Zinos, mladý majiteľ reštaurácie, nemá práve veľa šťastia. Jeho priateľka Nadine sa odsťahovala do Šanghaja, zákazníci jeho reštaurácie Soul Kitchen začali bojkotovať nového šéfkuchára, a Zinos má ešte k tomu problémy s chrbticou! Veci sa začnú obracať k lepšiemu, keď ľudia prichádzajú na chuť jeho novej kulinárskej koncepcii. To však nestačí na to, aby Zinos našiel pokoj v duši. Rozhodne sa preto odletieť za Nadine do Číny a dať všetko do poriadku. Reštauráciu nechá na starosti svojmu nespoľahlivému bratovi Illiasovi. Oba kroky sa ukážu ako katastrofické: Illias vďaka pochybnému realitnému agentovi príde o reštauráciu a Nadine už má nového milenca! Zostáva mu ešte posledná šanca, aby spolu s bratom Illiasom získali späť Soul Kitchen. Na to by však museli prestať s hádkami a začať pracovať ako tím. (oficiální text distributora)

FritoleXx

Borcovi se hroutí osobní život, zdraví, krachuje mu hospoda a navíc má na krku bráchu ve vězení. Zní to jako smutné drama ze života, ale ona je to vcelku povedená komedie. O němcích se říká, že nemají smysl pro humor, což je i vcelku pravda. Není to typ komedie, u které se popadáte za břicho celou dobu, ale má několik fakt skvělých scének, které to vynahradí. Já ti do tý polívky nachčiju a bude horká až až! ()

danoo

Odľahčený pohľad Fatiha Akina na všetky možné a nemožné životné peripetie mladého Gréka v Nemecku akého je schopný len naturalizovaný turecký Nemec, ktorého filmy sú tým najzaujímavejším, čo v poslednom čase v Európe vzniká (v protiklade napríklad so stagnujúcim Francúzskom). Akinova komika je viac situačná, nevyvoláva výbuchy smiechu, skôr pousmiatie a príjemný pocit, umocnený režisérovov empatiou, sebairóniou a v neposlednom rade zdravou živelnosťou. ()

rockwoman

Až budu chtít zase jednou dostatečně nasytit svou hladovou duši, zajdu si do Soul Kitchen. Šéfujou tam Moritz Bleibtreu & Adam Bousdoukos a tihle dva pánové nabízí originální menu. Odcházela jsem dostatečně nasycená a ještě jsem se díky nim skvěle pobavila :-) ()

tere.z

Zinos je Řek žijící v Německu. Vlastní malou restauraci typu čtvrtá cenová v polorozpadlém skladu, který by se jistě dal označit za alternativní. Má přítelkyni - krásnou, dlouhonohou a blonďatou novinářku (nic alternativního). Zinos má štestí, podaří se mu pro svou „punk“ kuchyni plnou přesmažených hranolek a rozteklé majonézy získat elitního kuchaře i bomba stereo a lidi se mu začínají hrnout v zástupech. Milý Zinos má ale i smůlu, protože jeho blondýnka je odvelena do Číny. Na dlouho. Zinos má taky bráchu ve vězení, a je-li to štěstí nebo pech … no, uvidíte sami. Se Zinosem a jeho Soul Kitchen je totiž pěkná sranda a trochu rozvláčnou příběhovou linii mu potom klidně odpustíte. ()

Autogram

Staničný bufet by dieru do sveta asi neurobil aj keby sa volal Duchovná kuchyňa a niekto by tam začal variť vyberané jedlá ako z kuchárskej súťaže. Vo filme tureckého režiséra o dvoch neschopných Nemcoch gréckeho pôvodu sa to ale stať môže. Tak sme svedkami rozháraného príbehu o jedle, láske a priateľstve s často do stratena ubiehajúcimi linkami a celkovo neurčitým vyznením. Dojem ale nezostal zlý hlavne kvôli pozitívnemu aj keď absolútne nezmyselnému záveru. ()

