Zinos, mladý majiteľ reštaurácie, nemá práve veľa šťastia. Jeho priateľka Nadine sa odsťahovala do Šanghaja, zákazníci jeho reštaurácie Soul Kitchen začali bojkotovať nového šéfkuchára, a Zinos má ešte k tomu problémy s chrbticou! Veci sa začnú obracať k lepšiemu, keď ľudia prichádzajú na chuť jeho novej kulinárskej koncepcii. To však nestačí na to, aby Zinos našiel pokoj v duši. Rozhodne sa preto odletieť za Nadine do Číny a dať všetko do poriadku. Reštauráciu nechá na starosti svojmu nespoľahlivému bratovi Illiasovi. Oba kroky sa ukážu ako katastrofické: Illias vďaka pochybnému realitnému agentovi príde o reštauráciu a Nadine už má nového milenca! Zostáva mu ešte posledná šanca, aby spolu s bratom Illiasom získali späť Soul Kitchen. Na to by však museli prestať s hádkami a začať pracovať ako tím. (oficiální text distributora)

martyraz

Film Vás svojou ľahkosťou vtiahne rýchlo a pútavo do deja v ktorom i nepriazen osudu Zinosa preživate z radosťou. Dalšia krásna oddychovečka ,big up Akine . ()

Proserpina

Takéto filmy vo mne vyvolávajú znepokojenie z toho, aký je v nich všade chaos a neporiadok - či už v osobnom živote postáv alebo v kuchyni. Niektoré scény sa mi tiež zdali celkom nevkusné, ocenenie z Benátok nechápem, ale nenudilo. ()

Franc1s

Tak němci nemaj jen Fakju, ale i tenhle pohodovej film, o bratrství, lásce a kuchyni. Chlápek co má "restauraci" a vaří co koupil v supermarketu, má přítelkyni co letí do někam, do toho ho chytnou záda, pak má bráchu-kriminálníka, co se chce u něj poflakovat. Todle vše vyústí v několik komických a tragických událostí, které chce člověk vidět. Víc není potřeba říkat, jen že je i super hudba :) Koukni, budeš spokojen! 8/10 ()

mira.l

No, viděl jsem už větší blbosti, podívat se na to dalo, ale že by to nutně muselo být v červených číslech?? No nevím, nevím... Mně tam prostě od samého začátku nějak neštymovalo už to umístění restaurace, vždyť to byla nějaká hala, která byla snad umístěná na samém konci železničního nádraží, někde u konce slepé koleje. Kdo by tam proboha chodil?? ()

nula87

Velmi příjemná komedie, která ale není prvoplánová, má spoustu vyšperkovaných momentů, a dovede přinést příjemně strávený čas. 80% ()

Hank

I když mám pocit, že vypjatá emigrantská dramata tak nějak pasují ke stylu Fatih Akina líp, tak i s komedií (což je dost diskutabilní, zda se to dá za komedii považovat) se vypořádal nadmíru dobře. Žádná velká řachanda se nekoná, spíše je to na sem tam pousmání se a zamyšlení se nad životní entuziasmem přistěhovalců, kterým dávaj nám - lenošným a šedým evropanům - slušně na prdel. ()

slowfox

Skvělá neotřelá komedie. Tento humor asi nemusí sednout úplně všem, ale já jsem se po dlouhé době u filmu smála k slzám. Ráda časem shlédnu znovu, což mohu říct o málo komediích z poslední doby. ()

Kimkong

Na první pohled romantická komedie. Film však není extra vtipný a je dosti tragický. Přesto je zajímavé sledovat, jak vše nakonec dopadne. ()

Zoidbeeland

Sice je zde fyzioterapie prezentována jako alternativní medicína :-), ale i přesto to byl příjemný německý film se sympatickým hlavním hrdinou. 7,4/10=74%. ()

Aeres

Začátek se rozvíjel poměrně dobře... slibujíc zábavu sice viděnou, ale v jiném kabátě... Bohužel se scénář vydal poněkud jiným směrem a při sledování závěrečných titulků jsem marně tápal, proč jsem se vlastně vydržel dívat tak dlouho. ()

alica009

jeden z top filmov posledneho roka. dokonaly po vsetkych strankach. moritz a fatih akin su proste bezchybna kombinacia :) videla som to dvakrat a kludne si pozriem znovu. ()

milhouse86

Tretí pondelkový večer posebe som strávil pri EUROKINE na dvojke a musím uznať, že momentálne je dvojka z tých základných slovenských televízii suverénne najlepšia. (aj keď Tv Hnoj nemôže byť pre žiadnu televíziu konkurenciou v kvalite). Príjemná komédia, ktorá síce neponúka moc záchvatov smiechu, ale zato mnoho krátkych pousmiatí, čo je častokrát ešte viac. A Moritz Bleibtreu hrá podobného "debila" ako v Klopaní na nebeskú bránu, takže určite sa je na čo tešiť. ()

jecmen2

Akinův film Im Juli byl úžasný a každé léto si ho pouštím, jelikož se mi k němu prostě hodí :-) Ani Soul Kitchen nezklamal. Jeho typický humor mě oslovuje a baví mě. Líbí se mi prolnutí drsného německého Hamburku a turecké hudby. Začátek filmu trochu těžkopádnější, ale to už je tak, když je třeba představit hrdiny filmu. ()

HorstFuchs

Svěží, příjemná a né úplně hloupá komedie, takových je málo. Osobně mi trošku vadilo přehrávání některých rolí a občasný teatrální nádech hereckých výkonů, nebýt toho tak dávám 5* ()

lepo

SOUL KITCHEN je úprimné a nekonvenčné dielo, natočené s jasným dôrazom na reálné epizódky zo súčasného života 30-nikov v Hamburgu. Nič maskované. Skvelá hudba, zanietení protagonisti a trochu afrodiziaka do jedla a do filmu, robia skvelú 99 minútovku slušnej filmovej oddychovky. Ako vraví stará pravda: "Šikovný kuchár upletie aj z hovna bič". Tu to platí štvornásobne - Režisér, herci, hudba a kuchár. Skvelá práca pán Fatih Akin! ()