Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

ConanVJ

Hodně povedené i když trošku předvídatelné drama, kterému vévodí hlavní představitel Mel Gibson, které to zahrál hodně uvěřitelně a přesvědčivě. Jinak je to pomalu táhnoucí se příběh zkrachovalého člověka, kterému se hroutí život a tak se shová za maňáska, přes kterého komunikuje se světem. I ostatní herci to pěkně zahráli a já tomu dávám 85% :) ()

FFilipCZ

"Díváte se na Waltera Blacka, muže jenž se musel stát bobrem, jenž se musel stát otcem, aby se jednoho dne mohl stát Walterem Blackem." Úžasný film. Úžasný Mel Gibson. Nevšední příběh. Skvělý nápad! A před scénou v garáži jsem si říkal jen "No ty vole! :O" ()

Kryton

Skvělý Mel Gibson a jeho maňásek ve skvěle natočeném dramatu. Bohužel mě ke konci už samotný příběh nedržel a jen sledoval Mela. Mimochodem si myslím, že by se neměl odepisovat z herecké branže. Tady je důkaz, že je to pořád třída co se týče hraní. ()

SaNcHeZ_cz

Mel Gibson to nemá v hlavě v pořádku. A tak si pořídil plyšového maňáska bobra, kterým promlouvá jeho druhá část osobnosti. Ta kterou již několik let postrádá. Bobr je s ohledem k absurdnosti zápletky překvapivě slušným dramatem, které stojí hlavně na slušných hereckých výkonech a dobré atmosféře. Škoda jen místy až moc viditelné snahy o zalíbení se divákovi. Pokud nemáte problém s psychicky narušeným Melem Gibsonem, určitě dejte bobrovi šanci. ()

MartinezZ

Tak se obávám, že tohle šlo zcela, a to zcela očekávaně, naprosto mimo mě. Slzopudný dramatický slaďák o tom, co je dobré a o magorovi, který by jinde, než ve filmu, buďto ani nepřežil, nebo skončil jako bezdomovec kdesi pod mostem. Nudná hloupost, která si hraje na to, že má nějaký psychologický podtext a myšlenkový přesah. Prd. Jodie ať zůstane u hraní a režírování nechá Melovi, který už si tím také vybudoval "reputaci". Po půlhvězdičkách pro Jennifer, Antona. Melovi přísluší jen uznání za herecký výkon ve chvíli, kdy poprvé mluvil s Bobrem a přesvědčoval se. Přílišná citová ždímačka. ()

GodComplex

Kdo by nechtel videt bobrika Jodie Foster? K tomu Mel Gibson, kteremu posledni dobou v realnem zivote dokonale ruplo v bedne a prave proto se na tuhle roli tak hodi a je v ni tak uveritelny. 5/10 ()

Riddick77

Výborně napsané, ještě lépe zpracované a především skvěle zahrané. Mel Gibson je excelentní a do role psychicky narušeného manžela, otce a ředitele společenosti vyrábějící hračky se vžil dokonale. Příběh je sám o sobě velmi hutný a poskytuje zajímavý náhled na problematiku deprese a "normálnosti". Zajímavé porovnání přístupu manželky, hlavního hrdiny, bobra a syna. Především vztah otec a syn je postižen velmi dobře a je pro film zcela klíčový. Ovšem i vedlejší linky jsou zajímavé, dobře se navzájem doplňují a pomáhají utvořit lepší pohled na krizi rodiny a problémy jejích členů. Opět potěšila Jennifer Lawrence - Anton Yelchin měl ale kliku :-)! 8/10! ()

numi

Film, ve kterém si Mel Gibson polovinu času povídá s maňáskem? Ehm. Ale! Jodie Foster dokázala film postavit tak, že vůbec nepůsobí směšně. Ani na chvíli. Pousmějete se u prvního "wake up!", ale od té doby nic. Deka a film si vás vodí za nos přesně tak, jak potřebuje. Smekám před všemi zúčastněnými herci, protože vést přesvědčivě važné dialogy s hadrovým zvířátkem je úctyhodné, a klobouk dolů před Gibsonem za to, že tohle dokázal ustát se ctí, a to včetně závěrečného souboje jeden na bobra. ()

zipper111

Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, tak si chvilku hraje rád, hraje rád, hraje rád... Prosíímvááás buďte tak dobří, dě-lej-te to ja-ko ti bobři, raději hned podobrém, následujte za bobrem.... Mel následoval bobra, a chvíli zdála se to věc dobrá, ale nakonec to bobr začal přehánět, teď se Mel už jenom hákem může ohánět....(SPOILER-UŘÍZNE SI RUKU!!!!!!!) ()