milancecil

Tak toto je pro mne velké a velmi příjemné filmové překvapení, stylem určitě neobvyklá a obsahem taková spíše sociální komedie, po vícero shlédnutích ji už hodnotím jako opravdu skvělou, i když tak trochu po všech stránkách potrhlou, snad také kvůli tomu překotně odvíjejícímu se ději, plnému překvapivých zvratů, tragikomických situací, karambolů, úrazů, nepochopitelným zásahům osudu, prostě díky tomu divokému dějovému zmatku, na který chvíli udiveně jen zíráte a pak už se jen a jen prostě nezadržitelně smějete a smějete, jinak ani reagovat nelze, prostě se k vám tímto filmem dostává výborná zábava, i když pro jednotlivé postavy je to, co sledujete, ve skutečnosti tvrdý existenční boj, takový, jaký na sociální periferii prostě je, bez kompromisů, prostě boj, bez příkras, tak jako pro hlavní postavu, pro Zinose, mladého Řeka, majitele podivně vyhlížející a i fungující sociální jídelny, s ducha povznášejícím názvem "Soul Kitchen", je to boj, den za dnem udržet v chodu gastronomické zařízení v bývalém skladišti, kde se stravuje opravdu velmi rozmanitá a často prazvláštní klientela, přitom se snažit zvládnout svůj osobní život, lásku, náhlé zdravotní problémy, problémy s "berňákem", s "hygienou", s novým kuchařem, se lstivým realitním žralokem, s bratrem věčně na šikmé ploše, opravdu skvělá podívaná, bez pochyb oprávněně oceňovaná, bravo !!! ()

Krasus

Vždy jsem miloval pohádky a Soul Kitchen jsem si právě díky tomu zamiloval a to bez kompromisů. Akinův vyprávěcí styl mi sedne jak prdel na hrnec a působí na mě meditativně a zcela bez zábran. Výživný mix Hamburgského genia loci, padnoucího hudedbního doprovodu, komických výstupů (převážně scény v kuchyni jsou vynikající) a naivního vykreslení patálií moderního světa. Soul kitchen je prostě moje srdcovka, takže mi vlůbec nevadí, když hodnocení subjektivě nadnesu. ()

ZkuKol

Fatih si natočil něco pro radost a sešla se mu přitom spousta přátel z předchozích projektů, takže vzniknul vlastně spíš takový lehký mejdan na stříbrném plátně. Adam Bousdoukos skvěle ztvárňuje typického impulsivního hrdinu Akinových snímků (jako kvazimentor zde skvěle funguje jeho předchůdce Birol Ünel), kterého výborně doprovází Moritz Bleibtreu a banda známých obličejů, jež už jste shlédli v předchozích snímcích tohoto tvůrce. Navíc tu a tam dojde k osvěžení alá Udo Kier nebo Lars Rudolph. To vše je podané až cholerickým tempem vyprávění (u Akina obvyklým) a v rytmu soulu, který se dotýká nejen duše a žaludku. Ano, je vidět, že na place bylo zřejmě hodně zábavy a tak se tu a tam na logiku či klišé nehledělo. Ale film má až odzbrojujícího ducha, že se člověk na tvůrce vlastně ani nemůže zlobit. Navíc tu opět skvělel funguje to, co umí tenhle čtenář přistěhovaleckých duší nejlépe - objevit hrdinu na hraně, dát mu naději, vykoupat ho ve sračkách a pak (!SPOILER!) mu nabídnout v celku střídmý happyend. A proto se už teď těším na jeho další počin! Zinos má bufet, jenž si hraje na rstauraci a přítelkyni na cestě do Číny, potřebuje peníze, spravit záda, zaměstnat bratra a neztratit lásku - to je víc než dost pro jednoho a na Zikose to vše spadne najednou.... 80% ()

casioa....

Videné na Papučovej noci v kine, Aupark BA, v noci zo 4. na 5.decembra 2009. Najlepší z troch filmov vtedy premietaných...v sále č.3. Výborná komédia o majiteľovi reštaurácie, a kope bizardných postavičiek, ktoré žiju v jeho okolí.Po Waiting... (2005) najlepší film z prostredia reštaurácie, aký som videl. ()

DavidS.

