajímavou zápletkou, super herecké obsazení a výkony. Příběh o každém z nás, každý má občas bohužel či bohudík svého bobra, který však není vidět ()

karel63

Dobrý film. Žádný "hepyjend", dost na zamyšlení, pokud máte blízkého s podobnými příznaky. I ve vztahu otec-syn bych našel spostu společných znaků v našem klanu. Za herecké výkony dávám ****. ()

komando20

ozaj krasny film mel gibson mohol by kludne za tento vykon dostať nominaciu, film ma bavil do sameho konca lebo som sa dokazal dokonale stotožniť s hlavnou postavou ()

nanopilot

Když nevíte co by, najdetete to v....bobrovi! Ale nic se nemá přehánět!! Skvělý Gibson, zajímavý námět, zbytečná dějová linka se synem, který se tak trochu potatil a snaží se proti tomu vzepřít. Silné emoce střídají hluchá místa a film jako celek funguje tak na 60 % ()

Dr.dogous

Mám rád filmy o něčem. A tento film je o něčem. Celkem výstižně popsaná maniodepresivní psychóza. Nemoc, která může postihnout kohokoliv z nás. Stačí mít v mozku nižší koncentraci acetylcholinu nebo dopaminu a hned máte "o kolečko více". MD, když se rozjede bývá často smrtelná, pacient si rozmlátí hlavu kladivem nebo o zed. Par takových lidí jsem ve své praxi taky viděl. MD bývá invalidizující, Mel si úmyslně uřízne ruku na cirkulárce, aby se zbavil užvaněného "bobra". Judie, jako filmová manželka Mela, bohužel zcela podcenila závažnost situace. Judie, jako režisérka, zcela autenticky zachytila závažnost této zákeřné choroby, včetně rozvratu v rodině. Zda přežijete, záleží často na vašich nejbližších, zda vám pomohli. S uříznutou rukou samozřejmě můžete přežít jen ve filmu, přesto si může pozorný divák odnést mnohá poučení. Díky Judie. 95% ()

Tomulka

Mel sice zahrál výborně a nejen on Jodie a Yelchen také super i na výkon J.Lawrence se dalo koukat, ale to je málo. Režie byla sice od Jodie Foster dobře provedená, ale i přes to měl film dosti hluchých míst a trošku i nudil. ()

Epco

Mel Gibson mal a aj má problémy. Problémy s tým že je to hovädo a to neskutočné. Ako zázrakom prichádza kamarátka Jodie a ponúka mu úlohu Bobra. A Mel môže byť sám sebou, ani nemusí hrať, teda v prípade, že hrá Bobra, v prípade, že vystupuje ako Walter, hrať musí a to poriadne. A Mel sa snaží , hrá ako o život, len aby ľuďom ukázal aký je on vlastne chudák trpiaci depresiou. A práve vďaka Melovi a Jodie väčšina filmu ide pod kožu a tlačí na diváka neskutočným spôsobom. O to viac zamrzí samotné finále, ktoré prichádza z veľmi rozporuplným vyvrcholením. ()

Yenda.F

Skvělé herecké obsazení v čele s Melem Gibsonem. Anton Yelchin s Jennifer Lawrence, moji dva nejoblíbenější herci v jednom filmu. To by nešlo aby takový film zklamal. Začátek pana Bobra se zdá být velice klidný. Usmívám se nad životním vzestupem hlavní postavy, ale je jasné, že nevyhnutelně musí přijít pád. ()

leonskennedy

Poněkud depresivní film,který by bez Mela Gibsona a Jodie Foster ani nestál za zhlédnutí.Bobr ze začátku vtipnej pak už spíš strašidelnej. ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)