Yellowstonský národní park

Velká Británie / USA / Rakousko, 2009, 2 h 35 min (Minutáž: 51–52 min)

Epizody(3)

Ztracený svět s krajinou plnou zázraků, v níž vládnou led, oheň a sirné páry. V zimě roku 1807 se jeden osamělý lovec kožešin vydal hluboko do nitra Skalnatých hor. Někde u pramenů řeky Yellowstone před sebou spatřil ztracený svět. Krajinu plnou zázraků, v níž vládnou led, oheň i sirné páry. Krajinu plnou extrémů, s nimiž se musí vypořádat každý živočišný druh, který chce v těchto končinách přežít. Dodnes je to jedna z oblastí na naší planetě, kde najdeme neporušenou a vzácnou přírodu. (oficiální text distributora)

Movie Gourmet

Standardně vysoká kvalita dokumentů BBC Vás ani zde nezklame. Tento 3dílný dokument sice nedosahuje top kvality mega dokumentů (co se týče natočených rarit - živočichů, přírodních jevů apod. a té prestiže stejně jako nákladů na vznik) jako Planet Earth (2006) a Life (2009) či Frozen Planet (2011), ale i tak má co nabídnout a dobře se na něj kouká. Člověk zde neuslyší či neuvidí zbytečnosti, které se toliko vyskytují v amerických přírodopisných dokumentech, a které evropského diváka vůbec nezajímají. Tři epizody s názvy "Winter", "Summer", "Autumn" v podstatě popisují klimatické změny v Yellowstoneském národním parku a jejich vliv na místní živočichy. Verdikt: 4* a 85 %. ()

Brusíček

Svou rozlohou předčí Yellowstonský národní park některé americké státy. Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžastnější podobu divočiny na světě. Stala se celosvětovou ikonou přírodní krásy, je to zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů, které jsou domovem bizarních stád a vlčích smeček. Během zimy je v Yellowstone uvězněn v zajetí mrazu a sněhu na víc než šest měsíců. Zatímco jsou stáda losů a bizonů oslabena chladem, vlci sílí. Kompletní podoba zimy od mrazu až po sněhové bouře je tu ovlivňována obrovskou podzemní sopkou, která je mocným srdcem Yellowstonu. S roztávajícím sněhem se odkrývá i skutečná rozloha Yellowstonu. Medvědi grizzly učí své potomky lovit ryby a kdy se vydat nahoru do hor. Ale zdejší léto je nestálé. Jediným měsícem, kdy nesněží, je srpen. Krátká iluze letního kouzla je však záhy přerušena požáry, které se šíří lesy. Zima je za rohem a zvířata mají jen dva měsíce na přípravu. Losi scházejí za potravou z hor a bobři opravují poškozené hráze, než přijde mráz. S příchodem sněhu a ledu se řada zvířat přesouvá mimo ochranu národního parku... byl to pravdový zážitek sledovat tento dokument, který hodnotím jako nejlepší svého druhu, BBC - bravo!!! 100% ()

Narciska

Nejkrásnější americká myšlenka stála za vytvořením prvního národního parku na světě (psal se rok 1872). Tento dokument je pak oslavou a poctou této nedotčené přírody a jejích obyvatel. ()

Matli

HD kvalita je podmínkou. Krásná příroda i záběry, ale viděl jsem už lepší dokument, každopádně za koukání to stojí a doporučuji. 80% ()

Evander

Yellowstone je dalším krásným dokumentem od BBC. Zajímavý je zejména fixací na jediné místo, to mu však nic neubírá na půvabu, spíše naopak. Provedení je opět skvělé jako obvykle, a tak nezbývá než konstatovat, že tato "pozvánka" k návštěvě Yellowstonského parku snad nezůstane nevyužitá. ()

Barghest

Snad jediný dokument, který si pouštím opakovaně a přesto jsem se stále nenasytila těch překrásných obrazů, majestátní přírody a rozkošných zvířátek. Masterpiece. ()

gotham

Ne dokonalý, ale velmi kvalitní dokument o jednom z nejkrásnějších, ale také nejkrutějších míst na Zemi. Bylo mi líto jelena, kterého naháněla smečka vlků, vyder, kterým ukradl potravu kojot nebo bizonů, kteří chroustali nevýživnou trávu v padesátistupňových mrazech. Nejvíce mě pobavila liška, jak hezky našlapovala po sněhu a pak se vrhla střemhlav po kořisti. Je to drsný a krutý život v Yellowstonu, ale tak to má být. Nejlepší je, jak tam není ani stopa po lidské megalomanii. A doufejme, že to tak zůstane. 80% ()

Desmi

Naprostý prim zde hraje kamera a nutno říct, že nabízené záběry jsou velmi líbivé. Vlastně tomu není moc co vytknout. První díl - Yellowstone v zimě - je dobrou volbou, poněvadž je z těch tří nejlepší. Zbylá roční období už nejsou tak informačně bohatá ani okouzlující, jako právě ta zima. Brodění bizonů vysokým sněhem je moment, který se mi do paměti zaryl asi nejvíce.. =) ()

JARDAHONDA

Svou rozlohou předčí Yellowský národní park některé americké státy.Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžasnější podobu divočiny na světě.Zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů,které jsou domovem bizoních stád a vlčích smeček...Tento dokument hodnotím 5 hvězdami ()