Chvíli o vaření, chvíli o lásce, chvíli o hudbě, chvílemi o přistěhovalcích, chvílemi černá komedie, chvílemi gangsterka...Výsledkem podivná evropská všehochuť, kdy jednotlivé ingredience nemají šanci vyniknout a utvořit nějaký smysluplný nebo pohodový příběh... ()

klukluka

Po shlédnutí "V červenci" jsem dostal neodbytnou chuť i na další kousky z režisérské dílny Fatiha Akina. Teď už můžu říct, že mě intuice nezklamala, i tentokrát platí stará známá poučka "za vším hledej režiséra". Akin umí a tímto se pro mě po Tykwerovi stává druhou německou sázkou na jistotu. Jeho rukopis je originální, trochu mi snad připomíná jen Emira Kusturicu. Narozdíl od něj má ale Akin ve svých filmech raději mladší ročníky, ideálně Řeky nebo Turky žijící v Německu. Tenhle syžet použil i v Soul Kitchen. Zatímco 99 režisérů ze sta by z takto narýsovaného hlavního hrdiny udělala zakomplexovaného nebo zahořklého, více či méně nebezpečného týpka, Akinovi Řekové a Turci jsou lidé plní života a optimismu. Po nějakých chmurech ani památky. Originál Němci to ale taky nejsou. A to je dobře. I proto je Soul Kitchen prima film. ()

cab

Komedie se zvlastnim smyslem pro humor od meho oblibeneho rejzi, ktera neni pro kazdeho, zavede divaky do restaurace s reckym majitelem (uzasny Moritz Bleibtreu), jehoz zivot neni prochazka ruzovym sadem a budoucnost se nevyviji o nic lepe. 50% ()

Bohemák

Německé prostřední, exotická vzezření hrdinů a kožené bundy Vás na chvíli vyděsí tím, že se jedná o Kobru 11. Tohle je ale, podle mě, tisíckrát lepší, tzn. mírně nadprůměrné dílko. Chvílemi celkem zábavná podívaná, která ani chvíli není komedií k popukání. Smolař má problémy, stále má problémy, pak má větší problémy, a nakonec potká lásku. ()

Ratherfly

Outsiderská komedie beru, ale proč tam dali nejvíc prostoru chlápkovi, který vypadá jako stojan na gyros to mi hlava dvakrát nebere. Dějová linka se odvíjí předvidateně ale docela vpohodě a sletí to celkem rychle, avšak co třetí "humorná" situační vsuvka je buď vyhrabaná z koše autora série Holky to chtěj taky, nebo mejlově konzultována s Karlem Janákem. Za tři - a to hlavně zásluhou té černovlasé kočeny a dobré hudbě. ()

Greny

Skvělá komedie, která nemá nějak zvlašť složitě vystavěnou zápletku, ale je film je plný skvěle napsaných postav - ty jsou ještě k tomu skvěle zahrané - na filmu snad nejvíce oceňuji neotřelost a zároveň inteligenčnost vtipů. Zkrátka bavil jsem se výborně .. ()

decay

Ďalší film od Fatiha a zas nesklamal. Ak budem mať niekedy reštiku, bar, alebo niečo také:), tak každopádne už viem ako ho pomenujem:) ()

Disease

Komedie po Akinovsku. Sice to není k popukání (i když místy ano), ale zato dějová linka neslouží jen k poslepování jednotlivých gagů. A to já oceňuji. ()

DannyBoy80

Tak u tohoto filmu jsem se docela pobavil, nevadila ani pozdější hodina na ČT2. Zápletka je pro komedii vyborna, herci hrajou nadprůměrně.Všichni jsou víceméně šáhlí. Každopádně v takové klubo-restauraci musí být dobrá atmosféra. Podařené, civilní, nepřehnané. Doporučuju pro ty kteří si chcou zařídit restauraci a pro příznivce Zdeňka Polraicha :) ()