Touha tančit… Touha milovat… „Love and Dance” je film, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí. Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem. Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná. Na tanečním parketu také Hania zjistí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám? U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska. (oficiální text distributora)

jiriks

pro lidi, kteří ví, co znamená tento svět to bude asi působivější, pro mě pěkný příběh s dobrým koncem, hudbou a pěknými tanečními kreacemi... ()

DarkoCohen

Wow, tak tohle je hooodně příjemné překvapení. To bych od Poláků ani ve snu nečekala (stejně jako jsem nečekala, že mi ani trochu nebude vadit polština). Svěží pojetí tanečního filmu se spoustou originálních a choreograficky dokonalých prvků, perfektně zatančených polskými! tanečníky (stále žasnu...). Taneční talent zde jednoznačně převažuje nad tolik typickým hollywoodským kýčem, který je v posledních letech cítit z americké taneční filmové produkce. A hlavně ústřední dvojice je nejen krásná a sexy, ale doopravdy umí i tancovat! Love and Dance sice na prvním pohled kráčí podobnou cestou, přesto z něho mám mnohem lepší pocit. Závidím našim polským sousedům, že jsou schopní natočit takto povedený film, který jednoznačně snese srovnání i se západem. V Čechách by se tenhle žánr takhle dobře natočit v současnosti nikdy nepovedlo. O tom jsem přesvědčena! ()

MELODY

Výborný, místy zbytečně patetický tanec v neméně patetickém, navíc sentimentálním filmu a s prachbídnými hereckými výkony. ()

Zuzzka

Tenhle film jsem docela chtěla vidět, ale dokoukat to do konce bylo celkem utrpení. Je pravda, že některé záběry, kamera a pár vychatávek se povedlo. Někdy mi však vizuál připomínal spíše nějaký německý romantický televizní film. Co se týče hlavní postavy Wojtka, tak ten mi tam přišel skoro zbytečný. Podle mě mezi hlavním párem nebyla žádná jiskra, Wojtek postrádal osobnost, dokonce se ani nesmál, prostě žádný pohodář.Jeho nabubřelý přístup ke všemu se projevoval i v tanci, ten mi nepřišel nic moc. Scénář bylo to, co bylo na filmu nejhorší. Spousta zbytěčných scén, hloupé dialogy. Popravdě na Izabellu Miko se dobře dívá, takže to bylo pro film obrovské plus. Bavila mě taky postava její matky, otce i jejího snoubence. Scény s ním byly aspoň vtipné. Možná škoda, že z toho neudělali komedii, výsledek by byl možná lepší. Takhle z toho vyšlo jedno velké klišé a trapas. ()

pirulka

Dá sa povedať, že v súčasnosti je tanečných filmov naozaj mnoho a teda môžu sa zdať na jedno kopyto- no táto snímka od našich susedov ma veľmi príjemne prekvapila. Sympatickí herci, ktorí nenásilne a pomaličky prehlbovali svoj vzťah, krásny soundtrack, pekné tanečné čísla, zápletka otec a dcéra. Odnášam si celkom príjemný zážitok. ()

Tetsuya

Nic víc, než další lovestory á la Let's Dance, která se jen veze na vlně popularity a neni příliš chytrá ani zábavná. Herci jsou špatní (Izabelle Miko jsem tu "bejby nebude sedět v koutě" nevěřil ani minutu), humor mi připadal spíš infantilní a hudebně mě to uplně minulo. Navíc ty ultramoderní taneční kreace jsou stejně prázdné a povrchní, jako celý film. Ale co, hlavně, že je to cool, že? ()

casef

Zklamání, čekal jsem taneční film a skvělé choreogafie, bohužel je to jenom romantický film, tanec je tu až na druhé nebo spíše třetí koleji, a když už se tančí, tak je to příšerně sestříhaný, že z toho vzniknul paskvil. ()

TommyDiamond

Abych se přiznal, tak Polská kinematografie je pro mě úplné tabu. Snad kromě Pianisty natáčeného v polsku jsem žádný polský film neviděl. Love and Dance z mého pohledu nebyl vůbec špatný film. Pšonci se sice okatě shlédli v americkém Let's a Dance, kde láska mládí a tanec hrají hlavní prim. Dokázali to ovšem podat tak evropsky a neformálně, že jim člověk může bez problémů odpustit.... Dám tři hvězdy ()

Bigwave

Slušný počin na polskou kinematografii, chvilemi mi to připadalo jak nějaká evropská kopie Let's Dance, ale po shlédnutí mám z tohoto filmu mnohem lepší pocit než z amerických tanečních filmů. ()

Pharlap

Tak tohle fungovalo perfektně! těžká konkurence pro americké taneční filmy z tohoto prostředí..! začátek mi přišel trochu uhozenej.. ale od začátku konkurzu na taneční soutěž až do konce, už to najednou začalo dávat smysl a nakonec.. slušné romantický taneční příběh. ()