SarumanKo

Melovi Gibsonovi ustarané vrásky svedčia snáď ešte viac než niekdajšie mladícke blbnutie. Dokonca by som povedal, že herec svoje súkromné problémy pretavil do postavy Waltera Blacka respektíve jeho alterega Bobra fakt majstrovsky. Avšak miesto toho, aby celá tá vec so schizofréniou vyznela komicky, čo jej občas hrozilo, jej Melove prežité herectvo dodáva hlbší rozmer. The Beaver je každopádne veľmi príjemný film, hravý a nápaditý, ale pri tom depresívny. A jeho posolstvo je síce jednoduché, lež pravdivé. Jodie Foster bola režírovaním zrejme dostatočne vyčerpaná, keďže podstatne zaujímavejšej manželskej línii bol venovaný menší priestor, než tej rodičovskej. Ktorá ovšem tiež nebola zlá, pretože medzi Melom a Yelchinom to náramne iskrilo. Mňa to zasiahlo na tých správnych miestach. (80%) ()

blackrain

I když Mel Gibson udělal v poslední době pár věcí, které by si nikdo za rámeček nedal, tak si nezaslouží, aby byl na do smrti odepsaný jako herec. Věřím, že mu Jodie Foster pomůže kariéru znovu pořádně nastartovat a Mel začne zase točit filmy, které u fanoušků úspějí po všech stránkách. Nápad s loutkou mi přišel naprosto bláznivý, ale když to někomu pomůže, aby se z toho nastřádaného marastu dostal, tak nejsem vůbec proti. Jako terapeutická pomůcka je loutka výborná věc. Ovšem, při některých situacích by měla raději zůstat někde zavřená. ()

kaylin

Těšil jsem se na Mela Gibsona, protože si myslím - ať už má jaké chce excesy - že je to výborný herec, jeden z těch, co si zaslouží Oscara, ale nejspíš ho nikdy nedostanou. Nezklamal mě. Jeho interakce s televizí, kde právě běží epizoda klasického seriálu "Kung Fu" je prostě dokonalá a já jsem se musel zasmát. Jediná věta a dokázal mě pobavit. Tohle mě dostalo a já jsem jen čekal, jak se bude snímek dál vyvíjet. Mel Gibson je rozhodně největší devizou filmu. Jodie Foster věděla, koho by měla do jednotlivých rolí obsadit. Projevilo se to i v roli syna, kterého skvěle ztvárnil Anton Yelchin, ale i v roli jeho kamarádky/přítelkyně, kterou ztělesnila Jennifer Lawrence z "Hunger Games". V "Panu Bobrovi" mi dokázala, že jí pro hladovou sérii nevybrali jenom kvůli obličeji. S filmem je jiný problém než ten herecký. Trochu nám hapruje scénář. Hlavní myšlenkou je spojení Gibsona s plyšovým bobrem. Funguje to dokonale, ale to ostatní kolem, hlavně příběh syna a jeho kamarádky je prostě jenom vatou, kterou se režisérka snažila natáhnout film na klasických 90 minut. Nebýt hereckých výkonů a některých zajímavých nápadů (plyšový bobr, díra ve zdi, graffiti) film je hodně nezajímavý. A tak dávám hodnocení hlavně za skvělé výkony i za závěr, který je přesně v takovém duchu, který snesu. Žádný úžasný happy end, ale pěkně drsný konec, který naznačuje, že by mohlo být lépe. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

Kaluž

Ti bobři se nám letos vážně nějak přemnožili. Už lezou i do postele s Fosterovic Jodie. To zas bude zablokovaných říčních toků. ()

..Lucas..

Skvělý scénář, i když mi chvilku trvalo, než jsem si na toho bobra zvykl, ale jinak jsem se do filmu i celkem vžil. Skvělý Mel i Jodie, ale především jsem byl rád za přítomnost Jennifer Lawrence a Antona Yelchina. ()

runner85

dojemné a smutné, keď sa Gibson "hral" s maňáskom mi pripomenul skoro presnú situáciu v jednej časti Alfa ... Inak plno krásnych myšlienok o tom čo je klamstvo ... inak Jennifer aj ja mám rád prekvapenia ;) ()

Skip

Navzdory poněkud podivnému názvu jde o docela zajímavý film, který by si ale zasloužil, aby byl příběh zabrán víc do hloubky a nezůstával jen na povrchu. Jodie Foster tak v roli režisérky natočila film, který jistě zaujme, ale určitě umí režírovat mnohem lépe. Mel Gibson podal velmi dobrý herecký výkon. ()

kalap

Je mi známe, že Mela trápia ťažké depresie a tak v tejto role sa nemusel ani veľmi namáhať a Jodie stále dobre vyzerajúca mu výborne sekundovala a prežívala s ním jeho trápenia ako vládala. A nakoniec duševná porucha a následne depresie, zvlášť ked si to človek uvedomuje sú veľmi ťažko zvládnuteľné až sa človek uchyľuje k totálnym extrémom ako je aj samovražda, alebo v tomto prípade bobor, ktorý nahrádza a zvláda jeho identitu, lebo on sám jednoducho nevládze ani poriadne rozprávať, nieje to blázon, lebo blázon o tom nevie, že bláznom je, a tak si žije v tom svojom bláznivom svete celkom v pohode. ()

stuntmanMIKE

Zaujimava rodinna drama pod taktovkou Jodie Foster, ktora stoji na hereckych vykonoch Gibsona a spominanej Fosterky... Dej filmu a celkovo scenar je jednoduchy a pomerne nevyrazny. Vedlajsia linia s Gibsonovym synom a roztlieskavackou je trosku zbytocna. Preco teda hodnotim tak ako hodnotim... dve slova.... HERECKY KONCERT, ktory predvadzaju dvaja hlavni predstavitelia. Z obycajnej priemernej dramy tak robia nadpriemernu zalezitost, ktora ma zaujala a absolutne ma nenudila. Ach Mel Mel... ze si si to prave ty musel posrat u zidov v Hollywoode... je ta skoda. ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)