L3G1ON4R

Zfilmovat koukatelný taneční materiál který zaujme, není zrovna snadné jako pojídání chleba. Proto silné citové spojení Citace: ...Touha tančit... Touha milovat... ve stylu Love and Dance, dle mého názoru nestačí. Děj je poměrně chladný, a proto jsem přetáčel na taneční pasáže, které jsou pěknou podívanou na kroutící se křivky tanečníků a tanečnic. Rytmicky moderní doprovodná hudba, ale i klasika je na výbornou. Takže z celkového pohledu je to pouze hudebně se kroutící stuha, co mění základní barvy a tím to končí. ()

Alca

Od Poláků by se všechny Let´s dance měly učit, jak se to dělá vkusně, autenticky a vytříbeně. ()

JenYu

Snímek pro náročné obdivovatele tanečních filmů.Ač jednoduché a neoriginální, pro mě okouzlující, nádherné, naplňující...Zkrátka krásná podívaná, která nechává všechny své zámořské konkurenty DALEKO za sebou. ()

MarryW

Taneční filmy všeobecně mám velmi ráda, ale poslední dobou se z nich stává jenom jakási náplast na těžké časy Hollywoodu, který není schopný vyprodukovat nějaký dobrý film všeobecně, natož ještě taneční. V tomto případě ovšem obrovský potlesk pro naše sousedy!!! Tahle polská taneční romance mne zasáhla na tom správném místě. Děj měl hlavu i patu, byl dynamický, přesvědčivý, a i ty dvě hodiny vám utečou jako voda. Perfektní choreografie, která filmu dodává punc výjimečnosti a originality, je krásným doplňkem hereckých výkonů hlavních hrdinů. Vše krásně ladí a ani předělávka hitu " Dirty Diana " od Michaela Jacksona tam nijak netrčí. Dlouho jsme nikde neviděla tak dobře odvedenou práci kameramana a střihu. Krásný pohled nejen pro oko, jak mužské tak ženské, ale hlavně pro duši. ()

Bruce_cz

2 hvězdy jen za tanec (a taky za to, že se to líbilo mé přítelkyni - vášnivě miluje tanec), scénář je velmi slabý a celé to působí dost nepřesvědčivě... no teď když to píšu tak začínám o 2 hvězdách pochybovat - ono se to celkem dalo sledovat - jsou to lepší dvě hvězdy ()

Hans07 odpad!

Pokus o taneční film na který by se dalo dívat aneb polští sedláci se snaží napodobit zámoří. Nekoukatelné. ()

Veeria

Mistr mistrů.... Tento film se pro mne stal diamantem mezi kameny. Je to umění ztvárnit tanec se všemi aspekty, které nabízí -emoce,vášeň,chtíč,sen,uvolnění,láska,touha,souznění,harmonie.... Opravdu nádherný film, který 1. mi vehnal slzy do očí, 2. má velice dobře vybrané hlavní postavy, 3. mi na konci vyvolal chuť pustit si jej znovu. Pět hvězd dávám s malou nechutí, protože bych dala s radostí více! :) Proto pokud milujete romantické filmy a tanec, rozhodně doporučuji! :) ()

allegria

Pro ty, kdo milují tanec, je to lahůdka. Jinak trochu sladká limonádka, ale příjemná. Napětí kupodivu udržené do konce, i když možná důvtipný divák věděl, že to tak dopadne. Já ne. Ale podívám se ráda znovu, protože tancem žiju, a taneční čísla jsou tu skvělá, především ústřední myšlenka - že tanec je dobrý teprve tehdy, když jeho prostřednictvím vyjadřujeme své skutečné emoce, nikoli jen naučené kroky. ()

deja.vu

..zase jeden z filmov, ktory dokazuje ze europania maju opat navrh,..koho by napadlo ze Polsko vyrukuje s takymto pocinom, a uz vobec so schopnostou konkurovat americkym "dance" filmom,..skvelo zahraty a samozrejme zatancovany jednoduchy pribeh o laske, sklamani, snoch, zivote, tanci, zivotnych preslapoch,..., ..napriek tomu ze film balancuje na hranici obrovskeho klise mozno pre niektorych az gycu je radost sledovat kazdu scenu,..ked v tomto svete sa len ztazka dari prenasat do praxe nase tuzby a nase sny, o torych nie sme velakrat schopni ani len rozpravat, tak aspon sa chodievajme na ne pozerat do kina..a tento film si tuto ulohu plni dokonale,...myslim ze polsky "hriesny tanec" mame tu.. P.S.: scena s tancujucim klaunom na stanici ma fakt zaskocila pri takomto type filmu :) kvoli nej si to pozriem este raz... ()

siki37

závisť je zlá vlastnosť, no nemôžem inak. závidím poliakom, že natočili parádny film, vybrali krásnych tanečníkov, akých by v hollywoode nenašli ani Hubblovym teleskopom, zvolili vhodnú hudbu a vložili do príbehu obrovské srdce, ktoré bolo cítiť z každého záberu: nesmelý dotyk končekov prstov, prvý dotyk rúk, východ slnka, bozk pri taxíku, spoločný tanec, no proste romantika ako blázon, takže u mňa za 5* ()